Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ANAHTAR KELİME SEÇİM ARACI
#1

ANAHTAR KELİME SEÇİM ARACI
Doğru anahtar kelimelerin seçimi , özellikle blog sahibi yazarların olmak üzere tüm internet sitesi sahipleri için önemlidir.

Anahtar kelime seçimi , anahtar kelime üretimi, anahtar kelimeler arasındaki rekabet, hangi anahtar kelimelerin google da daha çok arandığı gibi kriterler anahtar kelimelerin gücünü belirler.

İşte tam burada karşımıza keyword research ( anahtar kelime araştırma ) ve keyword suggest ( anahtar kelime öneri ) gibi kavramlar çıkar.  Ve bununla ilgili programları ararkan keyword reseach tool, keyword suggestion tool diye araştırma yaparız.

Sektörünüzle yada yazınızla ilgili anahtar kelime önerilerini bu programla çok rahat alabilir ayrıca google da bu yazınızla yada sektörünüzle ilgili hangi kelimelerin ne kadar arandığını , hangi kelimenin daha popüler olduğunu ve hangi kelimenin size daha çok kazandıracağını öğrenebilir ve o kelimeler üzerinde yoğunlaşabilirsiniz.

Anahtar kelimelre sadece meta keywordler arasında kullanılmaktanda öte makalemiz ( yazımız ) içinde düzgün şekilde dağıtıldığında ve doğru düzgün site içi linkleme yapıldığında o kelimede arama motorlarında ilk sayfaya gelmemek için hiç bir neden yoktur.

İşte bu yüzden anahtar kelime seçimi çok önemlidir. Size göre çok önemli bir kelime insanların geneli için önemsiz olabilir. Bu nedenle insanların genelde hangi kelimeleri aradığını ancak bu araçlar ile bulabiliriz.

Aslında bedava anahtar kelime araçlarını bulmak o kadarda kolay değil. Bu nedenle vereceğim anahtar kelime üretme aracını patlatmamaya çalışın Smile İşin en güzel tarafı artık türkçe desteği de olan bu sistem gerçekten çok işe yarıyor.Online anahtar kelime üretme ve öneri aracı :

https://keywordtool.io/

Anahtar kelime üretici aracımızın en güzel özellikleri arasında Türkçe seçeneğinin olması ve ayrıca zahmete gerek bırakmadan önerdiği keywordleri txt dosyası olarak indirmeye izin vermesi yer alıyor. Gerçekten mükemmel bir kelime bulma aracı. Keyword suggest sistemi ile köşeyi bile dönebilirsiniz SmileAlternatif olarak kullanabileceğiniz anahtar kelime öneri ve bulma araçları ( keyword research tools )

Google search based keyword tool
Google AdWords: Keyword Tool
Google Insights for Search
Google Trends  ( Size ait olmayan sitelerin bile hangi kelimelered ilk sayfada çıktığını öğrenebilirsiniz )
Wordtracker
SEMRush
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi