Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Güncel Finans Platformu

Finans gündemi, son dakika ekonomi haberleri, borsa verileri, altın fiyatları; dolar, euro, Kripto Para, döviz kurları ve finans dünyasına ait ne varsa Türkiye’nin en çok aratılan kaynağı OrtakFinans.com’da.

 • Gönderici Adı: Aziz Kaynar
 • Gönderici E-postası: azizkaynar@gmail.com
 • Gönderici URL’si: https://ortakfinans.com
 • Güncel Finans Platformu
  Güncel Finans Platformu

  Anasayfa/
  Kripto Haber/
  Bitcoin Depot, BTC ATM’lerinin Yazılımını Dönüştürüyor – Ortak FinansBitcoin Depot, BTC ATM’lerinin Yazılımını Dönüştürüyor – Ortak Finans
  Güncelleme: Şubat 28, 2023 12:12
  1 kez okundu
  Bitcoin Depot, BTC ATM’lerinin Yazılımını Dönüştürüyor – Ortak Finans

  Aziz Kaynar
  0
  bitcoin depot btc atmlerinin yazilimini donusturuyor ortak finans 0 jnUMMNaq
  Bitcoin Depot, işletme maliyetlerini azaltmak ismine Bitcoin ATM’lerinin yazılımını dönüştürmeye karar verdi.

  Bitcoin Depot’un donanım ve yazılımını dikey olarak entegre eden kripto ATM’lerinin yazılım dönüşümü, yıllık yazılım lisans fiyatlarını ortadan kaldırıyor. Bu fiyatlar daha evvel yıllık operasyonel maliyetlerde 3 milyon doları buluyordu.

  Kripto ATM Kurulumları Düşüş Yaşadı

  Kripto ATM kurulumları son birkaç ay içinde dünya genelinde istikrarlı bir düşüş yaşadı. Jeopolitik tansiyonlar ve gelir düşüşü nedeniyle birtakım ATM’ler faaliyet dışı bırakılırken, Bitcoin Depot üzere sağlayıcılar fizikî Bitcoin ATM’lerinin yazılımlarını dönüştürmeye başladı.

  Bitcoin Depot kısa müddet evvel 7.000 kripto ATM’sinin ve kioskunun tamamını BitAccess tarafından desteklenen yazılım tabanlı bir teklife dönüştürdü. Yazılım dönüşüm atılımı, Bitcoin Depot’un Kasım 2022’de BitAccess’in çoğunluk paylarını satın almasının akabinde geldi. Muahededen aylar evvel Bitcoin Depot, özel hedefli bir satın alma şirketi ile 885 milyon dolarlık bir mutabakat sağlayarak 2023 yılında halka açılma planını duyurmuştu.

  2022’nin birinci yarısında pazar önderi olan BitAccess, Temmuz 2022’den bu yana ATM kurulumlarında dengeli bir düşüş gördü. Şirket, şu anda her ikisi de tıpkı vakit çizelgesinde pazar hisselerini artıran Genesis Bytes ve Genesis Coin’in akabinde üçüncü pozisyona düştü. Mevzu ile ilgili yorumda bulunan Bitcoin Depot’un BTM operasyonlarından sorumlu lider yardımcısı Jason Sacco, “Mevcut sabit sürücüyü BitAccess yazılımıyla evvelce yüklenmiş bir şoförle değiştirerek, yazılım dönüşümünü süratli bir biçimde tamamladık ve saha dönüşüm projelerinde meydana gelebilecek birtakım teknik problemlerden kaçındık” tabirlerini kullandı.

  Sacco ayrıyeten, Bitcoin Depot’un Bitcoin ATM’lerinin birinci 6.000’inin 10 hafta içinde yazılıma dönüştürüldüğünü açıkladı.

  Yazılım,Atm

  OrtakFinans.com

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir