Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Kayseri Boya Koruma

Kayseri Boya Koruma

Boya koruma işlemi araç boyasının dış etkenlerden korunmasını, daha parlak görünmesini ve boyanın zarar görmemesini sağlayan bir uygulamadır. Master Garage olarak bütün araçlara boya koruma işlemi yapıyoruz. Aracınıza bu işlemi yaptırmadan evvel bizlerle iletişime geçebilir ve ekonomik tekliflerimizden faydalanabilirsiniz. Kayseri boya koruma uygulamasını kaliteli ürünler kullanarak çok kısa bir süre içerisinde yapıyoruz.

Boya Koruma Nedir – Ne İşe Yarar?

Biraz önce de ifade ettiğimiz gibi boya koruma birkaç farklı amacı ve faydası bulunan bir işlemdir. Aracınıza Kayseri boya koruma işlemi yaptırdığınızda şunlar olur:

 • Araç boyası dış etkenlere karşı korunur.
 • Su ya da toz araç yüzeyine tutunamaz. Bu nedenle aracınız her zaman parlak görünür.
 • Oluşabilecek çizikler aracınızın boyasına doğrudan zarar vermez. Çünkü işlem sayesinde araç boyası üzerinde birkaç mikronluk boya koruma katmanı oluşturulur. Çiziklerin boyaya ulaşabilmesi için bu katmandan daha derinde olması gerekir.
 • Araç cilası korunduğu için aracınızın rengi solmaz ve aracınız daima parlak görünür. Güneş yanığı ve boyada dalgalanma oluşması ihtimali de Kayseri boya koruma işlemi sayesinde ortadan kaldırılır.
 • Aracınızın boyasına kuruyan böcekler, ağaç reçinesi ya da kuş pisliği gibi zararlı maddeler hasar veremez. Yapılan boya koruma işlemi bu tür şeyler için adeta bir kalkan görevi görür.
 • https://kayseriboyakoruma.com/
  https://kayseriboyakoruma.com/

Boya Koruma İşlemi Nasıl Yapılır?

Boya koruma işlemi yapılırken önce aracın durumuna bakılır. Çünkü yeni araçlarla eski araçlara aynı işlem yapılmaz. Yeni araçlar dış ortamla çok az temas etmiş olduğu için bu araçların boyasında çok fazla toz ya da kir bulunmaz. Bu da aracın özel bir solüsyonla temizlendikten sonra boya koruma işlemine hazır hale gelmesini sağlar. Eğer boya koruma işlemi yapılacak olan araç eski bir araçsa önce aracın boyasının dış yüzeyindeki kir, toz ve reçine kalıntılarını temizlemek gerekir. Bu da yeni araçlardan daha farklı bir uygulamayı gerektirir. Bu tür araçların yüzeyindeki matlaşmış katman pasta ve özel ürünler yardımıyla temizlenir. Temizleme işlemi sonrasında boya koruma aşamasına geçilir. Konunun daha rahat anlaşılabilmesi için dilerseniz Kayseri boya koruma işleminin aşamalarını listeleyelim:

 • İlk aşamada aracın dış yüzeyi boya koruma işlemine geçilebilmesi için temizlenir. Yeni araçların temizliği daha basit ve kolayken eski araçlarda bu aşama biraz zaman alabilir. Takdir edersiniz ki eski araçlar yeni araçlara nazaran dış ortamla çok daha fazla temas halinde bulunmuş araçlardır. İlk aşamayı pasta – cila aşaması olarak da düşünebilirsiniz.
 • İkinci aşamada pürüzsüz bir yüzey elde edilmiş olan aracın dış yüzeyine boya koruma işlemi uygulanır.
 • Son aşamada aracınız detaylı bir şekilde temizlenir ve size teslim edilir.

Kayseri boya koruma işlemi yaklaşık 2 – 4 saat sürer. Uygulamayı yaptırmadan evvel bizlerle iletişime geçerseniz en uygun zamanda bu işlemi yapabilir ve kısa sürede aracınızı sizlere teslim edebiliriz.

Kayseri Boya Koruma

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 yorum “Kayseri Boya Koruma”