Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

EnesDenemeler

Siber Güvenlik VE Programlamaya Dair Herşey

Bu sitemde makaleler ve siber güvenlik ile ilgili yazılar paylaşıyorum.
https://enesdenemeler.blogspot.com
https://enesdenemeler.blogspot.com
https://enesdenemeler.blogspot.com

Hakkında
Amacı Türk yazılımcıların sektörde ön plana çıkması için bazı konulardaki programlama ve bilişim

desteği vermektir.

Site Genç Öğrencilerin STARTUP(Girişimcilik)Hakkında bilgi sahibi olması ve kendini geliştirmesini,

amaçlamaktadır.

Siber Güvenlik Uzmanı Nedir
Siber Güvenlik uzmanı son yıllarda sıkça duyulmakta olan bir ifadedir. Kelimeler olarak incelemek gerekirse Siber kelimesi Gerçek olmayan sanal anlamında olup genellikle bilişim sektörü ile ilişkilendirilebilir. Güvenlik kelimesi ise uzun yıllardır kullanılmakta olup. Herhangi bir değerli içeriği belirli risklere karşı korumak için Oluşturulan sisteme verilen addır halde Siber Güvenlik kelimesi Sanal Dünyada değerli sayılabilecek Nesneleri belirli risklere karşı korumak için kullanılan bir kelimedir. Bu kadar yaygın olan bir ağ olan internet zamanla sirkülasyon sebebiyle ciddi bir alan haline gelmiştir . Alanın içeriğinde de değerli bilgileri korumak için bu uzmanlara ihtiyaç duymaya başladık. Eğer bu uzmanlar olmasaydı şuan Web dünyası bu kadar gelişme kat edemezdi İnsanlar özel şeyler paylaşması sebebiyle gelişmiş olan internetin Güvenliği Siber Güvenlik uzmanları sayesinde Yürütülmekte.

Nasıl Siber Güvenlik Uzmanı Olabilirim?
Siber Güvenlik uzmanları genellikle bakıldığı zaman Üniversite hayatından öncede bu sektörde yer almış yada yer almaya hazır kişilerdir. Üniversite’de bilgisayar mühendisliği okumak Bilgileri arttıracak ve Ağ güvenliği alanında Uzmanlaşmasına olanak sağlayacaktır. Fakat üniversite okumadan sektörde Ön Plana çıkmış kişilere bakıldığı zaman genellikle kendilerini evde geliştirmiş kişiler olmakta. Bu kişiler belki de öğrenim görmeden çok büyük işler, paralar kazanmış yada Kazanıyor.

Genellikle bu kişiler Çeşitli Firmalarda Server, Bilgisayar, Veri tabanı güvenliği için bulundurulmakta Veri merkezlerinde olası Bir Ddos Saldırısında kişiler Verilerin güvenliği ve Zararın minimuma inmesi için müdahale etmekteler. Firmalarda çalışmak istemeyen Siber Güvenlik Uzmanları ya da Beyaz Şapkalı Hacker lar Nasıl Kazanç Sağlıyor. Eğer Açık aramada belirli bir düzey bilgiye sahipseniz BugBountry tam size göre bir alan.

Bug Bountry Nedir
Bug bountry Kelime analizi olarak yapılırsa . Bug kelime anlamı olarak yapımcıların ürettiği Program, Kod,Oyun gibi alanlarda Farkedilmeden Programda bir hata bulmak ve bu hatayı avantaja Çevirmek anlamına gelir.Bountry ise bir şeyi almaya Hak kazanmaktan gelir. Kelimeye bakıldığı zaman BugBountry Bug bulup ödül almak denebilir. Asıl amacı şirketlerin kendi güvenliklerini arttırmak için ve ileride farklı sorunlara yol açmaması için başlattıkları bir programdır. Bu program sayesinde Siber Güvenlik Uzmanları çeşitli sitelerde buldukları açıkları şirket yönetimiyle iletişime geçerek açıkları belirtip şirketlerin onları ödüllendirmesi temeline dayanır. Bazı şirketler açığın çeşiti,Risk durumu gibi etkenleri değerlendirerek Açığı bulan kişiyi ödüllendirir Yada Hall Of Fame ile ödüllendirilirler.

https://enesdenemeler.blogspot.com

Hall Of Fame Nedir
Hall of Fame kelime analizi yapılmasını gerek olmadan Onur Listesi Anlamında kullanılır . Onur Listesi açık bulunan Sistemin yapımcı şirketi tarafından oluşturulan Ödül anlamında bir Listedir burada açıklardan en çok taktir edilen kişilerin Nick Name leri yer alır.Bu listenin bir önemli kısmıda Kişilerin bu sektörde bulundukları süre zarfı boyunca Bu Listede yer almalarını Referans olarak kullanabilmeleridir.

Bugün Ki yazımda Siber Güvenlik Uzmanlarını Baz aldım Reklamlara Tıklamayı Unutmayın Görüşmek Üzere

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir