Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

ALTERNATİF Konya Sülük Satışı Toptan Sülük Satışı

ALTERNATİF Konya toptan sülük satışı, tıbbi sülük, sülük üretim tesisi, sülük fiyatları, kiloyla sülük satışı, toptan sülük, kilo ile sülük satışı, sülük yetiştirme çiftliği, toprak havuzda sülük yetiştiriciliği, tıbbi sülük üretimi, tıbbi sülük çiftliği, sülük ihracatı, toptan sülük satışı, hacamat kursu, türkiyede hacamat kursu, sülük kursu, türkiye’de hacamat sülük kursu, sülük tedavisi, konya’da sülük tedavisi, türkiye’de sülük satışı, rukye tedavisi, turkiyede sülük sipariş, leech breeding farm, medical leech farming, leech farming, leech farming, leech farming, leech production plant, wholesale leech sale, leech production, large size leech, small size leech, sülük satışı, türkiye de sülük satışı, toptan sülük, sülük çiftliği, sülük üretim çiftliği,

http://www.konyaalternatifhacamat.com

http://www.konyaalternatifhacamat.com
http://www.konyaalternatifhacamat.com

<< Hacamat ve Eğitimini Başarıyla Tamamlayan Kursiyerlerimize Sertifikalarının Verilmesi >>

Hacamat ve sülük eğitimini başarıyla tamamlayan üyelerimize, eğitim sonunda haccam veya haccame sertifikaları takdim edilmektedir. Kursiyerlerimize, ülkemizin neresinde olursa olsunlar, her zaman yardımcı olunmakta, eğitim devam ediyormuş gibi her türlü yardım kendilerine verilmeye devam etmektedir. Telefonumuz, 24 saat açık olarak, destek talepleri her zaman devam etmekte ve devam edecektir.

Binlerce yıldır şifa kaynağı olarak kullanılan hacamat halen, şifa kaynağı olmaya devam ediyor. Çin’den İngiltere’ye, Güney Amerika’dan Moğolistan’a kadar dünyanın her yerinde bin yıllardır kullanılan bir tedavi metodudur.

Binlerce yıldır dünyanın her yerinde uygulanmasına rağmen hiçbir yan etkisine rastlanmayan doğal, etkili ve kolay bir tedavi olabilir mi? Batılı doktorlar bir insanlık mirası olan hacamat terapisini keşfetmeye başlıyor.

Tarihi neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan bir tedavi yöntemi: Hacamat. Batılı bilim adamlarının kupa terapisi olarak tanımladığı bu tedavide amaç vücutta akıcılığı olmayan kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda (ekstravasküler sıvı) biriken atıkları dışarı almak.

Hacamat terapisinin temelleri kupalarla oluşturulan vakumun vücuttaki atıkları deri yüzeyine çağırmasına dayanıyor. Sonra terapist iz bırakmayan 2 mm’lik çiziklerle bu sıvıları dışarıya alıyor.

Batıda uzun zamandır ilgi gören bu tedavi yöntemi Anadolu’da da oldukça iyi biliniyor. Hemen herkesin hafızasında kupa çeken bir büyükanne vardır.

Dünyada coğrafi olarak oldukça yaygın kullanılan bu iyileşme metodu İslam tıbbında çok önemli bir yere sahip. Hz. Muhammed (s.a.v.) bizzat hacamat olmuş ve ümmetine tavsiye etmiştir. Güvenilir hadis kaynaklarında oldukça kuvvetli rivayetler bulunmaktadır.

Miraç’ta hangi melek cemaatine rastlasam bana:

– Ey Muhammed (s.a.v.), ümmetine hacamat olmayı emret. dediler. (Ali Nasıf, et-Tac, III, 203, Ravi: Abdullah b. Abbas (r.a))
– Tedavi olageldiğiniz şeyler arasında en hayırlısı hacamattır. (Buhâri, Tıb 13; Müslim, Musakat 62, 63; Ebû Dâvûd Nikâh 26, Tıb 3. )
– Hacamat her hastalığa faydalıdır. Uyanık olun, hacamat olun. (Deylemi)

Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat damardan kan aldırma yönteminden tamamen farklı bir uygulamadır. Uygulandığı bölgelerin özelliği nedeniyle klasik, damardan kan aldırma yönteminden farklı etkileri vardır. Hacamatın yapıldığı bölgelerde bulunan akupunktur noktalarının da ciddi bir şekilde uyarılması sonucu bu farklı etkileri ortaya çıkmaktadır. Hangi araç ve metotla olursa olsun kan aldırma ile ilgili uygulamalar bir hekimin muayenesi ve tavsiyesi ile yapılmalıdır. Hekim tarafından uygun görüldükten sonra hacamat yapılacak bölgenin sterilizasyonu sağlanır. Ardından kupalar vakumlanarak kapatılır. Kısa bir süre vakumlama işlemi yapıldıktan sonra bölge bisturi ucu veya bir lansetle kanın çıkabileceği şekilde çizilir. Buraya tekrar kupalar vakumlanarak kapatılır. Bundan sonra kupaların içine kan dolmaya başlayacaktır. Hekimin uygun gördüğü ölçüde kan alma işlemi yapılmalıdır.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir