Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Konya Kreş – Anaokulu – Gündüz Bakım Evi ve Yazokulu

 • Hayal gücüne sahip, ezberbozan, üreten, sıra dışı düşünen
 • Organik, doğal ve helal gıdanın tüketilmesini benimseyen
 • Rekabet etmek yerine birbirine yardım edebilen
 • Yaşayarak, araştırarak ve sorgulayarak öğrenirler
 • Kendi kültür ve değerlerini bilen
 • Vatanına milletine toprağına bayrağına sahip çıkacak ruhla yetişen
 • Anne babasına layık evlat olma yolunda Allah a layık kul olma yolunda emin adımlarla ilerleyen maddi ve manevi iki kanattan eğitim alan donanımlı bir nesil.
 • https://farkakademi.com
 • Konya Kreş - Anaokulu - Gündüz Bakım Evi ve Yazokulu
  Konya Kreş – Anaokulu – Gündüz Bakım Evi ve Yazokulu

  olarak vatanımıza ve milletimize hayırlı evlatlar yetiştirebilme heyecanını 10 yıllık tecrübemizle yeniden yinelemenin haklı gururunu yaşamaktayız.

  Fark Çocuk Akademisinde çocuklar bilgiyi ezbere dayalı değil yaparak, yaşayarak, araştırarak ve sorgulayarak öğrenirler.

  Çocuklar disiplini ve benlik saygısını gelişmiş toplumda birey olarak yer aldığının farkında olan, paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını koruyan, bu hakları korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, gelenek görenek ve değerlerine karşı duyarlı, tüm canlılara merhametli bireyler olmak üzere eğitim alırlar.

  Fark Çocuk Akademisi 0 – 6 yaş aralığındaki çocuklara potansiyelini keşfedip, sahip oldukları yeteneklerinde en üst düzeye ulaşmalarını sağlamak amacıyla Montessori – Waldorf – Reggio Emilia – High Scobe eğitim metotlarını temel alarak ve sentezleyerek “Her Çocuk Bireydir ve Kendi Hızında Eğitim Alır” sloganıyla yola çıkarak İLİM ve BİLİM’ i birleştirebilen ender okullardandır.

  Bu misyonla çocukların

  Hayal gücüne sahip, ezberbozan, üreten, sıra dışı düşünen, rekabet etmek yerine birbirine yardım edebilen, ezberlemek yerine bilgiyi hem kendi merakını tatmin etmek hem de insanlığa faydalı olabilmek için öğrenen

  Kendi kültür ve değerlerini bilen, farklılıklara saygısı ve aynı zamanda dünya vatandaşlığı bilincinde kişiler olarak yetişmeleri için eğitimlerinde onlara rehberlik etmek

  Uzman, tecrübeli, hizmette sınır tanımayan kadromuzla bünyemizdeki her öğrenciyi özgüveni yüksek, araştıran, problem çözebilen, sevmeyi ve sevilmeyi bilen, empati kurabilen, düşünen ve üreten bir nesil olarak yetiştirmek.

  Beslenmede

  Organik, doğal ve helal gıdanın tüketilmesini benimseyen bir düşünceyle tüm ürünlerde hassas ve dikkatli davranmakta en az eğitim kadar beslenmeyi de önemsemektedir. Yazdan kışa çocukların kendi elleriyle hazırladıkları reçeller, turşular, kurutulmuş sebze ve meyveler hazırlanır ve cam kavanozlarda özenle saklanır. Olabildiğince doğal ürünlerle beslenebilmek için bahçemiz çocuklarla tarım ve hayvancılık yapılabilecek geniş bir alana sahiptir.

  Çocukların yeşil ve toprağa hasret kaldığı şehir hayatında; 1500 m² lik bir alana yayılan bahçesiyle ve meyve ağaçlarıyla donatılmış okulumuz çocukların canlılara zarar vermemeyi ve sorumluluk duygularını da geliştirmektedir.

  Aydınlatma, ses düzeni, güvenlik, havalandırma, temizlik, yaşam ve oyun alanı konularında uluslararası standartlara uyan,

  Çocuğun öğrenmede etkin, seçici ve karar verici. Öğretmenin ise daha pasif, teşvik edici, öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir görev üstlenmesini sağlayan,

  Değerler eğitimi ve dini eğitim ile manevi bilinci yüksek olan toplumun özelliklerine uygun ancak evrensel özellikleri de göz ardı etmeyen,

  Çocuğun öğrenme ve bilgi edinmede zihinsel kapasitesini kullanabilmesi için çevre ile etkileşimini sağlayan ve aileleri de Çocuk-Okul-aile üçgenine dahil eden

  Personelin tecrübe, güler yüz ve yüksek motivasyonla çalıştığı ve bu motivasyonun getirdiği olumlu özellikleri çocuklara yansıttığı bir ortamda mutlu öğretmen mutlu çocuk politikasıyla saygı, mutluluk ve huzuru öncelemekteyiz.

  Kurumumuzda açık kapı politikası izlenmektedir. Başta velilerimiz olmak üzere herkes kreş ve anaokulumuzu ziyaret edebilir. Fark Çocuk Akademisi olarak ailelerimizin katılımını gönülden desteklemekte, onlara kendilerini çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili konularda geliştirebilecekleri bir ortam sunmaktayız.

  Fark Çocuk Akademisi, okul öncesinde yeni gelişmeleri takip ederken çocuklarımıza ve yetişkinlere toplumsal ve eğitim koşullarına uygun bilgi vererek benzer kurumlara liderlik edebilecek kreşlerden biri olmayı hedeflemiştir.

   

  Saygılarımızla…

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir