Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Seo da Sosyal Medyanın Önemi
#1

Sosyal medyaya girmediğimiz gün varmı acaba? Sanırım internet ile haşır neşir olupta facebook, twitter ve linkedin gibi paylaşım sitelerine gimeyen yada kayıt olmayan yoktur. hiç mi izlemediniz bir video yada şarkı? Muhakkak izlemişsinizdir.

Sizi oraya çeken nedir diye düşündünüz mü hiç? Hiç dikkat etmediğiniz ve bir anda içine çekildiğiniz bu mecralar artık vazgeçilmezlerimiz arasında doğal olarak. yurt dışında yaşayan internet bilimcisi, internet dahisi adını her ne koyarsanız koyun bu adamlar bizleri ekran başına esir edecek bir şeyleri her dönem icad etmeyi başarıyorlar.

Önceleri kendi aralarında bir şeyler paylaşmak için tasarlanan bu medya araçları gün geçtikçe yayılarak bu hale geldiler. Öyle ki neredeyse her yaptığımız hareketi arkadaşlarımızla paylaşır olduk. Ruh halimizi, medeni durumumuzu dahası aklımıza ne gelirse…

Ve artık firma sahipleri olarak kendimizi ve ürünlerimizde bu platformlarda paylaşarak bilinirlik yaratma çabası içerisindeyiz. Peki bunu nasıl yapalım ki doğru bir biçimde yükseliş trendi versin?

Şu an böyle bir sektör yaratıldı ve Sosyal Medya Uzmanı adı altında işe alınan bir çok web geçmişli kişi var. Bu arkadaşlar büyük vaktini sosyal mecralardaki gelişmeler ve yeniliklerle geçirerek hizmet verilen marka için neler yapılabilir peşinde koşmaktalar. En iyi Sosyal Medya uzmanı olan kişiler bu yenilikleri ve rakipleri iyi analiz edebilen ve analiz sonuçlarını etkin bir şekilde hayata geçirebilenler olmuştur.

Sosyal medya uzmanı arkadaşların yaptığı en büyük hata ise şu; henüz markayı takip edecek grupları oluşturmadan paylaşım ile beğeni grubu beklemek. Sihirli bir değnekmiş edası ile ilk paylaşma yaptığında patlama beklentisi onların kısa sürede hayal kırıklığı ile işten atılmalarına yada müşteriyi kaybetmelerine neden oluyor.

İyi bir sosyal medya uzmanı o site için hizmet veren tüm ekip ile ortaklaşa çalışmalıdır. Web sayfasının seo uzmanı ile alınan kararlar elbette daha etkili sonuçlar çıkaracaktır. zira sosyal medyanın seo için etkisi çok büyüktür. Seo uzmanının hazırladığı alt yapıyı hızlı ve doğru yerde doğru zamanda tanıtacak bir medya uzmanı nihai sonuçlar aldığını görecektir.Tagged with: facebook yönetimi, sosyal medya uzmanı, sosyal medya ve seo, twitter yönetimi
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi