Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Nas Temizlik

1+1 Ev Temizliği, 2+1 Ev Temizliği, 3+1 Ev Temizliği, 4+1 Ev Temizliği, Dubleks Ev Temizliği,
İnşaat Sonrası Ev Temizliği, Tadilat Sonrası Ev Temizliği, Kiracı Çıkan Ev Temizliği, Eşyalı Ev Temizliği, Afet Sonrası Ev Temizliği, Boş Ev Temizliği Ve Eşyalı Ev Temizliği, Banyo Tuvalet Temizliği, İnşaat Temizliği, Villa-Bahçe Temizliği,
İşyeri Temizliği.

 • Gönderenin Adı: ayşe şenol
 • Gönderen URL’si: https://nastemizlik.com
 • https://nastemizlik.com
  https://nastemizlik.com

  GENEL
  Toz almak aslında çok karmaşık bir iş değildir. Yine de tozu havalandırarak bir yerden kalkıp başka bir yere konmasına neden olmaktan çok daha fazla özen ister. İstanbul Temizlik Şirketleri NAS Temizlik sizler için pratik toz alma konusunu bütün detaylarıyla inceledi.

  Toz Nasıl Alınır?
  Belki de çoğumuz ev temizliğini öğrenmeye toz almakla başladık. Annelerimiz elimize eski bir bez tutuşturup odanın tozunu almamızı istedi. Üstelik bu çok da eğlenceliydi. Okuldaki kara tahtayı siler gibi eşyaların tozunu siliyorduk.
  Eğer evinizi boyalı ahşap mobilyayla döşerseniz tozun parlak, cilalı yüzeylerdeki kadar çok göze batmadığını görürsünüz. Bu çok işe yarar. Ancak yine de bir yerlerin ve bir şeylerin üstü tozlanıyor, yani tozdan tümüyle kurtulmak mümkün değil.

  Toz Almak için Ne Kullanılır?
  Pamuklu toz bezi
  Toz püskülü
  Toz spreyi
  Fırça
  Mobilya cilası
  Diş fırçası
  Toz alırken üst taraflardan aşağıya doğru toz almalısınız çünkü tozlar aşağıya dökülür. Önce örümcekler için tavandan başlayın. Bir köşeyi iyice silip temizledikten sonra sırayla diğer alanlara geçin. Bütün odanın tozunu aldıktan sonra dönüp mobilyaları cilalamaya başlayın.

  Toz Almak için Tüy
  Toz almak için tüylü ya da şerif kumaşlı püskül kullanırken bileğinizi hızla hareket ettirirseniz tozları sağa sola savurup bir yerden başka yere konmalarına yol açarsınız. Oysa amacınız tozların döşemeye inmesini sağlamak ve sonra bunları da elektrik süpürgesiyle temizlemek olmalıdır. Bu yüzden püskül kullanırken arada sırada yere doğru silkelemeniz gerekir.

  Pratik Toz Alma
  Örümcek ağlarını temizleyin.
  Mobilyaların üstündeki parmak izlerini ve lekeleri toz spreyi ile ya da ıslak bezle silin. Sonra sıkıca kurulayın.
  Ayna ve resim çerçevelerinin tozunu alın, çerçevelerde özellikle de tozun biriktiği üst ve alt kenarlara dikkat edin.
  Duvarlardaki parmak izi ve lekeleri temizleyin.
  Masa üstlerini, çevresini ve altını silin. Her hafta cila yapmanız gerekmez. Masa örtülerini kaldırıp silkeleyin. Gerekenleri yıkayın.
  Masa üstlerini, çevresini ve altını silin. Ya hepsini kaldırın, teker teker silerek yerleştirin ya da etraflarından toz alın. Bibloları iki elinizi kullanarak yerinden kaldırın, masa üstünden itmeyin.
  Koltuk ve kanepeler için püskül kullanın.
  Bitki yapraklarının tozunu da püskülle alıp kuruyan yaprakları kopartın.
  Pencere pervazlarının ve çerçevelerin de tozunu alın.
  Telefonu silin.
  Kitaplık raflarındaki kitapların tozunu bir bezle alın. Yılda bir iki kez de kitaplığı tümüyle boşaltıp silip yeniden yerleştirirseniz kitaplarınızın da ömrü artar.
  Toz Alırken Unutulmaması Gerekenler
  Pencere pervazları
  Elektrik priz ve düğmeleri
  Masaların altları, ayakları
  Stor, güneşlik ve jaluziler
  Süpürgelikler
  Sandalyelerin arkaları ve altları
  Bilgisayar
  Toz Alma Suyuna Ne Konur?
  Toz alma suyuna “su” koyun. Çıkarılması zorlu lekeler yoksa başka hiçbir şeye ihtiyacınız yok. Suya hiçbir şey karıştırmayın, sadece temiz suyunuzun olması yeterli. Birçok alanın tozunu almak için toz alma suyuna bir şey koymanız gerekmeyecektir. Genellikle bez ve sudan başka bir şeye ihtiyacınız yoktur. Yine de içiniz rahat etmiyorsa toz alma suyuna birkaç damla şampuan damlatabilirsiniz. Bu yöntem evinizin güzel kokmasını da sağlayacaktır.

  Bitkilerin Tozunu Alın
  Salonunuzda kauçuk saksısı varsa o iri, parlak yaprakların nasıl tozlandığını iyi bilirsiniz. Nemli bir bezle haftada bir kez yaprakları silmeniz yeterli olur. Nemli bez yerine sıvı yağ sürmeyi yeğleyenler de var ama biz önermiyoruz.
  Bitkinizi özellikle bahar yağmurlarında balkona ya da bahçeye çıkartıp yağmur suyuyla beslenmesini ve temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Zaman zaman da banyoda duşun altında sulayıp yapraklarını yıkayın. Eğer bitkiniz buna elvermeyecek kadar büyümüşse o zaman ya yeni bir bitki alın ya da salonunuzda ağaç yetiştirmek istiyorsanız yapraklarının tozuna katlanın.
  Bahçelievler’in en ince çalışan temizlik şirketi NAS Temizlik’ten toz almak ile ilgi detayları okudunuz. İstanbul temizlik şirketlerinin belki de bilmediği konular bizim personel eğitimimizin birer parçasıdır. Temizlik hakkında paylaştığımız diğer konulara da göz atabilirsiniz.

  Detaylı bilgi için bkz.
  Pratik Temizliğin Sırları,
  Cam Silmenin Püf Noktaları,
  Duvar Silmenin En Kolay Yolu,
  Kimyasallara Bulaşmadan Doğal ve Pratik Temizlik Yöntemleri,
  Sosyal Medya

  Tüm Temizlik Konuları – NAS Temizlik

  Daha fazlası için Detaylı toz alma bakınız.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir