Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Karışık Backlink Listemiz

Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Anchor Text Nedir : Link verilen kelimeye denilmektedir. Yani tıklanabilen metinlerdir. Siteler en çok kullanılan anchor textlerde daha hızlı yükselmektedir.

Anchor Text Çeşitliliği
Link alımlarında, sürekli tek kelime üzerinden link almak sitenin Bomb filtresine girmesine yol açabilir. Seo kelimesinin yanı sıra Seo Nedir, Seo Dersleri, Seo Danışmanlığı gibi anahtar kelime türevlerinden de link almak gerekir. Anahtar kelime türevleri için Google Adwords Tool veya Google Insights kullanılmalıdır.
Backlinklerdeki anchor text oranı önemli kelimelere daha fazla olmak kaydıyla, kelimenin önemi azaldıkça daha az alınacak şekilde gerçekleşmelidir. Ancak bu çeşitliliği sağlamak adına çok farklı sayıda kelimeleri kullanmak gereklidir.

Anchor Text içinde site ismini de kullanmaya özen gösterin. Örneğin bir forumda yaptığınız
paylaşımda anahtar kelimenizle link vermek yerine site ismiyle link verin. Bu şekilde kullanılan anchor textler, Google tarafından seo amacı güdülmeden sitenin referans gösterildiğini düşündürür. Bu sebeple bu sitenin faydalı bir paylaşım yapıldığı kanısına varılır. Çünkü site sahibi sitesini her fırsatta seo yapacak şekilde anahtar kelimesine link vererek ekler, site ile ilişkisi olmayan ve site sahibinden bağımsız olarak siteye link veren kişiler de genellikle site urlsine link verdiği için sitenin yararlı ve topluma hizmet eden bir site olduğunu gösterir. Bu durum da Google’ın gözüne girmek için oldukça etkilidir.
Backlink Sürekliliği
Backlink çeşitliliği kadar backlinkin sürekliliği de önemlidir. Belirli dönemlerde hızlı backlink artışının, bazı dönemlerde de yavaşlaması sitenin seo konusundaki tutarsızlığını gösterir. Bu sebeple toplu link alımları yapmak yerine, düzenli link alımları yapmak ve her ay bu düzeni korumak daha faydalıdır.

Backlink sürekliliğinin en çok bozulduğu durumlar, link takaslarının iptali, ücretli link alımlarının sonlandırılması, link alınan sitelerin kapanması, yorum backlink çalışmalarındaki yorumların belirli periyodlarla temizlenmesi en başlıca karşılaşılan durumlardır. Genellikle her site bu sebeplerden etkilenirler. Backlink sürekliliğinin bozulmaması için birkaç aylık link satın almak yerine ömürlük
tanıtım yazısı almak daha faydalıdır. Bunun dışında kapanma ihtimali olmayan kaliteli sosyal medya ve imleme sitelerine, site adreslerini eklemek gerekir.

indirmek için  link: https://yadi.sk/d/0pxbooWOi5AtEA

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

21 yorum “Karışık Backlink Listemiz”