Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Seo Ne için Var ?
#1

Seo, yıllardır dilimizde. Ama ne işe yarar, niçin bu kadar kıymetli oldu illaki bir seo uzmanı ile çalışmalı mıyız? Tüm bu sorulara yanıtlarımızı yazımızın içinde sizlere anlatmaya çalışalım.

Seo, bilindiği üzere web sayfaları için arama motoru optimizasyonu eylemidir. Kapsamlı bir uygulama olup özel olarak bu konuda eğitim almış ve kendini yeniliklere açık tutmuş seo uzmanı tarafından yapıldığında faydalı olan işlemler bütünüdür. Arama motoru optimizasyonu kelimelerinden anlayacağınız sitenizin işgal ettiğiniz meslek dalı, attığınız ürün, verdiğiniz bilgi başlığı gibi bizlerin anahtar kelime olarak tabir ettiği arama terimlerinde üst sıralarda yer alma işleminin yapılabilmesi işlemidir.

Seo dünyada var olan 2 milyar üzeri sitenin temel ihtiyacı. Ancak tabiki her site en yukarıda yer alacak diye bir kaide yoktur. Ancak var olan sitelerin hepside seo hizmeti almak durumunda da değildir. Arama motoru robotları sitelerin kendilerinin algılayabileceği tarzda dizayn edildiğinde daha hızlı indeks alabilmekte ve arama yapan kişilerin önüne daha yukarıda görülebilmektedir.

Seo yapılmamış bir site ne kadar özgün yazı yazılırsa yapılsın reklam olmadıkça ziyaretçi alması neredeyse imkansızdır. Bazı marka siteler direkt olarak araba çubuğuna yazıldığı için onları kategori dışında tutabiliriz. Ancak sektörel bir web sayfası, kişisel bir blog gibi siteler seo uyumlu hale getirilmeden ön sıralara çıkması artık olanaksızdır.

İyi bir seo uzmanı sitenizin önce sayfa içi seo ayarlarını link yapılarını ve diğer elementleri düzenler. Sonrasında dış bağlantıları ile sitenizi destekleyerek insanların aramalarında öne çıkmasını sağlar. Basit olarak bu şekilde bir işlem silsilesi izlediğini söyleyebiliriz. Burada amaçlanan sitenizin marka değeri kazanması ve ziyaretçilerin gözünde, arama motoru gözünde sağlıklı bir site olmasını sağlamaktır.

Harika bir fikriniz olabilir. Mükemmel bir görsel tasarım yaptırabilirsiniz. Ancak sitenin üzerinde mutlaka bir seo danışmanı desteği almazsanız belirli bir yere ulaşmanız imkansız olacaktır. Hobinizi gerçek bir başarıya dönüştürmek için seo uzmanı ile anlaşmanızı öneririz.

Tagged with: seo neden gerekli, seo niçin var
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi