Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Modanın Kalbi Burada Atıyor

Merhaba sevgili okurlarım. Yeni bir yazı dizisi ile yine birlikteyiz. Bu yazı dizimde size güzel bir Güncel Moda Sitesini tanıtacağım. Sitede kol saatlerinden, yüzüğe, parfümden, deri cüzdanlara kadar birçok aksesuar çeşitlerini bulabilirsiniz. Sitemiz moda ürün satan bir firma değildir. Sitemiz hediyelik eşya almak isteyen kişilere yardımcı olmak amacıyla kuruldu.

Sitemizin saat bölümünde ucuz saat modellerini bulabilirsiniz. Saatleri erkek, bayan, sevgili, çocuk, pahalı, şeklinde ayırarak günün anlam ve önemine uygun saatleri bulmanızı hedefledik. Yazı dizimizin hemen altında sizler için birbirinden güzel saat modellerinden oluşan resim galerisi oluşturduk.

Sitemizin küpe bölümünde en şık küpeleri sizler için özel olarak paylaştık. Yazılar kronolojik bilgi vermekten çok sohbet havasında yazıldı. Sizi sıkmayacak içeriklerden oluşan yazının hemen altında yine resim galerisine ulaşabilirsiniz.

Sitemizin kolye bölümünde en güzel kolyeleri paylaşmaya özen gösterdik. Kolye alırken dikkat edilmesi gerekenlerden yola çıkarak size tavsiye edebileceğimiz kolye modellerinin galerisini hemen yazı dizisinin altında paylaştık.

Sitemizin yüzük bölümünde sevgiliye alınabilecek en güzel yüzükleri bulabilirsiniz. Bu bölümde yer alan yüzükler genelde pahalı olmamakla birlikte şık görünüme sahip, eşinizin beğeneceği tarzdan yüzüklerdir. Yazı dizimizin hemen altında yüzün galerisini bulabilirsiniz.

Sitemiz daha yeni bir site olduğu için ilerleyen zamanlarda yeni kategoriler eklenecektir. En güzel ürünler ve resimleri sitemizde bulabilirsiniz. Bir başka yazı dizisinde görüşmek üzere hoşça kalın.

Makale Yazarı: Emrah Berber

Merhaba sevgili okurlarım. Kâğıt ve kalemim uzun zamandır masanın üzerinde duruyor. Nihayet gücümü toplayıp kâğıt ve kalemi elime alıp karşınıza çıktım. Kâğıt ve kalemi eline alanın kitap bastığı bir dünyada lüzumsuz eser ortaya koyan binlerce yazardan birisi olmak istemedim. Bu yüzden karşınıza çıkmam uzun zaman aldı. Bu cümlelerim birilerini kırdıysa şimdiden affola. Amacımız kimseyi rencide etmek kırmak değil. Kimsenin de yaptığı işi küçümsemek değil. Bildiğimi söylemek duygularımı paylaşmak adına yazıyorum bu satırları. Yazarlık yüreğe dokunma işidir. Yazdığım yazılarla yüreklere dokunabilirsem o zaman bu işi kıvırmış olurum. Yazdıklarımız anlamlı ve değerli olmalıdır. Kedi ağaca çıktı, itfaiye onu kurtardı gibi laf olsun torba dolsun cümleler kurup insanların okuma şevkini kırmak istemiyorum.

Kitaplarla tanışmam lise yıllarında oldu. Daha öncesi elime kitap almışlığım yoktu. Lise yıllarında dersimize giren edebiyat öğretmeni beni kitaplarla tanıştırdı. Tavsiye ettiği kitaplar yüreğime dokundu. Beni bana anlattı. Okuduğum kitaplarda kendimi buldum. Hayata söyleyemediklerimi içimde yaşayan gizli sırlarımı keşfettim. Anne ve babamın baskısı ile elime kitapları aldığımı, kitapların dünyasına ihanet ettiğimi anladım. Zaten birilerinin isteği ile bir şey yaparsanız o yaptığınız şey sizin olmuyor. Yani yaptığınız işten zevk almıyorsunuz. Bunun sonucunda kısa sürede o işten sıkılıp o işi yarım bırakıyor, o işte başarılı olmuyorsunuz. Çağımızın da en büyük sıkıntısı bu değil midir? Kitap okuma konusunda çocukluğumdan beridir Japonları bize örnek gösterirlerdi. Trende otobüste yolculukta kitap ellerinden düşmezdi. Kitap okumak Japonlar için yemek yeme, su içme, uyuma gibi temel bir yaşam haline gelmiş. Okudukları kitaptan haz alıyorlar. Bizdeki gibi anne ve baba baskısı ile kitap okumuyorlar. Kitap okumayı sevdikleri için yapıyorlar. Yani kitap okuma dıştan güdülenme ile değil içten gelerek yapılan bir eylem haline gelmiş.

Anne ve babalar çocuklarının kitap okumadığı, ders çalışmadığı, malın kıymetini bilmediği gibi birçok konuda hayıflanırlar. Soruna odaklanmak, sorunu çözmek yerine daha kolay olan hayıflanmayı seçerler. Hayıflanmak size zaman kaybettirir, çocuğunuzla aranıza dikenli teller örer, birbirini anlamayan anne, baba ve çocuk denklemi ortaya koyar. Sorunun çözümü için ilk önce şu soruyu sormak lazım. Benim çocuğum neden okumuyor? Çocuğumun okuması için neler yapabilirim? Çocuğumun okuması için benim üzerime düşen görevler nelerdir? Bu üç sorunun doğru cevaplarını bulmadığınız takdirde bu sorunu çözemezsiniz. Yazı dizimizin bir bölümünü bu konuya ayıracağız.

Bu yazıyı yazma amacım içimi dökmek, deneyim ve tecrübelerimi aktarmak, yüreğe dokunmak ve faydalı bir içerik oluşturmaktır. Meşhur olmak, kitap basmak, çok para kazanmak gibi bir kaygım yok. Yaşım 40 oldu. Peygamber efendimize peygamberlik verildiği yaşa ulaştım. 40 yaş önemlidir. Olgunluğu sembolize eder. Olgunlaşmış bir birey olduğumu düşünüyorum. Çevreme faydalı içerikler üretmek istiyorum. Bu yüzden cümleler içimden gelen cümleler. Yaşamda çevremde meydana gelen olayları gözlemleyerek bu yazı dizisini hazırladım. Umarım yazı dizim sizleri sıkmaz. Sıkıcı bir yazı dizisi olmaması için farklı konularda yazılar yazacağım. Okuyan okuyucunun yazılarımda kendisini bulmasını istiyorum. Bu yazı beni anlatıyor demesini istiyorum. Bildiklerini tekrar ettirmek yerine yaşadıklarını tecrübelerini ve bildiklerini farklı bir bakış açısı ile değerlendirip ufukların açılmasına vesile olmak istiyorum.

Yazıya başlamadan önce biraz kendimden bahsetmek istiyorum. Bu bahsetme kendimizi övmek için değil, okuyucunun yazar hakkında meraklarını sona erdirmek içindir. Kimdir bunu yazan, bu yazıyı gerçekten okumalı mıyım? Yazı bana ne kazandıracak? Yazıyı okuyarak acaba zaman mı kaybediyorum? Gibi soruları cevaplamak adına kendimden bahsedeceğim.

Yaşım 40. 7 Yıl Sınıf öğretmenliği, 4 yıldır da müdür yardımcılığı yapan, kendi halinde yaşam süren birisiyim. Kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayan, işini hakkıyla yapmaya çalışan birisiyim. Kalbimde zerre kadar kötülük yoktur. Çevremdeki insanlara faydalı olmaya çalışan birisiyim. İşimi iyi yaptığım için vatansever olduğumu düşünüyorum. Ulu Önderin ‘’ vatanını en çok seven işini en iyi yapandır ‘’ felsefesinden yola çıkarak bu kanıya ulaştım. Çevremdeki insanlara maddi ve manevi yardımcı olmaya çalışırım. Duygusal birisiyim. Haksızlığa dayanamam. Haksızlık yapan birisine gücüm yetiyorsa karşı çıkarım. Gücüm yetmiyorsa tatlı dilimle haksızlığın önüne geçmeye çalışırım. Onu da yapamıyorsam haksızlığı yapandan uzaklaşır ona kalben buğuz ederim. Yanında yer almam. Böylece onu dostluğumdan arkadaşlığımdan mahrum bırakırım.

Sabit fikirli değilim. Bu her alanda geçerlidir. Gönül verdiğim bir siyasi parti yoktur. Oy verdiğim partinin yanlışını gördüğüm zaman bir sonraki seçimde yaptığı haksızlığa ortak olmamak adına gidip başka bir siyasi partiye oy veririm. Kesseler de partisini değiştirmeyen sabit fikirli insanlardan değilim. Bu yüzden çok sık siyasi parti ve sendika değiştirmişliğim var.

İyi bir devlet memuru, iyi bir eş, iyi bir baba ve iyi bir vatandaş olmak istiyorum. Allah’ın rızasını kazanmış, topluma faydalı bir birey olarak bu dünyadan göçüp gitmeyi hedefliyorum. Dünyanın fani olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden öyle mal mülk biriktirme derdinde değilim. Bu yüzden kazancımın % 25ini öbür taraf için harcama eğilimindeyim.

Sözü daha fazla uzatıp sıkıcı bir yazı dizisi hazırlamamak adına Önsöz bölümüne son veriyorum. Yazı dizimi okurken keyif alacağınızı düşünüyorum. Başta da dediğim gibi sizi size buldurmak, okuduğunuzdan zevk alacağınız bir yazı dizisi hazırlamayı hedefliyorum. Hadi yazı dizimize geçelim.

20.06.2023 Salı ————— Sabah 04.15 —————— Antalya Gazipaşa Pazarcı Mahallesi ———-Emrah Berber

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 yorum “Modanın Kalbi Burada Atıyor”