Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

En Çok Satan Kitaplar

En çok satan kitaplar, yeni çıkan kitaplar, kitap önerileri, yazar biyografileri, şiirler ve edebiyat paylaşımları yapan web sitesi…

 • Gönderenin Adı: Taha Kılıç
 • Gönderenin E-postası: bilgi@encoksatankitaplar.net
 • Gönderen URL’si: https://www.encoksatankitaplar.net
 • https://www.encoksatankitaplar.net
  https://www.encoksatankitaplar.net

  encoksatankitaplar.net sitemiz; en çok satan kitaplar, yeni çıkan kitaplar, kitap önerileri, yazar biyografileri, şiirler ve edebiyat konularını takipçilerimizle paylaşmak için 2019 yılında açtığımız bir web sitesidir.
  Bir kitabın kalitesini ve bir ülkenin kültürünü en çok satan kitaplar raflarından anlayabilir miyiz? Tam olarak anlayamasak da en çok satan kitaplar listesi bize o kitap ve o ülke hakkında fikir verebilir.
  En Çok Satan Kitaplar web sitemiz, kitap seçiminde doğru karar vermek isteyen ve “Acaba ne okusam?” diye düşünen okurlara da bir rehber olması dileğimizle…

  2021 Ekim ayında yeni çıkan kitaplar neler? Okumak için hangi kitaplar seçilmeli? Kitap seçerken bu soruları merak eden okuyucular için 2021 Ekim ayında en son çıkan kitaplardan seçtiğimiz 4 kitap. İşte, Yeni Çıkan Kitaplar 2021 Ekim listesi…

  1. Mavi Turnalar

  Yeni Çıkan Kitaplar – Ekim 2021

  Cevat Sarıkartal
  Hayal Yayınları, 192 sayfa
  İçim burkuluyor, özlüyorum. Elimiz henüz iş tutmadı, hep o bize baktı. Allah’tan dileğim, para kazanarak bir gün karşısına çıkmaktır. Bir gün; sen çekil, yoruldun, bırak gurbeti ve uzak yolları, Almanyaları, dağ gibi yanımızda dur demek istiyorum. Bu adamın kaderi hep yürek taşımasıdır, sorumluluğudur. Evlat aşkı, onun boynu bükük muhteşem hüznüdür. Hayatta başkası için yaşayan, iyiliğin kapısı hiç kapanmasın diyenlerdendir. Çok özlüyorum, içimden hep gelip geçiyorsun. Yaralı gönlüne mavi bir ıslık olmak isterdim.

  Şimdi hüzün bizim kapımızda sonsuz bir kamaşma olmasaydı, ağlamanın ne değeri olabilirdi ki? Çok ağlamak istiyorum baba, sana çok sarılmak istiyorum. Bir çocuğun gözlerindeki gökyüzünü anla baba. Ne kadar yakışıklısın, ne kadar asilsin. Ne kadar anıların üzerine dökülen yapraksın, ne kadar gurbetsin, köylü ya da kentlisin. Sevmeyi, karşılıksız sevdayı, gerektiğinde vedayı senden öğrendim. Bir dervişten ten kokusu, Pir’in nefesindeki hak kelamı, senin gözündeki evlat aşkı, yüreğimdeki yaraların umut gülümseyişidir. Baba, mektupların ne kadar zarif, ne kadar mutlu. Mektuplarından yıldızlar çıkıyor, mektupların bahar kokulu, baba kokulu. Sedeften kelimelerle ne güzel rüya kelamları onlar. Ah şu benim hüzünlü ve kırılgan dünyama sen olmazsan nasıl güneş doğacak, mehtap nasıl düşecek denizlerdeki yakamozların kucağına? Ben matemden nasıl kurtulacağım baba? Söyle kalbimin sızısı, söyle lütfen.

   

  2. Yüzünü Sıyır Karanlığından

  Yüzünü Sıyır Karanlığından – Sevinç Çokum
  Sevinç Çokum
  Kapı Yayınları, 480 sayfa

  Ülke geçmişinden bir zaman dilimi. Siyasi kavgalar, ideolojik kamplaşmalar bütün keskinliğiyle almış başını gidiyor… Sokaklar kan gölü. İnsan her yönden kayıp. Sosyal patlamalar, ekonomik krizler, gizli kalmış siyasi cinayetler. İhanetler, tutkular, kırık aşklar. Ve baş döndürücü olaylar. Siyasi masada görevli bir istihbaratçı bir tren yolculuğunda aniden ölür. Hayatta kalan oğlu ilerleyen yıllarda, babasının tam karşı siyasi cephesinde kendini konumlar. Ancak onunla arasında halen çözüme kavuşmamış, eksikliğini hissettiği bir şey vardır. İhanetlerin tutkuyla yarıştığı geçmişte kırık, saklı aşklar da yaşanmıştır.

  Üniversitede sosyoloji hocalığı yapan ve romanlar yazan kahramanımız, parçaları birleştirip içindeki eksikliği gidermek istemektedir. Bu süreçte öğrendiği şaşırtıcı bilgilerle, yolculuğu bambaşka bir evreye dönüşür. Yasak aşklar, tuhaf yakınlıklar, düşmanlıklar, nefretler, insanların birbirlerini kullanması. Çözülmek istenen bulmacaya yeni yeni sorular ve sorunlar eklenmektedir. İnsan gerçeğinin derinlerdeki duyarlı tellerine vuran yüzleşmeler, yıllarca saklanan sırların ifşa olduğu andan itibaren insanı geri dönülemez yollara itmesi…

  Yüzler aydınlandıkça ülke gerçekleri günışığına çıkıyor. Sevinç Çokum’un yine bir farklılık örneği romanıyla tanışıyoruz. Yüzünü Sıyır Karanlığından, karakterlerin canlılığı, içsel dünyalara derinlemesine bakış ve ironik şiirsel anlatımıyla Çokum’un nitelikli roman örneklerinin en yenisi.

   

   

  3. Sus Barbatus! 3

  Yeni Çıkan Kitaplar – Ekim 2021

  Faruk Duman
  Yapı Kredi Yayınları, 600 sayfa

  “Ormanda her mevsimin bir kazananı olur. Bugün zayıf görünen çiçekler, sözgelimi papatyalar. Mevsimi geldikçe güçlenir. Güçlenince de o kötü kaba borazançiçeklerinin, çarkıfeleklerin gözünün yaşına bakmaz.”

  “Sus Barbatus! 3″te mevsim dönüyor!

  Sus Barbatus!’un üçüncü ve son cildinde umutlu yarınlar için çalışan devrimci gençler pınarları kurumuş A. Dağları’nın eteklerinde örgütlenerek Ş. Mitingi için kente inerler. Kadir Ağa’nın gölgesi ve radyodan çalınan marşlar yeni bir kışın, ülkede Eylül darbesinin habercisidir.

  Faulkner, Yaşar Kemal gibi yazarların kaleminde destanlaşan modern romanın çağdaş bir çeşitlemesini sunuyor Faruk Duman. Gerçeküstünün dilini yaratarak siyasal, tarihsel, toplumsal gerçekleri ete kemiğe büründürüyor.

  Orhan Kemal Roman Armağanı ve Cevdet Kudret Roman Ödülü’nü alarak geniş bir yankı uyandıran Sus Barbatus! doğanın tahrip edilmediği, ütopyaların diriliğini koruduğu, emeğin ve adaletin saygınlığını yitirmediği, masumiyetin egemen olduğu zamanların romanı.

   

   

  4. Badem Şekeri

  Badem Şekeri- Oya Yurdakul

  Oya Yurdakul

  Dorlion Yayınevi, 171 sayfa

  2021 yılı Ekim ayında en son çıkan kitaplar listesinde bulunan bir diğer kitap ise, Oya Yurdakul’un Badem Şekeri adlı kitabı oldu.

  Sana ahtım olsun, seninle hesabım mahşere kalmayacak. Nasıl olsa bir gün karşılaşacağız. Bu dünyadan hesap vermeden gitmeyeceksin. Gözlerimin içine baka baka yüzleşeceğiz. Neden niçin ile biten cevaplanmamış sorulanma cevap vereceksin. Bunların hepsini gözümün içine bakarak söyleyeceksin. Sana en son bir şey daha soracağım. “Gerçekten beni sevdin mi?”

   

   

  Tavsiye Edilen Diğer Yazılar

  . Yeni Çıkan Kitaplar – Ağustos 2021
  . En Çok Satan Kitaplar – Haziran 2021

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “En Çok Satan Kitaplar”