Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Ankara Firma Rehberi

Ankara’ya özel firma ve şehir rehberi. Ankara firma rehberi ile firmalarınızı ücretsiz olarak ekleyebilirsiniz. Firmalarınızı internette daha tanınır hale getirebilirsiniz. Ankara firma rehberi ile firma tanıtımınıza katkıda bulunabilirsiniz. Daha hızlı index alan bir site ile sıralamalarda yüksek yerlere sahip olablirsiniz.

 • Gönderen Adı: Selçuk
 • Gönderen E-postası: site_sifre@hotmail.com
 • Gönderen URL’si: http://www.ankarafirma.net
 • Mta Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi
  Mta Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi Ankara, Türkiye’nin ilk ve en büyük tabiat tarihi müzesidir. Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü bünyesinde 7 Şubat 1968 tarihinde kurulmuştur. Müze, Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden derlenmiş doğa tarihini anlatan çok sayıda fosil, kayaç, mineral ve maden örnekleri sergilemektedir. Müzenin giriş katında uzaya yolculuk yapacak, güneş sistemi içindeki gezegenleri yakından tanıyacak, ay taşı, yıldırım taşı ve uzayın postacıları olan gök taşlarını inceleme fırsatı bulunmaktadır. Görme engelli vatandaşlar için hazırlanmış özel bölüm ile de Türkiye’de bir ilk uygulamaya daha imza atılmıştır.Müzeyi ziyaret etmek isteyen gruplar http://www.mta.gov.tr/v3.0/muze/randevu adresinden randevu alabilirler.

  Müzenin giriş ücreti ne kadar?
  Tabiat Tarihi Müzesi’ne giriş tüm ziyaretçiler için ücretsizdir. Müzenin pazartesi hariç ziyaret saatleri, 09:00-17:00 olarak belirlenmiştir.

  Tabiat Tarihi Müzesi pazartesi hariç haftanın her günü ziyaretçilerini ağırlamaktadır.

  Müzede hangi etkinlikler var?

  Müzenin giriş katında uzaya yolculuk yapacak, güneş sistemi içindeki gezegenleri yakından tanıyacak, ay taşı, yıldırım taşı ve uzayın postacıları olan gök taşlarını inceleme fırsatı bulunmaktadır. Okul öncesi ve ilkokul öğrencileri için eğitim alanı ve sosyal etkinlikler için sergi alanı, kafeterya ve konferans salonu da binanın giriş katında yer almaktadır.

  Müze nerede?
  Tabiat Tarihi Müzesi Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Adres: Üniversiteler Mah. Dumlupınar Bulvarı, No:139, 06800 Çankaya /Ankara, Türkiye.

  Müzeye yol tarifi almak için buraya tıklayın

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir