Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Paranominal – Korkulara Açılan Tek Kapı – Paranormal Olaylar

https://paranominalx.blogspot.com teknoloji, korku, korku film analizleri, ilginç bilgiler ve paranormal olayları konu alarak araştırmalar yapıp okuyucularına çarpıcı bilgiler sunan bir web sitedir.
https://paranominalx.blogspot.com tarihin tozlu raflarında unutulmaya yüz tutmuş bilgileri, belgeleri ve dökümanları sizlerle buluşturarak daha önce rastlamadığınız bir deneyim yaşamanız için bir çok kategoride fazlaca bir kaynak sunuyor.
Paranominal - Korkulara Açılan Tek Kapı - Paranormal Olaylar
Paranominal – Korkulara Açılan Tek Kapı – Paranormal Olaylar

Ana SayfaÖzel Dosyalar
Korkunç Mitolojik Yaratıklar Serisi VOL-3
Yaren B.Ekim 06, 20200 Yorumlar
Facebook
Twitter
Sponsorlu Reklam

 

Elf
İskandinav mitolojisinde rastladığımız bu türün, perilerle benzer özellikleri vardır . Elfler , genellikle ormanda veya yer altında yaşayan, genç ve güzel yaratıklar olarak tasvir edilir .
Kulaklarının sivri olduğu, ve kısa-uzun boylu gibi, çeşitlerinin var olduğu bilinmektedir .
Kadın Elfler , insanlara daha çok benzemektedir . Uzun ömürlü ya da ölümsüz olduğu düşünülen bu yaratığın , özellikle ormanla alakalı büyülü güçlere sahip olduğuna dair de efsaneler vardır .

Unicorn (Tek Boynuzlu At)
Tek boynuzlu At olarak bilinen bu yaratık hem çok güzel bir canlı , hem de güçlü bir simgedir . Fiziksel olarak, başlarından bir boynuz çıkan ,vahşi hayvanlar olarak tanımlanırlar . Bu yaratıkların simgelerinden genellikle güçlü ve çeviklik anlamı çıkarılır . Tek Boynuzlu Atların iyileştirici güçleri olduğu söylenir ve hasta bir canlının Tek Boynuzlu kanı içtiğinde iyileşeceği söylenir . Tek Boynuzlu Atlar , ölümsüz ya da uzun ömürlü olduğu düşünülen yaratıklardır . Bu yaratıkların boynuzları ölüleri canlandırabilir ve kirli suları temizleyebilir . Ayrıca bu boynuzlarla büyü yapan bir canlının , özel güçleri olacağına da inanılır.

 

Denizkızı
Deniz Kızları , yarı insan yarı balık melez yaratıklardır . Dişi versiyonları “Mermaid” olarak bilinen bu canlıların , erkek versiyonları da “Mermen” diye geçer . Gövdesinden aşağısı balık kuyruğu olan , geri kalanı insan uzuvları olan bu yaratık, büyüleyici sese sahiptir . Şarkı söyleyip uzun saçlarını taramaktan hoşlanırlar . Bazen, denizcileri şarkılarıyla kayalara çeker , derin denizlerdeki evlerine götürmeye ikna ederler . Bu durum genellikle insanların boğulmasına neden olur , fakat bazıları hayatta kalabilir . Deniz Kızları uzun ömre sahip yaratıklardır . Bu yaratıklar özellikle denizciler tarafından pek hoş karşılanmaz çünkü bir rivayete göre Deniz Kızı görmek, şiddetli bir fırtınanın geleceğine dair kesin bir işarettir . Bu durum genelde denizcilerin ölmesine yol açar . Bunun dışında insanları tedavi ettiklerine ve onların dileklerini yerine getirdiklerine inanılır . Suda yaşayan bir yaratık olarak Deniz Kızları, toprağa getirilirse gelişemezler fakat istisnaları da vardır . Bazı Deniz Kızları korkunç ve çirkin olarak tanımlansa da, genellikle çok güzel olurlar . Bununla birlikte , erkek versiyonları “Mermen”, genellikle Deniz Kızlarından daha vahşi ve çirkin olarak bilinir.

 

Pegasus
Pegasus , genellikle saf , beyaz renkte olduğu düşünülen ve sırtında bir çift beyaz tüylü kanat bulunan , at olarak tabir edilir . Pegasus , Medusa ve Poseidon’un çocuğu olarak doğmuştur .Toynaklarını yere vurduğunda , su kaynağı fışkırdığına dair de efsaneler bulunmaktadır.
Pegasus’un , Zeus için yıldırım taşıdığına , daha sonra Zeus’un, Pegasus’u İsimsiz Takımyıldızına dönüştürdüğü söylenmektedir .

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Paranominal – Korkulara Açılan Tek Kapı – Paranormal Olaylar”