Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

doktor bul

Doktor Bul  site was established in 2020 and aimed to bring doctors and patients together on our health platform.

It is also a health platform where  Doktor Bul   information about all doctors and hospitals in Istanbul and make an appointment.

You can find contact information quickly and easily by searching our Find a Doktor Bul 

We have also adopted the principle of facilitating the access of the people of Istanbul to health services and contributing  Doktor Bul   provision of services with our articles on healthy life on our site.

The purpose of our site is to provide information Doktor Bul  the health sector and to inform the public. Our Find a Doctor site is not a referral service and does not recommend or endorse any doctor/specialist.

 • Gönderici Adı: Nagehan medi
 • Gönderici E-postası: istanbuldoktorbul@gmail.com
 • Gönderici URL’si: https://www.doktorbak.com/doktor-bul/
 • https://bostancicilingir.net

  DoktorBak.Com sitemiz 2021 yılında faaliyete geçmiş olup bir Doktor Bul arama hizmetidir. Değerli okuyucularımızı sağlık sorunları için çeşitli branşlarda hekimlerle buluşturup en kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını hedeflemekteyiz.

  İletisim: iletisim@doktorbak.com
  Kokulu akıntının sebebi nedir? Vajinal akıntı genellikle tüm kadınlarda görülen normal ve düzenli bir durumdur. Bununla birlikte, enfeksiyona yol açabilecek bazı akıntı türleri vardır.

  Kokulu Akıntının Sebebi Nedir?
  Kokulu akıntı ile anormal akıntının rengi sarı veya yeşil olabilir. Bazı enfeksiyonlarda akıntı kalın veya kötü kokulu olabilir. Mantar veya bakteriyel enfeksiyonlar genellikle anormal akıntıya neden olur. Alışılmadık görünümlü veya kötü kokulu bir akıntı fark ettiğinizde yapılacak en iyi şey bir sağlık kuruluşu ile iletişime geçmektir.

  Vajinal Koku Neden Olur?
  Genital bölge ter ve yağ bezleri açısından zengindir. Çok hafif terleme, yürüyüş ve spor yapmak, sentetik iç çamaşırı giymek vajinal kokuya neden olabilir. Bu nedenle vajinal koku oluşmaması için genital bölgenin temizliğine özen gösterilmelidir. Dar ve sentetik giysilerden kaçınılmalıdır. Genital bölgeyi temiz tutmak için aşırı yıkama enfeksiyonlara yol açabilir. Bazı kadınlar korkudan cinsel organlarına dokunmak istemezler. Bu, kötü temizlik nedeniyle vajinal kokuya neden olur.

  Bu durumlar dışında özellikle bakteri ve mantar enfeksiyonları kötü kokulu vajinal akıntıya neden olur. Enfeksiyonun şiddetine bağlı olarak vajinal akıntıya ek olarak ağrı, yanma, kızarıklık ve ateş gibi ek semptomlar gözlenir. Enfeksiyon doğrudan vajinadan veya Bartholin bezi, serviks ve pelvik bölgeden kaynaklanabilir. Bazen kalın bağırsaktaki bir enfeksiyon ince bir bağlantı hattı (rektovajinal fistül) yoluyla vajinaya açılır. Bu vajinada enfeksiyona ve kötü kokuya neden olur.

  Vajinal Koku İle Beyaz Akıntı
  Adet döngüsündeki hormonal değişiklikler vajinal akıntının miktarını ve kıvamını etkiler. Adet döngüsünün ortası olan yumurtlama gününde daha sıvı, ince ve renksiz bir vajinal akıntı olur. Adet döngüsünün sonuna yakınsa kıvamı kalınlaşır ve yapışkan ve beyaz olur. Vajinal akıntıdaki bu değişikliğin nedeni olası bir hamilelik için hazırlık yapılmasıdır. Yumurtlama döneminde berrak, sıvı bir akıntı spermin rahme ulaşmasını sağlarken, kalın, yapışkan bir kıvam tam tersi etkiye sahiptir. Rahmi dış ortamdan korur.

  Vajinal mantar enfeksiyonlarının en önemli 3 belirtisi;

  Yoğun vajinal kaşıntı
  Süt kesilmiş gibi beyaz vajinal akıntı
  Vajinal yanma ve ağrı
  Mantar enfeksiyonu riski aşağıdaki gibi durumlarda artar;

  Genital bölgeyi nemli tutun
  Şeker hastalığı
  Antibiyotik kullanımı
  Doğum kontrol hapları
  Stres
  Hamilelik
  Jinekoloji doktorlarına aşağıdaki Doktor Bul sistemimizden ulaşabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir