Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Kündekari; Kündekari kapı minber mihrap müezzinlik

Kündekari; Konya minber,kündekari minber,cami minber,ahşap minber,cami işleri,kündekari minber fiyatları,minber modelleri,minber imalatı,kündekari minber modelleri,ahşap minber fiyatları,ahşap minber imalatı,cami minber modelleri,cami minber fiyatları,el oyma minber,kündekari minber imalatı,konya minber imalatı,konya kündekari firmaları,ahşap oyma minber,minber imalatçıları,minber fiyatı,kündekari minber fiyatı,ahşap cami mihrapları

 • Gönderenin Adı: Hamle Kundekari
 • Gönderenin E-postası: inf@kundekariminberimalati.name.tr
 • Gönderen URL’si: http://www.kundekariminberimalati.name.tr
 • http://www.hamlekundekari.com
  http://www.hamlekundekari.com,36+

  Ceviz ağacı, meşe ağacı, şimşir ağacı, abanoz ve gül ağacı kündekari işinde kullanılacak ağaç türleridir.
  Bu ağaçlardan sekizgen, beşgen, yıldız, gibi geometrik şekillerde küçük ahşap parçaları kesilir. Kesilen bu geometrik ahşap parçalar çivi ve tutkal yardımı olmadan, birbirlerine geçme yömtemiyle birleştirilir. Bu birleştirme neticesinde ortaya çıkan ürünlere “Kündekari” İsmi verilir. Kündekari yöntemiyle yapılan ürünleri; genellikle camilerde görmek mümkündür. Eski Osmanlı ahşap eserlerinde de kündekari sanatıyla yapılmış ürünleri sıklıkla görürüz.

  Taklit Kündekari Ürünlere Dikkat Etmenizi Öneririz.
  Taklit diye isimlendirilen bu ürünler, sadece gerçeğine benzetilmiş olmalarıdır. Taklit kündekâri ürünkler daha kaba ve az ustalık isterler. Gerçeği varken, Taklit kündekari ürünlerden uzak durun.Firmamıza gelerek kündekari Ürünlerin yapılışını yakından görebilirsiniz. Web Sitemizdede örnekleri inceleyebilirsiniz.

   

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Kündekari; Kündekari kapı minber mihrap müezzinlik”