Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

okey

Türkiyenin ilk online cevrimici okey sitesi olan okey.gen.tr ilk yayin hayatina 1998 yilinda baslayip 2000lerin basina kadar turkiyenin en cok ziyaret edilen okey oyun sitesiydi okey.gen.tr ile okey oynayip zaman gecirebileceginiz okey sitesidir.

okey
okey
 • Gönderenin Adı: hakan
 • Gönderenin E-postası: iletisim@okey.gen.comtr
 • Gönderen URL’si: https://www.okey.gen.tr
 • Okey gen tr turkiyenin ilk online okey oyun sitesidir uzun aradan sonra kapali kalan sitemiz tekrardan yayin hayatina başlamıştır canli online ucretsiz okey oynamak isteyenleri aramizda gormek isteriz
  • Gönderenin Adı: hakan yilmaz
  • Gönderenin E-postası: hakan@okey.gen.tr
  • Gönderen URL’si: https://www.okey.gen.tr
 • Mobil Okey SiteleriOkey 4 insan tarafından oynanan bir masa oyundur. Bu oyun Türk halkı tarafından oldukça fazla sevilir ve tercih edilir. Bunun sebebi ise geçmişten gelen bir alışkanlıktır. İnsanlar günümüzde bile bu alışkanlığından asla vazgeçemezler ve bununla birlikte hiçbir yaş aralığı olmadan bu oyunu oynarlar. Her ne kadar Çin’de ortaya çıkan bir oyun olsa da Türk halkı tarafından 7’den 70’e herkes tarafından oldukça fazla sevilen bu oyun insanların bütün sıkıntılarını giderir. 4 arkadaş bir araya gelerek bu oyunu oynar ve eğlenirler bunun sonucunda ise geriye kalan bütün sıkıntılarını bir kenara bırakırlar. Bunun için insanlar bu oyunu oldukça fazla sevmektedir. Mobil okey siteleri ise okey oyununun dijitale dökülmüş halidir. Dijitale dökülmekle kalmayıp mobil cihazlara entegre edilen bu siteler bu sayede daha fazla kullanıcıya ulaşmış ve günün her anında bu oyunu oynanabilir kılmıştır. Artık okey severler cep telefonundan okey sitesine giriş yaparak istediği kadar okey oynayabilmektedir. Tek ihtiyacınız cep telefonu ve internettir.

  Okey Siteleri
  Okey, 4 kişi, 1 zar, 4 ıstaka ve 2 sahte okey ile toplam 106 taş ile oynanan bir masa ve zeka oyunudur. Bu oyun birçok insanı bir araya getirmesi ile bilinmektedir. Özellikle geçmiş dönemlerde aile bireylerinin bir araya gelerek sohbetler eşliğinde oynadığı bu oyun geçmişten bu yana özellikle Türkiye’de oldukça önem taşımaktadır. İnsanları bir araya getirerek kaynaştıran ve hoş zamanlar geçirilmesine vesile olan okey her insan tarafından sevilmekle birlikte, Türkiye’de neredeyse herkes bu oyunun nasıl oynandığını da bilmektedir.

  Okey siteleri ise insanların hayatına daha sonra girmiştir. Özellikle bilgisayarlar ile birlikte insanların gönlüne taht kurmuş olan bu oyun dijital ortama aktarılmış ve daha sonra ise internetin de yayılması ile birlikte dijital ortam ile birlikte internet ortamına da aktarılmıştır. Bu sayede canlı bir şekilde insanlarla da oynanabilen bir hale gelmiş olan bu oyun tıpkı eski günlerdeki gibi birbirini tanımayan 4 insanı bir araya getirmiş ve bu insanların birbirleri ile kaynaşmasını sağlamıştır.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir