Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

benimsesim

benimsesim

Tiktok hediye sistemi ile aktif ve pasif gelir kazanılabiliyor olması çıktığı ilk günden bu yana pek çok kişinin dikkatini çekmiş bulunmakta. Bu hediye sisteminin ne olduğunu bilmeyenler ve Tiktok jeton Nedir ? Ne işe yarar ? Tiktok jeton nasıl alınır ? diye merak edenler yazıyı okumaya devam edebilir.

Tiktok Jeton Nedir ? Ne işe Yarar ?
Tiktok jeton, uygulama içinde maddi karşılığı olan hediyeleri almanızı sağlayan sanal paralardır. Canlı yayındaki yayıncılara yada istediğiniz herhangi bir kişiye hediye ve bağış ile destekleyebileceğiniz hediyeleri almanızı sağlar.

Jetonları direk olarak Tiktok uygulamasından alabildiğiniz gibi bunları başka yayıncılara göndererek onların para kazanmasına da yardım etmiş oluyorsunuz.

https://www.benimsesim.net/
https://www.benimsesim.net/

Tiktok jetonları tamamen bu işe yarar. Hediye veya bağış da bulunmak istediğiniz kişilere önce bu jetonu Tiktok uygulamasından belli ücret karşılığında alarak sonra bu jetonlarla bağış ve hediye gönderimi yapmanızı sağlar.

Tiktok Jetonların Fiyatı Ne kadar ?
Tiktok jetonlardan alabileceğini farklı paket var. Bu paketlerin her biri farklı fiyatlarda bütçenize uygun paketi seçerek bu paketlerin alımını yapabiliyorsunuz. Bu paketlerin fiyatı şu şekilde;

Jeton Adedi Fiyatı Jeton Adedi Fiyatı
70 Jeton 6,69₺ 65 Jeton 8,99₺
350 Jeton 33,99₺ 330 Jeton 46,99
1400 Jeton 134,99₺ 1321 Jeton 189,99
3500 Jeton 339,99₺ 3303 Jeton 469,99
7000 Jeton 679,99₺ 6607 Jeton 949,99
Android Android İos İos
Tiktok Jeton Nasıl Alınır ?
Tiktok jeton alabilmeniz için öncellikle bağlı hesabınızda bakiye yüklemesi yapmanız gerek. Bu adımlar hemen aşağıda mevcut ancak adımlara geçmeden önce tiktok hediyelerden komisyon alabilir bunu bilmeniz gerek. İşte, Tiktok bakiye yükleme adımları;

Tiktok uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Profil sayfanıza gelin ve sağ üst bölümde 3 nokta simgesine dokunun.
Ayarlar ve gizlilik sayfasından “Bakiye” alanına dokunun.
Karşınıza cüzdan bölümü açılacaktır. Bakiye yükle butonuna dokunun.
Son olarak çıkan paketlerden birini seçin ve talimatları izleyin.
Ödeme işlemini ise Kredi kartı/Banka kartı aracılıkları ile yapabiliyorsunuz. Farklı ödeme yöntemi olarak Telefon faturası üzerinden de bakiye yüklemesi yapılabiliyor. Bunlardan hariç nakit olarak belirli mağazalardan ödeme de yapabiliyorsunuz.

Aklınızda takılan kalan soru vb. şikayetler varsa Cüzdan kısmında “FAQ” butonuna dokunarak sıkça sorulan sorulara oradan ulaşabilirsiniz. Aynı şekilde bu yazıya yorum yaparak bizde size yardımcı olabiliriz.

 

Birçok ötürü nedenden dolayı başkasının Tiktok hesabını kapatmak isteyebilirsiniz ancak bu isteğin arkasında geçerli bir neden olması gerekiyor. Bunu söylememizin sebebi; bazı nedenler sadece zevke ve keyfe göre oluyor. Bunun nedenlerine geleceğiz. Şimdi hazırsanız Başkasının Tiktok hesabı nasıl kapatılır ? bakalım.

Tiktok gün geçtikçe çok fazla büyüyen bir sosyal medya topluluğudur. Tiktok kullanan kişilerin sayısı arttıkça, birtakım yasal olmayan suç teşkil eden hesapların ve vidoların sayısı da artıyor. Bunları kontrol edebilmek için tiktok’un belirlemiş olduğu bazı kurallar var. Bir hesap topluluk kurallarını ihlal ediyorsa bu hesabı şikayet ederek kapatılabilir.

Tiktok Hesaplarının Kapatılma Sebepleri
Tiktok hesaplarının kapatılmasının tiktok ekibinin gözünde birçok sebebi var ancak tiktok sadece yasal gerekçelereler hesabı kapatabilir. Bunun dışında bizim yani kullanıcılar gözünde daha farklı sebepleri olabiliyor.

Örneğin, sevmediğimiz yada rakip olduğumuz bir hesabı sadece bu gerekçelerle kapatmak istiyoruz. Tiktok’a bir hesabı şikayet edeceğiniz zaman arkasından bu gibi gerekçeler varsa bu işlem boşa uğraştır. Ancak gerçek bir yasal neden yada topluluk ihlali gibi nedenleri varsa şikayetinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

Başkasının TikTok Hesabı Nasıl Kapatılır ?
Bir tiktok hesabını kapatmak yada başkasının hesabını silme sanılan kadar kolay değil ancak zor da değil. Tiktok ekibi bu işi titizlik ile yapıyor. Bir hesaba yaptırım yapmak bazı durumlarda algoritmalar tarafından kontrol edilir. Bu genelde keşfet engeli gibi yaptırımlar olsa da bazı durumlarda hesabı askıya alabiliyor.

Gelelim bir başkasının tiktok hesabını kapatmaya bunları madde madde aşağıda bulabileceksiniz. İşte başkasının tiktok hesabını kapatmanızı yardımcı olacak topluluk kuralları;

Yaş sınırı: Her sosyal medya topluğunda olduğu gibi Tiktok da kendi platformuna bir yaş sınırı ile sınırlandırmaktadır. Bu yaş sınırı 13 yaş olarak belirtilmiş. Başka bir deyişle bir kişinin tiktok hesabı açabilmesi ve kullanabilmesi için 13 yaş ve üzeri olması gerekiyor. Bazı ülkelerde bu sınır değişebilir ancak ülkemizde bu yaş sınırı geçerlidir.

Aşırı şiddet içeren içerikler: Tiktok’a göre birtakım şiddet içerikleri hesapları veya videoları istisnasız olarak kapatıyorlar. Bir hesap şiddet içerikli videoları sansürsüz olarak yüklüyorsa bunu şikayet edebilirsiniz. Sonuç muhtemelen hesabın kapatılmasına sebep olacaktır.

Ayrıca sadece şiddet değil. Irkcılık, etnik değerlere karşı yapılan hakaret gibi olaylarda şiddet içeriklere giriyor.

Zorbalık: Tiktok kullanıcıların zorbalık, taciz ve istismar korkusu gibi psikolojik sorunlara neden olan videoları tamamen platformdan kaldırdıklarını açıkça belirtmişler. Çokça durumlarda hesapları tamamen yasaklaması ve kaldırma muhtemel.

Burayı bu gibi örneklerle daha da doldurabilirim. Ancak bunlar tiktok kullanıcı sözleşmesi ve gizlilik politikasında açıkça yazılmış ve açıklanmış. Eğer etrafınızda bu türden videoları yayınlayan veya içerik oluşturan hesaplar varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa bu hesabı kapattırmanız ile ilgili bir soru kalmasın.

Tiktok ekibi işlemi incelikten sonra bir karara varıp ardından size görüş yapacaklardır.

Tiktok Hesabı Nasıl Şikayet Edilir ?
Şimdi tiktok hesapları kapatma nedenlerini öğrendiğinize göre sırada tiktok hesabı nasıl şikayet edilir buna bakalım. Tiktok şikayetle hesap kapatma işlemini yapmak için bu adımları izleyin;

Tiktok uygulamasına gidin.
Şikayet edeceğiniz hesabın profiline girin.
Sağ üst tarafta üç nokta işaretine dokunun.
Çıkan ekranda “Rapor et” butonuna dokunun.
“Hesabı bildirin” ardından bir neden seçerek hesabı şikayet edebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “benimsesim”