Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Ogustos, Pork in Istanbul, Domuz Eti İstanbul

Domuz eti istanbul yazınca birçok farklı sonuç ile karşılaşacaksınız. Henüz sitemiz Türkiye çapında ün kazanmadı. En güzel domuz eti ürünlerini satarak biz de markette yerimizi alıyoruz. Türkiye domuz eti satışında biraz geri kalmış olabilir. En çok domuz eti tüketimi İstanbul’da daha sonra ise Izmır ve diğer şehirler geliyor. Sitemiz üzerinden birçok farklı domuz eti ürünlerini alabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden ”  İstanbul’da domuz eti, İstanbul’da domuz salamı, İstanbul’da domuz sucuğu, İstanbul’da domuz pastırması, İstanbul’da domuz pirzolası, İstanbul’da domuz jambonu, İstanbul’da prosciutto Cotto, İstanbul’da prosciutto Crudo, Domuz Pirzola ve birçok domuz ürünü alabilirsiniz.

Sizde İstanbul’da yaşıyorsanız ve domuz eti yemek istiyorsanız, Ogustos sitemizi ziyaret ederek kredi kartı veya EFT/Havale yöntemlerini kullanarak 24 saat içinde kargonu teslim edilecek şekilde domuz ürünleri ve birçok farklı ürünü alabilirsiniz.

https://www.ogustos.com/
https://www.ogustos.com/

Klasik Kızarmış Ördek ve Patates
Web sitemizde Bütün Ördek satın alın .
Pişirme Süresi : 1-2 saat
Porsiyon: 4
Malzemeler
8 orta boy patates, soyulmuş
1 bütün ördek
2 soğan, kabaca doğranmış
1 demet kekik
150 ml port
1 yemek kaşığı. balzamik sirke
250 ml tavuk veya ördek suyu

Ördeği pişirmeden 2 saat önce buzdolabından çıkarıp oda sıcaklığına getirin. Patatesleri soğuk tuzlu suya koyun ve kaynatın ve 15 dakika kaynatın. Fazla nemi boşaltın ve sallayın. Kevgir içinde sallarken pürüzlü olmanızda bir sakınca yoktur, çünkü bu, patateslerin üzerinde kaba bir yüzey oluşturarak ekstra gevrek bir sonuç verir. Oda sıcaklığına soğutun. Fırını 190°C’ye önceden ısıtın. Boynu çıkarın ve kanatları 2. eklemle düzeltin, bacaktaki havalandırmayı açın ve boşluktaki sıvıyı boşaltın. Cildi kağıt havluyla kurulayın ve tuzla iyice baharatlayın, ardından kekiği boşluğun içine yerleştirin. Ördeği bir fırın tepsisindeki fırın rafına yerleştirin. Kilo başına 40 dakika kızartın. İlk 20 dakikadan sonra ördeği fırından çıkarın ve tepsinin tabanına patates ve soğanları yerleştirin. Patatesleri tepsinin dibinde oluşan ördek yağına kaplayın, tuz ve karabiberle baharatlayın ve kavurmaya devam edin. Eşit bir renk elde etmek için pişirme işlemini iki kez çevirin. Ördek, derisi gevrek ve altın rengi olduğunda pişirilir ve bacak ile göğüs arasındaki deriden delindiğinde meyve suyu berrak olmalıdır. Ördek ve patatesleri tepsiden çıkarın. Yağın çoğunu tavadan boşaltın. Tepsiyi orta hararetli ateşe oturtup ocağa alın. Azaltın ve ardından sirkeyi ve suyu ekleyin. Kaynatın ve kalınlaşmak için 2-3 dakika tekrar azaltın. Ördek derisi gevrek ve altın rengi olduğunda pişirilir ve bacak ile göğüs arasındaki deriden delindiğinde meyve suyu berrak olmalıdır. Tepsiden ördek ve patatesleri çıkarın. Yağın çoğunu tavadan boşaltın. Tepsiyi orta hararetli ateşe oturtup ocağa alın. Azaltın ve ardından sirkeyi ve suyu ekleyin. Kaynatın ve kalınlaşmak için 2-3 dakika tekrar azaltın. Ördek derisi gevrek ve altın rengi olduğunda pişirilir ve bacak ile göğüs arasındaki deriden delindiğinde meyve suyu berrak olmalıdır. Tavuğu ve patatesleri tepsiden çıkarın. Yağın çoğunu tavadan boşaltın. Tepsiyi orta hararetli ateşe oturtup ocağa alın. Azaltın ve ardından sirkeyi ve suyu ekleyin. Kaynatın ve kalınlaşmak için 2-3 dakika tekrar azaltın.
Ördeği oyup sos ve patatesle servis edin.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir