Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

LisansPin.com – Dijital Lisans Marketi

LisansPin.com

Türkiye’nin en güvenilir Lisans Marketi. Windows,Office Ürünleri, SEO Araçları, Görsel Araçlar ve daha fazlası ile güvenli ve hızlı alışverişin tadını çıkartın.

 • Gönderenin Adı: Lisanspin
 • Gönderenin E-postası: lisanspin@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://www.lisanspin.com/
 • LisansPin.com - Dijital Lisans Marketi
  LisansPin.com – Dijital Lisans Marketi

  Windows 10, selefi Windows 8’e kıyasla çok büyük iyileştirmeler, hata düzeltmeleri, kararlılık vb. şeyler yaptı ve Microsoft işletim sistemlerinin dönüm noktası oldu. O kadar popüler oldu ki insanlar hala diğer işletim sistemleri yerine bunları kullanmayı tercih ediyor.

  Ancak tüm iyileştirmeler ve olanaklar bedavaya gelmedi. Beğenmek için makul miktarda para ödemeniz gerekiyor, aslında Microsoft’un bu başyapıtının sunduğu her şeyin tadını çıkarmalısınız. Bunların arasında ilk ve en dikkat çeken özellik, bilgisayarınıza yükledikten hemen sonra pencerelerinizi etkinleştirmenize gerek olmamasıdır. Bazı insanlar aslında etkinleştirilmemiş Windows 10’u sırf sonsuza kadar kullanabilecekleri için tercih ediyor. Bununla birlikte, etkinleştirilmemiş bir Windows 10 kullanmanın kendi dezavantajları vardır ve uzun vadede yarardan çok zarar verecektir.

  Bu makalede, etkinleştirilmemiş bir Windows 10 kullanmanın tüm dezavantajlarını ve onu etkinleştirmenin yollarını ele alacağız. Profesyonellere kısa bir ipucu; Windows 10 lisans anahtarlarını daha ucuza satın almak istiyorsanız mağazamıza bir göz atmalısınız.

  Etkinleştirilmemiş Windows 10 Kullanmanın Dezavantajları
  Genellikle, ürün anahtarı olmadan bir Windows yüklediğinizde, onu herhangi bir kısıtlama olmaksızın fiilen kullanmak için yaklaşık 30 gününüz olur. Bu deneme süresi boyunca tüm olanak ve özelliklere açık olacaksınız. Ancak bu 30 günün sonunda tüm sinir bozucu pop-up’larla, güvenlik sorunlarıyla, performans düşüşleriyle vb. karşılaşacaksınız. İşte sık sık görebileceğiniz en belirgin olanları veya sizi rahatsız etme potansiyeli en yüksek olanları burada bulabilirsiniz.

  Bilgisayarınızı Kişiselleştiremezsiniz –
  Genellikle Windows 10, bilgisayarın size özel görünmesini ve ona ‘sizin’ dokunuşunuzun olmasını sağlamak için birçok özelleştirme seçeneğiyle birlikte gelir. Ancak ilk 30 gün içinde bilgisayarınızı özelleştirmek için güzel zamanınızı ayıracaksınız ve 30 gün dolduğunda bunların tümü varsayılan durumuna geri dönecektir.

  Bir şeyi özelleştirmenin çok fazla zaman ve çaba gerektirdiğini biliyoruz. Bunu anlıyoruz, ancak etkinleştirilmemiş Windows 10 bunu anlamayacak! Bu özelleştirme sınırlaması çoğu kullanıcının aktivasyona yönelmesine neden olur.

  Etkinleştirilmemiş bir Windows’ta sahip olacağınız ancak kullanamayacağınız özelleştirme seçeneklerine bir göz atalım –

  Masaüstü arka plan duvar kağıdı: PC’ye giriş yaptığınız anda istediğiniz duvar kağıdını gördüğünüzde gerçekten iyi hissederdiniz. Ancak bu özelleştirme, etkinleştirilmemiş bir Windows 10’da varsayılana dönüştürülür.
  Windows Renk Paleti: Herhangi bir renk paletine erişiminiz olmayacak.
  Windows 10 temaları: Kapsamlı bir şekilde göz atarsanız birçok Windows temasının Microsoft veya diğer kullanıcılar tarafından özelleştirildiğini göreceksiniz. Ancak etkinleştirilmemiş bir Windows 10’da hepsine erişilemez.
  Kilit ekranı arka plan duvar kağıdı: Etkinleştirilmiş pencerelerde, kilit ekranında görülen duvar kağıtları bile özelleştirilebilir ve etkinleştirilmemiş bir ekranda göremezsiniz.
  Görev çubuğu özelleştirmesi: Görev Çubuğu, tüm son görev bilgilerinizi içeren, pencerelerin çok kullanışlı bir bölümüdür. Etkinleştirilmiş Windows 10 kullanıcıları, uygulamayı kolayca özelleştirebilir ve etkinleştirilmemiş Windows 10 sürümü için devre dışı bırakılan uygulama önerilerini alabilir.
  Sınırlı ve Gecikmeli Windows Güncellemeleri
  Microsoft , bilgisayarınızda Windows 10’u kullanırken çok sorunsuz bir yolculuk geçirebilmeniz için işletim sistemi kullanıcı arayüzünü güncellemeye devam ediyor . Etkinleştirilmemiş bir Windows 10 kullanmak bu olanakları sınırlayacaktır. Nasıl? Microsoft, etkinleştirilmemiş pencereleri tanımadığından bu sürümlere zamanında yeni güncelleştirmeler göndermez. Üstelik bazen hiçbir ek güncelleme alamazsınız.

  Masaüstünde Windows Filigranını Etkinleştir
  Bu özellik etkinleştirilmemiş bir pencerenin ayırt edici özelliği gibidir. Ne yaparsanız yapın, ekranınızın sağ alt köşesindeki bu sinir bozucu küçük filigran asla kaybolmaz. UHD tam ekran oyun oynamanız, film izlemeniz veya herhangi bir şekilde çalışmanız fark etmez. Çalışmanızı veya dinlenmenizi kesintiye uğratan o sinir bozucu küçük filigran her zaman oradadır.

  Üstelik, etkinleştirilmemiş Windows 10’u bir denetim temsilcisine profesyonel olarak kullanırken yakalanırsanız yasal sorunlarla bile karşılaşabilirsiniz. PC’nizi açar açmaz bu filigranı size vermek çok fazla zamanınızı almaz ve işiniz biter!

  Açılır Pencereler ve Hatırlatıcılar
  Bu filigran yeterli değilse Microsoft, Windows 10’unuzu tam ekran açılır pencerelerle etkinleştirmenizi hatırlatmaya devam ediyor. Mümkün olan en kötü zamanda ortaya çıkarlar, yaptığınız her şeyi en aza indirir ve akışınızı bozarlar.

  Windows Insider Derlemelerine Sınırlı Erişim
  Windows kullanıcılarının çoğu bu Windows 10 özelliğini çok az kullansa da, eğer bilmeniz gerekiyorsa, Microsoft, Windows 10’un farklı yapılarını test edebileceğiniz bir program yaptı. Bu, Windows 10’a dahil edilmiş oldukça etkileyici bir özelliktir. Etkinleştirilmiş bir Windows 10 ile yapıları kolayca indirin ve test edin.

  Yasal sorunlar
  Gerçi hukuki sorundan daha önce bahsetmiştik ama eğer bir şirket yönetiyorsanız bu büyük bir soruna dönüşecektir. Peki bu neden? Microsoft, Lisans Koşullarında, bu yazılımı yalnızca uygun şekilde lisanslandığınız ve yazılımın orijinal bir ürün anahtarıyla veya diğer yetkili yöntemlerle uygun şekilde etkinleştirildiği takdirde kullanmaya yetkili olduğunuzu belirtmiştir.

  Dolayısıyla, etkinleştirilmemiş bir Windows 10 kullanan çalışanlardan oluşan bir şirket işletiyorsanız Microsoft, ihlal edilen başlık başına 250.000 ABD dolarına kadar para cezası ve bazı durumlarda hapis cezası talep edebilir. Düzenli bir kullanıcıysanız endişelenecek bir şey yok. Ancak eğer onların işvereniyseniz çalışanlarınıza lisanslı bir Microsoft Windows 10 kopyası vermelisiniz.

  Geçerli bir Lisans Anahtarıyla Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir
  Artık Windows 10’unuzu etkinleştirilmemiş halde kullanmanın dezavantajlarını bildiğinize göre, çözümün ne olduğunu düşünmelisiniz, değil mi? Endişelenmeyin, çünkü Windows 10 kopyanızı iki yöntemle etkinleştirerek kolayca yasallaştırabilirsiniz: dijital lisans kullanarak veya ürün anahtarını kullanarak.

  Windows 10’u Dijital Lisans Anahtarıyla Etkinleştirme
  Dijital lisansların iyi bir yanı Microsoft hesabınıza bağlı olmalarıdır. Yani internet bağlantısı olarak hiçbir şey yapmanıza gerek yok ve Windows’u etkinleştirmek için Microsoft hesabınız yeterli. Microsoft Web Mağazası’ndan kolayca etkinleştirebilirsiniz.

  Windows 10’u Ürün Anahtarıyla Etkinleştirme
  Microsoft Windows ürün anahtarı 25 karakterden oluşan bir koddur. Ürün anahtarınız varsa, yükleme sırasında (kurulum sırasında ürün anahtarını girmenizi isteyeceklerdir) veya daha sonra uygun bir zamanda anahtarı kolayca kullanabilirsiniz. Ürün anahtarınızı girmek için Ayarlar > Etkinleştirme > Ürün anahtarını güncelle > Ürün anahtarını değiştir seçeneğine gidin .

  Henüz ürün anahtarınız yoksa mscdkeys mağazamızdan online olarak satın alabilirsiniz. Windows sürümünü bilmek ve uygun anahtarı satın almak önemlidir. Windows 10 Home kullanıyorsanız Microsoft Windows 10 Home ürünümüze yalnızca 37$ karşılığında göz atabilirsiniz. Ancak Windows 10 Professional lisans anahtarı arıyorsanız bu sürümü mscdkeys’den yalnızca 39,99 $ karşılığında satın alabilirsiniz.

  Ürün anahtarını satın almak için tek yapmanız gereken satın al butonuna basmak ve ödemeyi yapmaktır. Ödemenizi tamamladıktan sonra ürün anahtarınızı hemen e-postanıza alacaksınız. Bizim sözümüze güvenin, bu süreç oldukça zaman kazandırıcı ve kullanışlıdır!

  Çözüm
  Gördüğünüz gibi Windows 10’un etkinleştirilmemiş sürümünü kullanmak yarardan çok zarar getirir. Yalnızca tek seferlik bir ödemeyle işletim sistemine ömür boyu erişim sağlayabileceğiniz için lisansı satın almak kötü bir anlaşma değil. Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi için mscdkeys.com adresini ziyaret edin. Burada, Windows 10’da inanılmaz kazançlı fırsatlar ve indirimler bulacaksınız.

  Özetle, Windows 10’un etkinleştirilmemiş sürümünü ömür boyu kullanabilseniz de dezavantajları göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bu nedenle lisansı tercih edip Microsoft’un olanaklarını ömür boyu kullanmanız en iyisidir.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir