Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

M. Furkan Başkak -Kişisel Web Sitesi

Kişisel gelişim, liderlik, çalışan motivasyonu, gezi rehberi, web yardım ve faydalı bilgilerin bulunduğu kişisel blog.

Kişisel Blog

Kişisel gelişim, liderlik, çalışan motivasyonu, gezi rehberi, web yardım ve faydalı bilgilerin bulunduğu; kişisel blog.

 • Gönderenin Adı: Başkak
 • Gönderenin E-postası: furkanbaskak@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://www.furkanbaskak.com.tr
 • İnsanın kendini ve öne çıkan özelliklerini tanımlaması bir hayli zor doğrusu. Biraz abartsan yalana kendi inanmıyor, biraz mütevazi davransan az kalıyormuş gibi hissediyorsun. Kelimelerin sihrini cümlenin doğru yerine serpiştirmek önemli sanırım. Öyleyse kelime denizinde demir alma vakti, vira bismillah diyelim;

  Web Tasarım;

  Piyasada ki herkesi kendime eğitmen edinip, her makaleyi ilmime kitap kabul ettiğim, mektebine gitmediğim, hobi olarak başladığım, eş dost işini aşıp, eşin dostun eşine dostuna kaydıkça ticari kaynak olarak gördüğüm meziyettir. Vakit sorunum olduğu için kısmi ticari, kısmi hobi olarak devam ediyorum.

  Beşiktaş;

  Hayatımızın eksilen her yerine biraz daha Beşiktaş koyduk. Ya olmasaydı? İnsan bir şeylere inanmak istiyor ve inandığı şeyi sığınak olarak kullanıyor ya? İşte tam öyle bir şey. Bu alanda tabi manevi olarak Yaradan’a sığın diyenler olacaktır, o durum ile ayrı mevzulardan bahsediyorum. İyi ki Beşiktaş’lı doğdum, iyi ki Beşiktaş’lıyım!

  Liderlik;

  Nedense aklıma hep bu replik geliyor;

  – İbraam şişeleri sarhoşa götür oğlum.

  + Ya buba ders çalışıyom!

  – Sıçarım dersine! Sanki apartman yöneticisi olacaksın pezevenk!

  Kapıcılar Kralı
  Liderlik eğitimle ve kendini geliştirmekle mi olur, yoksa doğuştan gelen bir özellik midir? Tavuk mu yumurtadan çıkmıştır, yumurta mı tavuktan?

  Kesinlikle doğuştan gelen bir özellik olduğuna inanmıyorum. Kimse lider bebek olarak dünyaya gözünü açamaz. Fakat büyürken aile ortamı, mahalle ortamı, okul ortamı, sosyal çevre durumu gibi durumlar çocuğun liderlik özelliğinin gelişimi için ilk kendini anlamaya başladığı andan itibaren gelişme gösteren özellikler arasındadırlar. Yani değerli ebeveynler; ne ekersen, onu biçersin. Çocukken ezersen, güven duymazsan, kendi kararlarını aldırmazsan, sorumluluk vermezsen, genç yaşta ne verirsen ver, ne kadar uğraşırsan uğraş olmaz. (Bu konuyla ilgili önerilen eser; Ahmet Şerif İzgören – Hıdır Kişisel Gelişiyor)

  Her yönetici gibi bende bu aleme mahallede tasolar ve misketler kralı olarak, ilkokulda sınıf başkanlığı yaparak düştüm. Şu an ki mesleğim ise ilkokulda konuşanlar başlığı altında sınıfta sevmediğim çocuğun ismini konuşmamasına rağmen yazıp, yanına defalarca çarpı atmamdan değil, en sevdiğim dostumun konuşmasını tahtaya yazarak, her tekrarlamasında yanına çarpı eklememden dolayı devam etmektedir.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “M. Furkan Başkak -Kişisel Web Sitesi”