Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Fen Bilimleri Dershanesi

LGS Fen Bilimleri Dershanesi Sloganıyla yayına devam ettiğimiz web sitemizde. Fen Bilimleri konu anlatımları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan örnek sorulara, Örnek soruların çözümlerine pdf halinde testlere ulaşabilir. Sınav senesinde size ne lazımsa başka hiç bir yere uğramadan tamamen ücretsiz bir şekilde bu eksikliklerinizi giderebilirsiniz.

Web sitemizde birden fazla kategori bulunuyor olup, güncel bilimsel haberlere, sağlık , teknoloji gibi gelişmelerden haberdar olmak isteyen kişilerin web sitemizi ziyaret etmesini tavsiye ederiz.

 

 

https://dershanet.org
https://dershanet.org

 

Hakkımda

Öncelikli olarak sizlere kendimi tanıtayım. Ben Mersin ili Mut ilçesinde Fen Bilimleri Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Bilime olan ilgim çocukluk dönemimden beri peşimi bırakmadı. Bir şeyleri anlatmayı, öğrenmek isteyen öğrencilere öğretmeyi çok severim. Yaptığım işten son derece keyif alıyorum. Bu sayfayı ve web sitesini açmamın amacı Türkiye de öğrenim görmekte olan bütün evlatlarımızın hayatına bir nebzede olsa dokunabilmek ve onların merak duygusunu uyandırarak kendilerini keşfetmelerini sağlamak.

Çocuğunuzun kendisini keşfetmesini ister misiniz?

Öğrencilerimizin günlük hayatta çevresinde gördüğü her şeyin aslında bilime dayalı olduğunu evrenin bir düzen içerisinde hareket ettiğini çevresinde olan olayları anlamalarını sağlayarak kalıcı öğrenmenin temelini atmak.

Öğrenme kalıcı olursa zaten çocuğunuzun hayatı boyunca gireceği sınavlarda hem fiziksel olarak hemde zihinsel olarak rahat bir şekilde bu engelleri tek tek aşacağından şüpheniz olmasın. Siz ebeveynler olarak çocuğunuzun merak duygusunu devamlı diri tutmalı onları okumaya yönlendirmeli araştırmalarına ön ayak olmalısınız. Çocuğunuzun aslında kendisini tanımasına fırsat vermelisiniz.

Her birey özel olarak dünyaya gelir ilgi ve yetenekleri birbirinden farklıdır. Her çocuk da ailesi için çok özeldir her anne ve baba çocuğunun çok iyi yerlerde olmasını ister. Bu karşılıklı duygular karşılıklı anlayış içersinde gerçekleşir. Çocuklarınızın yeteneklerini ortaya çıkarmarsına fırsat verin, onları zorlama ile sırf siz istiyorsunuz diye bir şeylere yönledirmemek gerekir. Burada yazılacak olan hikaye tarzı paylaşımlar çocuğunuzu öğretmen ile başbaşa bırakın o okusun okurken düşünsün düşünürken sorgulasın.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir