Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Lazer Kaynak Makinası

Gelişmeye ve yeniliğe önem veren, tüketici haklarına saygılı,pazarlama, satış ve hizmet süreçlerini müşteri odaklı bir felsefe etrafında tanımlayan sosyal sorumluluklarının bilincinde bir marka olan RgWEL, bir Root Mühendislik Markası Olup temelleri 2020’de atılmıştır. RgWEL ekibi tüm Robotik Otomasyon, Lazer Kaynak, Lazer Kesim Makinası ve Markalama, gereksinimlerinizi önem vermektedir. Değişen ihtiyaçlarınızı değerlendirmenize yardımcı olmaktan ve yeni hedeflerinize ulaşmanıza destek olacak hizmetlerimizi size sunmaktan mutluluk duyacağız. Ürün ve Hizmetlerimize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

 • Gönderici Adı: RgWEL
 • Gönderici E-postası: info@rgwel.com
 • Gönderici URL’si: https://rgwel.com/
 • http://www.konyalazerkesim.gen.tr
 • Lazer Temizleme Makinası Nedir ?Lazer temizleme, metal yüzeylerden pas, boya, oksit ve diğer kirleticileri çıkarmak için kullanılan çevre dostu bir işlemdir. Verimliliği nedeniyle, giderek artan sayıda uygulamada kullanılmaktadır. Lazer temizleme, darbeli bir fiber lazer (tipik olarak 50 watt veya daha fazla) gerektirir.

  Geleneksel endüstriyel temizleme yöntemleri genellikle sıkıcı (ve iyi nedenlerle) olarak görülür. Pas giderme zaman ve emek alıcı olabilir. Oksit giderme, çıkarılması gereken her malzemeye özgü tehlikeli kimyasalları içerebilir. Bazı durumlarda, kumlama ile boyanın çıkarılması alttaki metale zarar verebilir.

  Bu sorunlarla başa çıkmanın genellikle önemli bir maliyeti vardır, ancak lazer temizleme bunu değiştirmektedir: temizleme sürelerini ve bakımı azaltan uygun maliyetli bir çözümdür.

  Lazer teknolojisiyle ilgili bu iddialar hakkında şüpheniz varsa, kirleticileri ve kaplamaları çıkarırken bir lazerin ne yaptığıyla ilgili temel gerçekleri okumaya devam edin.

  Malzemelerin Ablasyon İşlemi

  Lazer ablasyonu, bir malzeme tabakası veya bir kaplama bir lazer ışını ile kaldırıldığında meydana gelir. Tüm lazer temizleme uygulamalarının arkasındaki süreç budur. Çelik üzerinde lazer pas temizleme işlemi yapın. Kiriş yüzeye çarptığında, toz veya pas tabakasındaki moleküler bağlar kırılır ve alt tabakadan dışarı atılır. Daha az teknik terimlerle, kaldırılacak tabakanın lazer ışını tarafından basitçe buharlaştırıldığını hayal edebilirsiniz.

  Lazer Ablasyonu

  res

  Ablasyon eşiğinin önemini kavramanın basit bir yolu, onu duvarın üzerinden bir top atmakla karşılaştırmaktır. Yeterince yükseğe fırlatmazsanız, asla diğer tarafa geçemez. Topu bin kez atsan bile, her zaman başarısız olacaksın. Aynısı lazer pas giderme için de geçerlidir. Lazer ışınını binlerce kez vurabilirsiniz ancak enerji, üzerinde çalıştığınız malzemenin ablasyon eşiğinin altında olduğu sürece hiçbir şey ortadan kalkmaz.

  Artık her malzemenin farklı özellikleri ve dolayısıyla farklı moleküler bağları vardır. Başka bir deyişle, her malzemenin belirli bir ablasyon eşiği vardır. Belirli bir malzemeden bir tabakayı başarılı bir şekilde çıkarmak için, lazer ışını tarafından aktarılan enerji, o malzemenin ablasyon eşiğinin üzerinde olmalıdır.

  Bir Malzemeyi Çok Hassas Bir Şekilde Kaldırmak Mümkün

  Lazer ablasyonu bir çekiç ve keski ile taş oymaya benzer düşünebilirsiniz. Küçük bir çekiç kullanabilir ve keski üzerinde birçok küçük vuruş yapabilirsiniz. Veya daha fazla güçten yararlanmak için daha büyük bir çekiç kullanabilir, böylece gerekli vuruş sayısını azaltabilir ve kaldırma hızını artırabilirsiniz. Fikir, lazerle temizleme ile aynıdır, ancak yalnızca bir malzeme tabakasını, yani kirleticiyi kaldırmak istemeniz dışında.

  Fiber lazer temizleme sistemleri, iki farklı yöntem kullanarak herhangi bir katmanı kaldırabilir. Lazer ışını ya sürekli bir ışık dalgasıdır ya da belirli bir tekrarlama hızında darbelidir. Sonuç hemen hemen aynı olsa bile, kaldırma hızı yönteme göre çok değişkenlik gösterir.

  Kaldırma Hızı: Sürekli ve Darbeli Lazerler

  res2

  Belirli bir yüzey alanı için aynı enerjiyi kısa bir darbe içine koymak gücü arttırır. Daha büyük çekiç kullanmak gibi. Darbeli lazer ışını daha verimlidir ve sürekli bir ışından daha hızlı çıkarma hızı sağlar. Kısa lazer darbeleri yüzeyleri daha hızlı temizlerken, alttaki malzemenin çok fazla ısınmamasını da sağlar.

  Sarf Malzemesizdir ve Çevre Dostudur

  Bu temizleme yöntemi, kaldırılacak tabakayı buharlaştırmak için yalnızca bir lazer ışını kullandığından, kelimenin tam anlamıyla hiçbir sarf malzemesi yoktur. Bu, yalnızca elektrik fişinin takılması ve kullanıma hazır olması gereken lazerlerin güzelliğidir.

  Üstelik lazerler hiçbir kimyasal ürün veya çözücü kullanmaz. Bu, konu pas ve kaplamanın çıkarılması olduğunda lazer yüzey temizliğini en güvenli çözümlerden biri haline getirir. Dikkat edilmesi gereken kimyasal atık olmamasının yanı sıra, uluslararası lazer güvenlik standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış lazer temizleme makinelerinin yakınında çalışırken çalışanlar tamamen güvendedir. Çalışanların kişisel koruyucu donanıma ihtiyacı olmayacak ve bu sinir bozucu kimyasallarla uğraşmak zorunda kalmayacak.

  Bununla birlikte, lazer temizliği malzemeleri buharlaştırarak dumana dönüştürdüğünden, havaya boya, yağ veya toz parçacıklarının salınmamasını sağlamak için lazerin yakınında bir duman tahliye sisteminiz olmalıdır.

  Lazer Temizleme Çeşitli Endüstriyel Uygulamalar İçin Kullanılabilir

  Yanmış kauçuk artıklarının lastik kalıplarından çıkarılması; eski boru hatlarına yeni bir hayat vermek; nükleer santrallerde boruların temizlenmesi; ve hatta paslı bir köprüden boyanın çıkarılması ve kaynak yüzeylerinin hazırlanması gibi daha büyük projeler, endüstriyel lazer temizliğinden yararlanabilecek projelerdir.

  Bu temassız temizleme tekniği sayısız endüstriyel uygulamada kullanılabilir. Tek sınır, kaldırılacak malzeme ile korunacak malzeme arasında ayrım yapma kapasitesidir.

  Şu anda en yaygın lazer temizleme uygulamaları şunları içerir:

  Kaynak alanlarındaki pas ve diğer kirleticileri gidermek için kaynak ön işlemleri

  Alüminyum ve paslanmaz çelik oksitleri gidermek için kaynak sonrası işlemler

  Boya yapışmasını en üst düzeye çıkarmak için lazer yüzey hazırlığı

  Özel alaşımlı külçelerden lazer oksit giderme

  Üretim hatlarında parça maskelemeyi değiştirmek için kaplama işleminden hemen sonra kaplamanın çıkarılması

  Boya kusurları nedeniyle hurdaya çıkacak parçaların boyanması

  Lazer ablasyon sadece temizlik için değil, diğer endüstriyel uygulamalar için de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir