Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Haber – Son Dakika Haberleri

HABER – SON DAKİKA HABER

Haber, kitlesel iletişim kullanılan ve insanların birbirleri ile iletişim kurmasını sağlayan bilgi aracıdır. Günlük hayatta karşılaşılan her türlü olay karşısında bu durum birebir geçerlidir. Bu alanda çalışan profesyonel kişiler veya normal bireyler, kamuyu ilgilendiren ve alakadar eden her türlü olay hakkında, bu kurallara uygun şekilde bilgiyi başkalarıyla paylaşabilir. Öte yandan diğer önemli bir konu başlığı ise yalan haber paylaşımıdır.

Yalan haber paylaşımları, kasıtlı yapılan ve kötü amaçlar için kullanılan bu olaydır. ABD’de (Amerika Birleşik Devletleri) bu olay hakkında çok sayıda araştırma vardır. Bu olay ile çok güçlü bir kitlesel silah elde edilmiş olmaktadır. Bu duruma örnek olarak, ABD seçimleri sırasında, Facebook tarafından, ABD Başkanı Donald Trump için yapılan gösterimler örnek gösterilebilir. Hatta bu durum ortaya çıkmış ve mahkeme kararı ile Facebook şirketi büyük bir tazminat ödemek zorunda kalmıştır.

GÜVENİLİR HABER NEREDEN TAKİP EDİLİR?

Güvenilir haber, kurumsal kimlik taşıyan kaynaklardan takip edilmelidir. Özellikle, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlara çok fazla kulak asmamak gerekmektedir. Sosyal medya da bu tarz yalan bilgiler çok hızlı yayılım göstermektedir.

Türkiye’de çok sayıda haber paylaşımı yapan güvenilir siteler bulunmaktadır. Lakin bunların çoğu siyasi görüşe hizmet etmek ile birlikte, tarafsız bakış açıları yoktur. Haber Gözlem ailesi olarak ekibimiz, tarafsızlık ve güvenilir kaynak anlayışıyla hareket etmektedir. 

HABER KATEGORİLERİ NELERDİR?

Haber kategorileri; son dakika, gündem, dünya, siyaset, politika, teknoloji, magazin ve spor alanlarında ayrılmaktadır. Bu kategorilerin haricinde, yaşanan her türlü gelişme için bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Kamuoyunu yakından ilgilendiren her türlü olay hakkında bilgi paylaşımı yapılabilir. Bu konu hakkında belirli bir kısıtlama olmadığı gibi, herhangi bir engelleme de söz konusu değildir.

HABERLER

Haberler, gündemin son dakika gelişmelerini okuyuculara ve izleyicilere aktarmak için kullanılan temel araçtır. İnsanlık tarihi ile beraber gelişen bu süreç, teknolojinin ilerlemesi ile farklı boyutlar kazanmaya devam etmektedir. Örneğin 100 yıl önceki bilgi anlayışı ile, günümüz de paylaşılan bilgi anlayışı farklıdır, çünkü günümüzde internet araçları sayesinde, herkes bilgiye hemen hemen saniyeler içinde ulaşabilir bir hale gelmiştir.

  • Gönderici Adı: Alperen Burak Türkoğlu
  • Gönderici E-postası: erencin1990@gmail.com
  • Gönderici URL’si: http://habergozlem.blogspot.com/
  • https://www.helalnews.com/
    https://www.helalnews.com/

     

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Haber – Son Dakika Haberleri”