Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Askerlik Forumu

https://askerlikforumu.com/

Sitesinin adminiyim sitemin amaci askerlik ile alakalı paylaşımlar yapıp ve askerlerin foruma katılıp sohbet etmeyi amaçlıyoruz Türkiye’de ilk ve tek Askerlik forum

 • Gönderenin Adı: Selahattin Kılıç
 • Gönderenin E-postası: silvanhaber@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://askerlikforumu.com/
 • https://askerlikforumu.com/
  https://askerlikforumu.com/

  2022 Bedelli Askerlik Celp Dönemleri

  2022 bedelli askerlik celp dönemleri ne zaman, ne kadar olacak birçok vatandaşın merak ederek araştırmalarını yaptığı konulardan bir tanesidir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2022 yılına ait askerlik yerleri ile beraber sevk tarihleri açıklandı.
  2022 bedelli askerlik statüsünde askerlik görevlerini yerine getirecek olan vatandaşların celp ile sevk işlemleri ile ilgili maddeler açıklanmıştır. 2021 yılı içerisinde bedelli askerlik hizmetlerinden yararlanmak için başvuru ve ödeme işlemlerini yerine getiren vatandaşlar 2022 yılı için açıklanan tarihlerde askeri görevlerini yerine getirmektedir.
  2022 yılı içerisinde sevk ve dönemlerde tabi olacak bireylerin sevk belgelerini sevk tarihlerinden 10 gün önceden itibaren e-devlet platformundan ya da askerlik şubelerine giderek elden edebilirler.
  Sevk Tarihleri
  Kovid-19 Testinin Uygulanacağı ve Sevk Belgelerinin Alınacak Olduğu Tarihler

  3 Şubat 2022
  02 – 03 Şubat 2022

  3 Mart 2022
  02 – 03 Mart 2022

  31 Mart 2022
  30 – 31 Mart 2022

  12 Mayıs 2022
  11 – 12 Mayıs 2022

  9 Haziran 2022
  08 – 09 Haziran 2022

  21 Temmuz 2022
  20 – 21 Temmuz 2022

  18 Ağustos 2022
  17 18 Ağustos 2022

  15 Eylül 2022
  14 – 15 Eylül 2022

  13 Ekim 2022
  12 – 13 Ekim 2022

  10 Kasım 2022
  09 – 10 Kasım 2022

  8 Aralık 2022
  07 – 08 Aralık 2022

  2022 bedelli askerlik sevk tarihleri yukarıdaki tablo olarak açıklanmıştır.

  2022 Yılı Bedelli Askerlik Celp ve Sevk İşlemleri

  2022 yılı bedelli askerlik celp ve sevk işlemleri için belirli şartlara dikkat etmek gerekir. Açıklanan duyuru şartlarına bakılacak olduğu zaman;

  2022 yılı içerisinde bedelli askerlik hizmet statüsü ile askere gidecek vatandaşların celp ve sevk duyuruları 13 Ocak 2022 – 1 Şubat 2022 tarihleri arasında Türkiye Radyo – Televizyon Kurumu ve diğer ulusal yayınlarına
  devam eden televizyon ve radyo
  kanallarında zorunlu olarak duyurulmuştur.
  2022 yılı içerisinde bedelli askerlik hizmeti statüsü ile birliklere alınacak olan vatandaşların sınıflandırma sonuçları e-devlet aracılığı ile ve askerlik şubeleri üzerinden vatandaşlara duyuru tarihi 28 Ocak 2022 olarak açıklanmıştır.
  Yükümler sevk öncesinde gerekli olan tarama için Polimeraz Zincir Reaksiyonu olarak bilinen PCR testi uygulamalarına son verildiği netleşmiştir.
  Bedelli askerlik hizmeti yapacak olan vatandaşların PCR testi yapmadan sevk edilecek oldukları tarih aralığı; 21 Temmuz 2022 itibaren 8 Aralık 2022 tarihine kadar geçerli olan sevklerde geçerli olmaktadır.
  Celp ve sevk dönemleri için sevklere tabi olan vatandaşların sevk belgelerini en az 10 gün öncesinden askerlik şubelerinden ya da e-devlet üzerinden almaları gerekir.
  Sevke tabi olan vatandaşlar celp ve sevk dönemleri ile ilgili sevk tarihlerimi almayanların sevk evraklarını aldıkları halde tertip edildikleri birliklerinde yer almayanlar bakaya işlemlerine tabi tutulabileceklerdir.
  Gerekli tüm bilgilere MSB asker alma internet sitesinden erişilebilecektir.

askerlikforumu.com

Askerlik Forumu

Askerlik, hiç kuşkusuz bütün Türk erkeklerinin hayatları boyunca gururla hatırlayacağı bir dönemdir. Her erkek çocuğu yetişkinlik döneminin askerlikten sonra başladığını ve askerlik bitmeden hayata tam olarak atılamayacağını bilir. Bu sebeple gerek ebeveynler, gerekse askerlik çağına gelen her Türk genci, bu dönemi büyük bir heyecan, gurur ve övünçle tamamlar. Askerlik çağına gelmiş bulunan tüm gençlere gerekli bilgileri vermek adına kurduğumuz
https://askerlikforumu.com/ sitesinde askerliğin başlamasından bitişine kadar geçen sürede neler yaşanır, hangi süreçlerden geçilir gibi konuları yer almaktadır.
Sitemizde yer alan bilgiler arasında celp dönemlerinden başlayarak askerlerin sosyal hakları, sağlık durumları, askerlik kurallarına uyulmaması gibi durumlarda karşılaşacakları cezalara kadar tüm ayrıntılar yer almaktadır. Siz de askerlik çağına gelmişseniz ve bu kutsal dönemde neler yaşayacağınızı merak ediyorsanız, sitemizi ziyaret ederek farklı konular hakkında yayınlanmış bulunan makaleleri inceleyebilir, askerlik dönemi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorunların cevaplarını bulabilirsiniz.
Sorular

Sorabilir, Forumda Açılan Tartışmalara Katılabilirsiniz

Askerlik çağına gelmiş bulunan kişiler ve ailelerine yönelik olarak oluşturduğumuz forumumuza katılım sağlayarak aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. Ayrıca sizden önce sorulmuş bulunan soruların cevaplarını inceleyerek bu konular hakkındaki görüşlerinizi paylaşabilir, sohbet tadında tartışmalara katılarak askerlik ile ilgili fikirlerinizi pekiştirebilirsiniz. Forum içerisinde Askerlik hakkında tüm bilgileri bulabileceğiniz gibi, dönem dönem uygulamaya konulan bedelli askerlik ile ilgili güncel bilgilere erişebilir, ödeme miktarlarıyla ilgili sorularınızın cevaplarını alabilirsiniz.
Sitemizde yer alan tüm konular askerlik dönemi öncesi ve sırası ile ilgili olup, askerlik öncesi hazırlıklar gibi ince detayları da barındırmaktadır. Her Türk erkeğinin şerefle yerine getirerek bir ömür boyu gurur duyduğu askerlik dönemiyle ilgili tüm sorularınızın cevabını askerlikforumu.com adlı sitemizde bulabilir, forumdaki fikirlere katkı sağlayarak daha fazla kişinin doğru bilgiye erişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

 • Gönderenin Adı: Selahattin Kılıç
 • Gönderenin E-postası: info@askerlikforumu.com
 • Gönderen URL’si: https://askerlikforumu.com/

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir