Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Dizinler

 

Dizinler
Ücretsiz backlink alabileceğiniz siteler arasında dizinler de bulunmaktadır. Dizinlersiteleri hizmet ettiklerialanlara göre kategorize ederek listelemekte ve bir internet rehberioluşturmaktadır.
Sitelerin aynı sektöre hizmet eden kategorilerde yer alması aldığı backlinki de daha nitelikli kılmakta
ve dizinlerden ayrı bir fayda sağlamaktadır.
Dizinler Google gözünde seo açısından belirleyici nitelikte sitelerdir. Sitenizin dizinlerde yer alması, sıralamanızda büyük bir etki oluşturur. Dizinlerin kalitesi sitelere sağladığı faydayladoğru orantılıdır.
Bu sebeplekaliteli dizinleri bularakbu dizinlerde uygunkategoride sitelerinizin bulunmasını sağlamalısınız.
Dünyada kabul görenen büyük dizin Dmoz olarakgörülmektedir. Bunun ardından sırayı Yahoo Dizini almaktadır. Bu dizinleranasayfası ve altsayfaları yüksek pagerank değerlerine sahiptir. Bu sebeple sitenizin pagerankdeğerinin artmasında etkisi vardır.
Dmoz.org dizininde sitenizin yer alması,yine video tanıtımtekniğinde olduğu gibisitenizin hızla backlink almasını sağlayacaktır. Bunun sebebi,pek çok dizin Google gözündeönemli bir dizin halina gelmekiçin Dmoz.org üzerindeki verileriçekerek yayın yaparlar. Bu sebepleDmoz gibi bir dizinde yer almanız sitenizin daha pek çok dizinde görüntülenmesini sağl acaktır.
Dmoz.org dizinindesitenizi yayınlamak için kabuledilebilir bir formatta önermelisiniz. Sitenizin kabul edilebilmesi için ilk kriter sitenizi doğru kategoriye önermenizdir. Size dahafazla fayda sağlayacağını düşündüğünüz, ancak site içeriğiyle aynı yönde sitelerin olmadığı kategoriye başvurmak sitenizin

 

reddedilmesi için oldukça geçerlibir sebeptir. Anahtar kelimenizde arama yaptığınızda ilk sayfada çıkan sitelerinçoğu hangi kategoride listeleniyorsa, sizin de listelenmeni z gereken kategori o
olmalıdır. Kategorinizi seçtikten sonra, Adres Önerlinkine tıklayarak site adresinizi uygun formatta göndermeniz gerekir.
Dmoz’da listelenmek için şöyle bir taktikyürütmelisiniz : Öncelikle Site Adı ve açıklamabölümünde anahtar kelimenizne kadar sola yakınve fazla sayıda geçiyorsa, o derecede Googlesıralamanız olumlu yöndeetkilenir. Ancak siz, bu sebepleanahtar kelimenize yönelikbir şekilde sitenizi önerirseniz, editörler amacınızı farkeder ve sitenizin listelenmesine müsade etmez. Dolayısıyla öncelikle, aynıkategoride yer alan sitelerin nasıleklendiğine bakmalısınız. Başlıklar nasıl yazılmış ? Açıklama metinleri nasılyazılmış? Anahtar kelimeler bulunuyor mu? Bulunuyorsa kaç sitenin açıklamasında ve kaç sayıdabulunuyor? Bu sorularacevap vererek, en kabul edilebilir öneriyi gerçekleştirebilirsiniz. Bu konuya örnekvermek gerekirse, diplomanız için vesikalık resim verilmesi gerekiyor. Arkadamanzara görüntüsü ve üzerinizde sporbir elbise olan resimimi kabul ederler? Yoksa arkaplanda tek bir renk ve üstünüzde takım elbise olan resimimi? Bu ikisi arasındaki seçim nettir, ancak tereddüte düşerseniz, kabul edilmiş resimleri bulup nasıl resimler olduğunu değerlendirerek karar verebilirsiniz.
Dmoz’da listelenmek için sitenizin özgün, kalitelive hizmet odaklı bir site olduğukonusunda da dürüst olmakgerekir. Eğer bu vasıflara sahipbir site değilse onaylanması zor olmaktadır.
Örnek olarak Arama Motoru Optimizasyonu kategorisini ele alalım.
Yukarıdaki resimde,arama motoru optimizasyon bölümüne ai t bir kesit bulunmaktadır. Burada baktığınız zamanneredeyse hiçbir siteninaçıklamasında Seo kelimesi geçmiyor. 2 tanesinde Seo kelimesi geçmesine rağmenaçıklamnın ortalarına doğruyer almış bulunmaktadır. Bu tabloya
baktığımız zaman sizin sitenizinaçıklamasında Seo kelimesi geçerekönermeniz onaylanma ihtimalini azaltmaktadır. Bu sebeplearama motoru optimizasyonu şeklinde önermeli ve onaylandıktan sonra adres güncelle diyerek,Seo şeklinde güncellenmesi konusunda istektebulunulmalıdır. Nasılolsa bir kere onaylandı silinme ihtimali oldukça azdır.Bu yöntemi tüm kategorilerde uyguladığınız zaman Google sıralamanızda büyüköncelik elde edebilirsiniz.

 

Yahoo Dizin, Dmoz’dan sonragelen ikinci kaliteli dizindir. Yahoo Dizini ücretli bir dizindir. 299 Dolarlık 1 yıllık listelemefiyatı pek çok kişide YahooDizine eklemek konusunda tereddüt oluşturmaktadır.
Ücretsiz ekleme imkanı da sunan dizin, ücretsizeklemelerde sıkı denetim ileonay veriyor. Bu nedenle daha çok kamu siteleri gibi hizmet amaçlı siteler onaylanıyor. Türkçe sitelerinizi ücretli olarak yayınlamak isterseniz, kategoriye uygun ingilizce açıklamalarla eklemelisiniz. Türkçesitelerde onaylanma problemi yaşanabilir ve böyle bir durumda Yahoo’nun geri ödeme yapmaması da listelenmeyiriskli hale getirmektedir.
Türkçe ve yabancı pek çok dizin bulunmaktadır. Belirli aralıklarda bu dizinlere sitenizi ekleyerek,
alternatif dizin çalışması yapabilirsiniz. Bu dizinlerden bazılarıkarşılıksız, bazıları cüziücretle , bazıları da karşılıklı link verilmesiyle listelemektedir. Link vermenizi isteyen dizinlere eklenmekiçin, sitenizden subdomain açarakveya yeni bir domainalarak bu domainilink değişim amaçlı kullanabilirsiniz.
Aşağıda siteniziekleyebileceğiniz Türkçe ve yabancıdizin bulmak için çeşitli aramayöntemleri bulunaktadır.
·         inurl:suggest-listing.php?id=0
·         inurl:siteekle.asp
·         inurl:add.php intitle:link
·         inurl:siteekle.html
·         inurl:siteekle.php
 
 Toplist ve Dizinler

 

 
http://www.zirve100.club
http://www.dizin.design/
https://www.yetita.com/
http://www.sitetistik.com/
http://dizin.yavuz-selim.com
http://ararbulur.net/
https://www.toplist.sk/
https://www.toplist.eu/
http://siteler.xyz/
http://www.dinamikinternet.net/
http://www.yenidizin.com/
https://www.skoobe.biz/
https://www.topliste.xyz/site-ekle
http://www.yukle.tc/rehber/site-ekle.php
http://www.siteekle.site/
http://www.hittoplist.com/?a=join
http://www.websitelists.in/classified/
http://reklamsiniz.com/
http://siteciyiz.com/
http://dizinci.org/
http://bedavasiteekle.com/
http://wynurl.com/
http://www.liveinternet.ru/
https://top100.rambler.ru/
http://www.webservis.gen.tr/

 

 
 

 

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 yorum “Dizinler”