Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Helalnews

5 dilde ortadoğu haberleri sunan alanında tek haber sitesi.

 • Gönderenin Adı: Helal News
 • Gönderen URL’si:
  https://www.helalnews.com/
  https://www.helalnews.com/

  Her yıl 1-7 ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası 2021 yılında “Cami, Din görevlileri ve Vefa’’ teması ile kutlandı.

  Hafta vesilesi ile 5 Ekim’de Bolu İl Müftülüğü Konferans Salonunda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın konuşmacı olarak katıldığı “Yeni bir Aşk, Yeni Bir Heyecan, Yeni Bir Ruh” konulu konferans düzenlendi.

  Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan konferansta konuşan Aydın Anadolu topraklarının mayasında vefa, aşk ve İman’ın olduğunu ve bu değerleri diri tutacak kişilerin ise başta din görevlileri olduğunu ifade etti.

  Din görevlilerinin Hz. Muhammed (s.a.s.)’in mihrabının birer temsilcileri olarak, görevini aşk ve heyecanla yapması gerektiğini ifade eden Aydın, İnsanı insan eden 3 harf ile 5 nokta, Vasıl-ı Cinan eden 5 harf ile 1 nokta sözleriyle aşk ve imanı kaybetmemesi gerektiğini ifade etti.

  Aydın, konferansın bir bölümünde, istiklal marşından örneklerle; Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli dizeleriyle, ezanı minarelerden arşa yükselten hocaların görevinin ne kadar önemli olduğuna değindi.

  Aydın, programı tertip eden İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu’na ve konferansa katılan Din Görevlilerine teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

  Konferansın ardından söz alan İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu: “Kıymetli arkadaşlar, camiler ve din görevlileri haftanızı bir kez daha kutlayarak hayırlara vesile olmasını temenni ederim. Sayın Doç. Dr. Oğuzhan Aydın’ın konuşmasını dikkatle dinledik gerçekten faydalı bilgiler elde ettik. Kendisine çok teşekkür ederim.” diyerek çiçek takdim etti.​

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir