Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Orman Koruma Sertifikası

Orman Yönetim ve Koruma Konseyi; dünya üzerindeki ormanların korunmasını amaçlamaktadır, kar amacı gütmeyen uluslararası bir projedir, tüketicinin ve ormanın korunması ve süredürülebilirliğin sağlanmasını hedefleyen bir sertifikasyon programıdır.

 • Gönderici Adı: sevilay
 • Gönderici E-postası: forestprotection@yandex.com
 • Gönderici URL’si: https://www.forestprotection.com/
 • https://www.forestprotection.com/
  https://www.forestprotection.com/

  Orman Koruma Konseyi (FPC) Hakkında
  Orman Koruma Konseyi (FPC)’nin ana hedeflerinden bir ormanların korunmasını sağlayarak doğal hayatın devamlılığını sürdürmek için çalışmaktır. Bu bağlamda Orman Koruma Konseyi (FPC) orman koruma ve orman yönetimi ile ilgili çeşitli standartlar geliştirerek, üretici ve tüketiciyi sürdürülebilir ormancılığa teşvik ederek ormanların korunmasını ve çoğaltılmasını hedefler.

  Orman Koruma Konseyi

  Orman Koruma Konseyi (FPC) tarafından geliştirilen standartlar temel olarak ormanlara yönelik olsa da, Orman Koruma Konseyi (FPC), ormanları korumanın aynı zamanda temiz suya ulaşımı, ekosistemi, yaban hayatını, yerel halkları ve global ekonomiyi olumlu etkileyen bir kelebek etkisi oluşturduğunu bilincindedir ve bu vizyonu olabildiğince yaymak adına çaba gösterir.

  Orman sertifikaları yapısı gereği gönüllülük temelinde programlar olsa da bu tür sertifikasyon programların gelişimi farkındalık oluşturarak devletleri ve henüz harekete geçmemiş resmi kurumları da tetikleyerek, topyekün bir çevre mücadelesine dönüşebilmektedir.

  Orman koruma belgelendirme programı, orman yönetimi kalitesinin, kabul edilmiş bir dizi standarda göre değerlendirildiği, kereste, odun ve hamur ürünleri ile kereste dışı orman ürünlerinin izlenmesi ve etiketlenmesine yönelik bir sistemdir.

  Orman Koruma Konseyi (FPC) orman koruma sertifikasyon programları, gönüllü piyasa temelli araçlar olarak, ortaya çıkan maliyetleri karşılama yeteneğine ve çoğu zaman yakalanması zor olan yeşil tüketici duyarlılığına bağlıdır. Birçok güçlüğe rağmen orman sertifikasyonu, dünya genelinde ekonomik, çevresel ve sosyal konuları kapsayan bütüncül bir sürdürülebilir orman yönetimi kavramı hakkında farkındalık yaratmaktadır ve bilgiyi yayma konusunda çok başarılı olmuştur.

  Orman Koruma Konseyi (FPC), tüm insanların sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğuna inanarak, ormanların ve doğanın ancak insanlar bu sürecin önünde ve merkezinde yer alırsa, korunup kollanabileceğinin bilincinde olarak çalışmalarına devam eder.

  Orman Koruma Konseyi (FPC), orman sahiplerini ve orman tedarik zincirinde yer alan kuruluşları, sertifikasyon almaya ve standartları uygulamaya teşvik ederek dünyadaki ormanların korunmasına yardımcı olmalarına fırsat tanır.

  ADRES
  Merkez Mahallesi
  Dr Sadık Ahmet Cd, No 38/44 A
  Bağcılar/İstanbul – Türkiye

  TELEFON
  +90 212 702 10 00

  EMAİL
  info@forestprotection.com

  WEB
  www.forestprotection.com

  FPC Logo
  Sertifikasyon
  Orman Belgelendirme Türleri
  Ahşap Ürün Sertifikası Nedir?
  Orman Yönetimi Sertifikasyonu
  Orman Koruma Sertifikası Nedir?
  Orman Koruma Sertifikası Nasıl Alınır?
  Faydalar
  Sürdürülebilir Satın Alma
  Sertifikalı Ahşap Ürünleri
  Yeşil Ekonomiye Katkı
  Karbon Tutma ve Depolama
  Sürdürülebilir Ahşap Sağlanması
  FPC İletişim
  Merkez Mahallesi
  Dr Sadık Ahmet Cd, No 38/44 A
  Bağcılar/İstanbul – Türkiye
  +90 212 702 10 00
  info@forestprotection.com

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir