Seo Forumu
Sosyal medyanın SEO için önemi - Baskı Önizleme

+- Seo Forumu (https://webdizin.com/forum)
+-- Forum: Bloglar - Sosyal Medya (https://webdizin.com/forum/Forum-bloglar-sosyal-medya)
+--- Forum: Diğer Sosyal Medya Siteleri (https://webdizin.com/forum/Forum-diger-sosyal-medya-siteleri)
+--- Konu Başlığı: Sosyal medyanın SEO için önemi (/konu-sosyal-medyanin-seo-icin-onemi)Sosyal medyanın SEO için önemi - webdizin - 11-30-2020

Sosyal medyanın SEO için önemi


Sosyal medya denilince akla dünya markaları gelmektedir. Bilgisayar teknolojisinin yükselişinden sonra yeni arayış içine giren firmalar, insanların zaman geçirebileceği ve hızlı iletişim kurabileceği sanal ağlara yönlendiler. Ve bu yönelmeler kısa sürede büyük başarılar getirdi. Sosyal medyada önemli faktörlerden birisi sosyal ağdır. Ağa eklediğiniz her kişi sizin profilinizin güçlenmesini sağlar. Ve paylaşımlarınız kısa süre içerisinde çok geniş kitlelere hitap eder. Böyle olunca Sosyal Medya, SEO için de önemli olmaktadır.

Sosyal medyada paylaşılan her yeni bildirim aslında birer Backlink’tir. Doğal olarak sizin Sosyal Medyada paylaşmış olduğunuz site linkiniz yüksek hit almanızda ve paylaşıldıkça artan Backlinkler haline dönüşecektir. Fakat Sosyal Medyada paylaşılan linkler Backlink olarak arama motorlarınca fazla önemli olmamasına rağmen, Trust değerlerini arttırmaları bakımından oldukça önemlidir.

Trust Rank, Stanford Üniversitesi ve Yahoo tarafından tanımlanan ve spam için yazılmış programlardır. Birçok web sayfası ticari amaç için, arama motorlarında yükselmek istemektedir. Bunun için Spam teknikleri kullanılmaktadır. Her sayfanın manüel olarak incelenmesi zor olduğu için, bazı güvenilir siteler işaretlenir. Ve bu sitelerden alınan linkler de sitenizin çıkışında etkili rol oynar.

Doğal olarak Sosyal Medya siteleri özellikle bu konuda etkili olurlar. Eğer ki siteniz Sosyal ağlarda paylaşılıyorsa ve bu sayının değeri yüksekse arama motorları için artık siteniz güvenilebilir siteler arasına girecektir.

Tabi her zaman söylediğimiz gibi, SEO karmaşık ve uzun çalışmalar isteyen bir iştir. Yanlış kullanımı sonucu siteniz zarar görebilir ve arama motorları tarafından spamlanabilir. SEO kurumları bu konu üzerine yoğun çalışmalar yapan ve arama motorları üzerine uzman kişilerle çalıştığı için, web sitenizin arama motorunda istediğiniz yerlere gelmesi için SEO şirketleriyle çalışmalısınız.


SEO ile sosyal ağlar arasında ki bağ ve etkileri