Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

KARATAY Adakcı Adak Kurban Selçuklu Adakcı Meram

KARATAY; Karatay adak kurban, adakcı, akika kurban, adaklık kuzu, adaklık koyun, adak kurban fiyatları, adak kesen yerler, Selçuklu karatay adak akika kurban, meram Konya adak kurban akika kurban satışı, konya adak kurban akika kurban satışı, adak fiyatları, adaklık koyun fiyatları, konya adak fiyat, konya adaklık kuzu fiyatları, meram selçuklu kurbanlık koyun akika kurban satışı, karatay konya kurbanlık koyun akika kurban satışı, konya adakçı adaklık kurban kurbanlık koyun keçi dana, Konya adak kurbanı, konya adak, konyada adak kurban, adaklık kurban, kurban satışı, kurban kesimi, konyada adaklık, konya adakçı, adaklık koyun, kurbanlık büyük baş küçük baş hayvan satışı, adak kurban, adakcı, karatay adakcı, selçuklu adakcı, konya adakcı, akika kurban, adaklık kuzu, adaklık koyun, adak kurban fiyatları, adak kesen yerler, selçuklu adak akika kurban, karatay adak akika kurban, meram adak akika kurban, adak kurban akika kurban satışı, selçuklu konya adakcı adak kurban, meram karatay adakcı adak kurban,

http://www.karatayadakciadaklikselcuklu.name.tr/index.html

http://www.karatayadakciadaklikselcuklu.name.tr/index.html
http://www.karatayadakciadaklikselcuklu.name.tr/index.html

 

 

KARATAY HAYVANCILIK; Konya’da Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında faaliyet göstermektedir.

Günümüzün en önemli konusu durumunda olan doğal hayvan yetiştiriciliği bizimde büyük önem verdiğimiz konudur. Bu nedenle hayvanlarımız %100 yerli üretimdir. Satışını ve kesimini yaptığımız hayvanları kendi çiftliğimizde doğal Ortamda yetişmekteyiz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Arasında;

Adaklık kurban satışı ve ücretsiz kesimi, akika kurban satışı ve ücretsiz kesimi, şükür kurban satışı ve ücretsiz kesimi, hac ve umre kurban satışı ve ücretsiz kesimi, Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık satışı ile kurbanlık hayvanlıkların kesim hizmetleri yer almaktadır.

Kurban kesim hizmetimiz sadece kendi şehrimize mahsus değildir. Ülkemizin her bir köşesinden gelen taleplere de cevap vermekteyiz.

Hizmetimizden bir tek haklı memnuniyetsizlik olursa, bu işi derhal bırakmaya kararlıyız.

ADAK KURBANI; Bir idleğin veya bir isteğin olabilmesi için, Allaha verilen bir söz durumdur. Adak kurbanının adak olarak belirtildikten ve gerçekleştikten sonra yerine getirilmesi vaciptir. Yani kişi adadığı kurbanı belirttiği gibi kesmelidir. Halkımız genelde şu şekilde adak kurban kurban kesilmesi sorumluluğunun altına girer.

 

– Allahım şu işim olursa, şu sınavı kazarnırsam, şu sıkıntıdan kurtulursam kurban keseceğim demekle adak kurban yükümlülüğüne girilmiş olur. Adak kurbanının etinden adak sahibi, usul ve fürûu (neslinden geldiği ana, baba, dede ve nineleri ile kendi neslinden gelen çocukları ve torunları.) yiyemeyeceği gibi, bunların dışında kalıp zengin olanlar da yiyemez. Eğer kendisi yemek ister veya bu sayılanlardan birisine yedirmek isterse, yenilen etin rayiç bedelini yoksullara verir.

 

AKİKA KURBANI; Yeni doğan çocuk için şükür amacıyla kesilen kurbana, “akika” adı verilir. Akika kurbanı kesmek müstehaptır. Akîka kurbanı olarak kesilecek hayvanda da, diğer kurbanlarda aranan şartlar aranır. Akika kurbanı, çocuğun doğduğu günden bulûğ çağına kadar kesilebilirse de doğumun yedinci günü kesilmesi daha faziletlidir.

 

Akika kurbanının etinden ve derisinden yararlanabilecek kimseler konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Kurban sahibi dahil herkes bu kurbandan istifade edebilir.

 

ŞÜKÜR KURBANI; Arzu ettiği bir amaca ulaşması veya bir nimete nail olması sebebiyle şükür kurbanı kesebilir. Bu kurbanların etinden sahipleri istifade edebilir.

 

HEDY KURBANI; Hac ve umre ibadetlerini yaparken Kâbe’ye ve Harem bölgesine hediye olmak üzere kesilen kurbandır. Kıran ve temettü’ haccı yapanların hedy kurbanı kesmesi vaciptir. Umre veya ifrad haccı yapanların bu kurbanı kesmesi müstehaptır. Hac yasaklarını ihlal edenlerin hedy kurban kesmesi ise vaciptir. Hedy olarak kesilen kurbanın eti fakirlere dağıtılır.

 

VACİP KURBAN; Her yıl kurban bayramında kesilen kurban vacip kurbandır. İslamiyet öncesine dayanan tarihi geçmişi Hz. İbrahim’e kadar dayanmaktadır. Hz. İbrahim Oğlu Hz. İsmail’i kurban etmek isterken Yüce Allah Teâla tarafından koç ikram edilmesi ve insan yerine hayvan kurban edilmesi, insanlığın Allah katında ne kadar değerli olduğunu gösterir. O günden bugüne adet olarak gelen kurban kesimi, İslamiyet’in gelişiyle beraber vacip olmuştur.

ADRES
Bahçeşehir Mah. Hasanköy Cad
No: 190/1 Meram – KONYA
TELEFO

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir