Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Kripto Nedir?

Kripto para ile ilgili faydalı bilgiler veriyoruz. Kripto para nedir ve nasıl alınır? Hangi kripto para projeleri değerlidir? Metaverse nedir ve arsa fiyatları ne kadar? Ayrıca farklı sorularınızı yorumlar bölümümüzden sorabilirsiniz.

  • Gönderenin Adı: Brown
  • Gönderenin E-postası: brownikek@gmail.com
  • Gönderen URL’si: https://kriptonedir.com
  • https://kriptonedir.com
    https://kriptonedir.com

     

Pokemon’dan ilham alan Ethereum tabanlı blockchain oyunu olan Axie Infinity de temel amaç blok zincir teknolojisini eğitici, eğlenceli yolla dünyaya anlatmaktır. Bu amaçla 2017 senesinde başlayan, 2018 senesinde sunulan proje günlük olarak 200 ile 250 bin arasında aktif oyuncuya sahip olup en merkeziyetsiz uygulamalardan biri olmaktadır.

Axie denilen, sanal hayvan olarak adlandırılan karakterler üzerine kurulu haldedir. Oyuncular sanal hayvanlar için savaşabilmektedir. Yükselebilmekte, toplayabilmekte, krallık kurabilmektedir. Evcil sanal hayvanlar yani Axie’ler sahip olduğunuz, yönetebildiğiniz NFT türü durumundadır. Oyunlara başlayabilmek ve oynayabilmek amacıyla 3 sanal hayvanınızın olması gerekir. Ardından ürünler tamamen sizin olmakta ve istediğiniz cüzdana çekebilmekte, satma imkanınız olmaktadır.

Axie Infinity Nasıl Oynanmaktadır?
Oyunu oynayabilmek amacıyla öncesinde birkaç işlemin uygulanması gerekmektedir. Öncelikle klasik varlık ve cüzdan yatırımı yapılması gerekecektir. Bundan sonra 3 Axie karakteri alınması gerekir. Bu oyuna başlamak için önemli olan oyunda oynanabilecek NFT ürünüdür. Axie Infinity Pazar yerinde 120 dolar ve üzerinde olmaktadır. Oyuna başlamak için mutlaka bu ürünlerin alınması gerekmektedir. Axie Infinity ekosisteminde kullanılan tokenler SLP ve AXS’dir. Her token’in ekosistem üzerinde görevleri mevcuttur. AXS sahipleri ekosistemin üzerinde kullanıcılar için yönetime aracılık için kullanılmaktadır. Bu ekosistemlerde karar verilmesini sağlamaktadır. Oyunu oynayarak, ekosisteme fayda sağlayarak, stake yaparak ödüller talep edilebilmektedir. Topluluk hazinesine ödüller bağlıdır. AXS sahibi kişiler stake işlemlerini platform üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Ek özelliklerin tamamıyla aktif olması için AXS ekosisteminin aktifleştirilmesi gerekmektedir. Axie Infinity oyunu oynayarak SLP tokenleri kazanılmaktadır. Axie olarak adlandırılan sanal hayvan yetiştirmek için kullanılmaktadır. Yetiştirme maliyetleri 100 SLP ile başlamakta olup kademeli olarak 2100 SLP’ye kadar çıkmaktadır. Axie en çok 7 defa yükseltilebilir. Ana tokenlarda ERC-20 üzerine kayıtlı olup alım satım işlemleri yapılabilir.

AXS Coin Nasıl Kazanılır?
Axie Infinity oyunu kazanmak için oyun felsefesiyle desteklenir. Oyuna katılan oyuncular yaptığı katkılara göre ödüller verilmektedir. Oyunların özellikle pandemi döneminde bu denli popüler olmasının sebebi oyuncuların platformlardan gelir elde etmesidir. Kullanıcılara gelir sağlaması açısından blok zincirinin gerçekte ne olduğuyla ilgili karışık bilgiler esahip olması gerekmeden gelir elde etme imkanı vermiştir. Oyundan AXS jeton kazanılmasının yolları şunlardır:

Puan tablosu ödülleri kazanılması için PVP savaşlarında rekabet edilmelidir.
Eksen üreme ve pazarda satılmasını sağlamaktadır.
Origins ve Mystics gibi nadir olan eksenlerle ilgili spekülasyon ve bilgi toplama gerçekleşmektedir.
Axie yetiştirmek amacıyla çiftçilik yapılır. Bunlar Binance ve Uniswap gibi borsalarda satılmaktadır.
AXS coin merkeziyetsiz kripto borsalarında işlem görür. Alım ve satım işlemlerinde sık sık kullanılsa da genel anlamda yatırım amacıyla insanlar arasında kullanılır. Sadece oyun oynamak amacıyla NFT’ler kullanılır. NFT coin olması piyasada göz önünde tutulması gereken bir coin olmasını sağlamıştır.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Kripto Nedir?”