Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Forum Sitesi

Günümüz de sosyal medyanı insanlara verdiği zararı ne yazık ki anlamayarak her geçen gün yeni bir sosyal medya platformunun açılması ile binlerce insanın hem kültür eksikliğine hem de zamanın boşa geçmesine sebep olmaktadır. İşte bu yüzden forum kültürünü yaşamak ve yaşatmak adına harbimekan forumlarını kurarak, insanların tarih, eğitim, sağlık, mizah, kültür, forum oyunları gibi daha yüzlerce forumun bir arada olduğu forum sitemizi açtık. Sizler de forum sitemize ücretsiz bir şekilde üye olarak tüm her şeyden faydalanabilirsiniz. Unutmayın “bilgi paylaştıkça çoğalır.”

 • Gönderenin Adı: Uğur
 • Gönderen URL’si: https://www.harbimekan.com
 • https://www.harbimekan.com
  https://www.harbimekan.com

  Harbimekan Forum’a katıldığınız için teşekkür ederiz. Tüm üyelerimize en keyifli forum deneyimini yaşatmak için, bazı temel kurallar belirledik. Foruma kayıt olmakla ve kullanmakla, bu kuralları baştan kabul etmiş sayılırsınız. Kayıt işlemini, Forum Kuralları’nı okumadan ve onaylamadan tamamlamanız mümkün değildir.

  Birkaç dakikanızı ayırıp, Forum Kuralları’nı gözden geçirmenizi rica ediyoruz.

  1) Kayıt olurken kullanacağınız üye isimlerinin, herhangi bir şekilde hakaret içermemesini, argo kelimeler olmamasını rica ediyoruz. Gündelik hayatımızda dile getiremeyeceğimiz üye isimlerini kullanmamaya özen göstermemiz, daha geniş katılımlı bir forum için önemlidir.

  2) Diğer üyelere karşı saldırgan, aşağılayıcı ve tehditkar tavırlar sergilemek yasaktır. Forum tartışmaları ne kadar heyecanlı olursa olsun, sükunetimizi koruyarak sürdürmeye çalışmalıyız.

  3) Kurallara uygun olmadığını düşündüğünüz veya size karşı saldırgan ifadeler içeren bir forum mesajı veya özel mesaj ile karşılaştığınızda, mesajların sol alt kısmında bulunan “Bildir” butonu ile, yönetime şikayet edebilirsiniz.

  4) Harbimekan Forum düşünce ve ifade özgürlüğüne sonuna kadar değer veren bir sosyal medya platformudur. Ancak, üyelerinin çoğunluğu Türkiye’de yaşayan ve Türkçe yayın yapan bir platform olarak, Türkiye Cumhuriyeti yasalarının çizdiği sınırlar içinde kalmakla yükümlüyüz. Bu nedenle, paylaşımlarınızın Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olmasına özen göstermenizi rica ediyoruz.

  5) Konu açarken, lütfen ilgili forum bölümünde açmaya özen gösterin. Yönetici ve moderatörlerimiz konu taşıma işleriyle ilgilenmektedir, ancak kimi zaman gözden kaçabilen konular olacağı için, ilk kontrolü kendinizin yapması, daha düzenli bir forum için önemlidir.

  6) Konu açarken, lütfen başlığının konu içeriği ile ilgili olmasına özen gösterin. “Mutlaka okuyun” veya “İnanılmaz gelişme” tarzında başlıklar, okuyucuya konu içeriği hakkında bilgi vermediğinden, düzenlemeye tabi tutulacaktır.

  7) Farklı e-posta adresi kullanarak, birden fazla üyelik açmak ve bunlarla forum düzenini bozucu davranışlar sergilemek yasaktır. Tespit edildiği takdirde, ilgili hesaplar forumdan yasaklanacaktır.

  8) Herhangi bir nedenle Harbimekan Forum üyeliğinizi artık kullanmamaya karar verdiyseniz, bunu bize bildirdiğiniz takdirde hesabınız askıya alınır ancak silinmez. Daha sonra hesabınızı geri açmak istediğinizde, İletişim Formu aracılığı ile bize bildirmeniz yeterlidir.

  9) Harbimekan Forum bünyesinde, telif hakları kapsamında korunan içeriklerin paylaşılması yasaktır. Bu tür içerikler, yasal zorunluluk olarak uyarı yapılmadan silinir ve tekrar paylaşılması durumunda ilgili üyenin yasaklanmasıyla sonuçlanabilir.
  9.1) Crack, warez, hesap şifresi, indirme bağlantısı gibi paylaşımlar da Madde 9 kapsamında ele alınacaktır.
  9.2) Benzer şekilde, her türlü pornografik ve aşırı şiddet gösterimi içeren mesajlar yasaktır. Bu tür içerikler, Madde 9 kapsamında ele alınacaktır.

  10) Harbimekan Forum’da Site tanıtımları bölümü harici reklam yapmak kesinlikle yasaktır. Özellikle özel mesaj yoluyla yapılan reklamlar silinecek ve ilgili üyenin yasaklanmasıyla sonuçlanacaktır.
  10.1) Kampanyalar ve Fırsatlar bölümünde yapılan paylaşımlar, reklam olarak değerlendirilmeyecek ancak kampanya ve indirim bildirimleri dışında, kötüye kullanım içeren paylaşımlar ve sahipleri hakkında, Madde 10 uygulanacaktır.

  11) Harbimekan Forum bünyesindeki her paylaşım, üyemizin kendisi için bağlayıcı niteliktedir. Harbimekan Forum yönetimi, denetim görevlerini yerine getirirken gözden kaçırdığı içerikler nedeniyle sorumlu tutulamaz. Sitemizin herhangi bir konuda resmi görüşü olmamakla birlikte, yöneticilerimizin ve moderatörlerimizin katıldığı tartışmalarda söyledikleri, sitenin genel politikasını değil, kendi görüşlerini yansıtır. Yapılan her paylaşımın yasal sorumluluğu, onları yazan hesaplara aittir.

  12) Forum Kuralları forum işleyişine dair genel bir çerçeve çizse de, her bölümde, o bölümün gerektirdiği hassasiyetlere uygun ek kurallar / duyurular olabilir. Bunlar, forum yönetimi tarafından ilgili bölümlerde sabitlenmiş bir konu aracılığı ile duyurulur. Üyelerimiz, bu kurallardan / duyurulardan da sorumludur.

  13) Harbimekan Forum yönetimi, gerekli gördüğü takdirde Forum Kuralları’nda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Ancak, bu değişiklikleri Duyurular forumunda paylaşmakla yükümlüdür. Üyelerin bilgisine sunulmayan hiçbir değişiklik, forum işleyişinde uygulanamaz, üyeler yürürlükte olmayan bir kuraldan dolayı sorumlu tutulamaz ve yeni kurallar geriye doğru işletilemez.
  13.1) Harbimekan Forum yönetimi, Forum Kuralları’nın tamamından sorumludur ve bu kurallardan muaf tutulamaz. Harbimekan Forum yönetimi üyeleri, forum tartışmalarında ayrıcalıklı bir zümre değildir ve bu nedenle tüm üyelerimiz özgürce tartışma, itiraz ve eleştiri hakkına sahiptir. Bu hakkın garantisi, Forum Kuralları’dır.

  Tüm kurallar daha sağlıklı ve keyifli bir forum işleyişi içindir. Kuralları dikkatle takip edip uyguladığınız için teşekkür eder, iyi eğlenceler dileriz.(y)

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 yorum “Forum Sitesi”