Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Cryptoshix Türkiye Kripto Para Topluluk Forumu

Kripto para haberleri Cryptoshix forumunda son derece güncel ve doğrulukla yayınlanmaktadır. Cryptoshix forumunda kripto para haberlerinin yanı sıra kendi kripto paranızı tanıtma fırsatınız vardır. Kripto ile ilgili her şeyi bu forumda bulabilirsiniz. Bitcoin haberleri ile Bitcoin’in güncel durumunu öğrenebilirsiniz. Kripto para hakkında tartışmalara katılabilirsiniz. Layer 1 ve layer 2 hakkında bilginiz yoksa bu adresten öğrenebilirsiniz.

Türkiye’nin Kripto Para Topluluk Forumuna Hoşgeldiniz.

 • Gönderenin Adı: r10 deniz
 • Gönderenin E-postası: f9dewill@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://cryptoshix.com/
 • https://cryptoshix.com/
  https://cryptoshix.com/

  Chromia, İsveçli Chromaway AB şirketi tarafından tasarlanan açık kaynaklı bir blockchaindir. Chromia Tokeni “CHR” dir. Chromia Blockchain’ in arkasındaki teknoloji, Chromaway AB tarafından kurumsal müşteriler için sağlanan bir çözüm olan ‘Postchain’ adlı daha önceki bir teknolojiden uyarlanmıştır. Chromia daha önce Chromapolis olarak anılıyordu.
  Chromia, hem Katman 1 hem de Katman 2 de çalışan bir blockchaindir.
  Chromia Tokeni şu anda Coinmarketcap verilerine göre 141. sıradadır. Mevcut fiyatı 0.5 dolardır ve piyasa değeri 315 milyon dolardır.

  Chromia Nasıl Çalışır?​
  Chromia, Binance Smart Chain ve Ethereum için bağımsız bir Layer 1 blockchaini ve EVM uyumlu Layer 2 geliştirmesidir. Mevcut merkeziyetsiz uygulamalarını geliştirmek, ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücret yapıları sağlayarak yeni nesil merkeziyetsiz uygulamaların oluşturulmasına izin vermek için tasarlanmış bir projedir.
  Blockchain, ilişkisel blok zinciri adı verilen benzersiz bir mimarinin yanı sıra Rell adlı özel bir programlama dili kullanır. Rell, SQL’e çok benzer şekildedir. Geliştiricilerin ilişkisel bir veritabanının verimliliğiyle verileri depolarken ve işlerken blok zincirinin güvenliğinden ve değişmezliğinden yararlanmalarına olanak tanır.
  Chromia üzerinde çalışan her merkeziyetsiz uygulama, ana blok zincirinde kök salmış kendi yan zincirinde çalışır. Bu, her uygulamanın daha verimli bir şekilde ölçeklenmesini sağlar ve her uygulama geliştiricisine çeşitli ücret yapıları arasından seçim yapma özgürlüğü verir. Örneğin, bir uygulama kullanıcıların CHR’ de (Ethereum veya Bitcoin’in çalışma şekline benzer şekilde) işlem ücretlerini ödemesini gerektirebilirken, başka bir uygulama, hesaplama gücü ayırmak için yeterli CHR’yi stake edebilir ve kullanıcılarının ücret ödemeden tüm işlemleri yapabilmesine izin verir.

  Chromia’da Hangi Uygulamalar Oluşturuldu?​
  Chromia, zincirlerini merkezi olmayan bir depolama katmanı olarak kullanan ve Katman-2 geliştirmelerini kullanan blok zincirlerini temel alan çok çeşitli uygulamalara sahip bir projedir. Bu uygulamalar, DeFi opsiyon ticaret platformu Hedget’ ten açık dünya çiftçilik oyunu My Neighbor Alice’e, devlet tapu inisiyatifi LAC PropertyChain’e kadar uzanmaktadır.
  Geliştirme aşamasındaki en son özelliklerden biri, hem Chromia zincirinde yerel bir standart olarak hem de mevcut ERC-721 ve BEP-721 belirteçleri için bir geliştirme katmanı olarak çalışacak olan Chromia Originals adlı yeni bir NFT standardıdır. Bu Katman-2 geliştirmeleri üzerindeki çalışmalar, My Neighbor Alice ile işbirliği içinde geliştirilmektedir.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Cryptoshix Türkiye Kripto Para Topluluk Forumu”