Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Sadece erkekler için genel blog

Merhabalar

Sadece erkekler için oluşturduğumuz genel blog sitemizde erkek giyim, araba, ayakkabı, motosiklet,teknoloji, fitness ve daha bir çok sadece erkeklerin ilgisinde olan kategorilerde içeriklerimiz bulunmaktadır, tüm içeriklerimizi uzman editörler saatlerce araştırarak girmektedir, Tüm içeriklerimiz sizlere faydalı olması için yazıyor asla başka yerden çalıntı yapmıyoruz sitemize bir göz atın mutlaka 😉

https://aslanadam.com/kategori/erkek-modasi/

https://aslanadam.com/
https://aslanadam.com/

Hakkımızda
Sitemiz 29.10.2021 tarihinde hizmete girmiş olup her geçen gün bu alanda ilerleyecektir. Sosyal medyada insanlara faydalı bilgiler sunabilmek ve gelişime katkıda bulunmak için bu siteyi yazarlarımızla yönetiyoruz. aslanadam.com tüm insanlara destek amacıyla ücretsiz yardım etmeyi amaçlayan bir portal blog sitesidir. Bunun için tek hedefimiz insanlara destek amaçlı faydalı girişimler yapmaktır.

aslanadam.com erkek mode giyim, coin, araba tarzı erkeklerin ilgilendiği kategoriler hakkında en güncel ve iyi bilgileri derleyip saf ve özgün halde size sunmayı tek amacı haline getirecektir.

Tüm bu kategoriler hakkında çok kısa zamanda büyük bir kitleye hizmet vermek için büyük yazar topluluğumuz ile çok sıkı çalışıyoruz

aslanadam.com kar amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Hem kendi hayatımız da hem sevdiklerimizin hayatı için nişan evlilik sürecinden önceki en önemli adımlardan bir tanesidir. Bu durumda bir resmi duırum vardır; çünkü kendimiz veya yakınımız bir kişi yeni bir hayata doğru adım atacaktır. Bu sebepten de nişanda tanıdık olan kişiler toplanır ve ufak bir organizasyon ve kutlama yapılır.

Peki bu nişana nasıl katılmak gerekir? Erkek nişan kombinleri nasıl yapılması lazım ? Nişan için hangi erkek kombinleri vardır?

Bu sorular birçok erkeğin kafasını karıştırıyor biliyorum 🙂 İşte bu yazımda bende bu karışıklığı gidermek adına nişanda hem damadın hem de yakın (kardeş, arkadaş, kuzen) veya uzaktan bir akrabanın nişanda nasıl giyinebileceğine dair tüm sorulara cevap vereceğim. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazıma başlıyorum.

Erkek Nişan Kombinleri
1. Resmi Erkek Nişan kombini
Erkek nişan kombini resmi
Erkek nişan kombini
“Erkek nişanda nasıl giymeli?” sorusuna cevap olarak vereceğim ilk şey tabi ki de takım elbise giyimidir, yani resmi giyim yönünde olacak. Malum herkezin bildiği üzere nişan gibi organizasyonlar resmi organizasyonlar olur ve kesinlikle takım elbiseler giyinmeli resmi kombinler oluşturulmalıdır. Ancak burada bir noktaya dikkat etmek gerekir ki o da şu ; eğer nişan abinizin, ablanızın, kardeşinizin veya yakın bir tanıdığınızın nişanı değil ise o zaman takım elbise giymenizi önermiyorum. Çünkü bu sizin fazla dikkat çekmenize daha resmi olmanıza sebep olur ki sizin de aslında katılacağınız o nişanda böyle şeye ihtiyacınız yoktur. Bu yüzden katıldığınız nişan çok yakın bir tanıdığınızın değil ise takım elbise kombini yapmanıza gerek yoktur.

Ancak eğer katıldığınız nişanda dress code gibi bir zorunluluk var ise ve size takım elbise ile gelmeniz belirtilmiş ise ancak o zaman takım elbise giyebilirsiniz.

Erkek nişan kombini resmi
Ayrıca katılacağınız nişan çok yakın samimi bir tanıdığınızın ise ve takım elbise giymeniz gerektiğini düşünüyorsanız o zaman sizlere seçmek istediğiniz takım elbise doğrultusunda aşağıdaki yazılarımı okumanızı öneririm.

En İyi Erkek Takım Elbise Markaları ! Top 8!

Erkek Giyim Kuşamında Dikkat Edilmesi Gerekenler

2. Erkek Yarı Resmi Nişan Giyimi
Erkek nişan giyimi yarı resmi
Erkek için nişan kombinleri listemizde ikinci sırada sizlere tavsiye edeceğim kombin modeli ise yarı resmi kombin modelidir. Yarı resmi kombin modeli nedir? Arkadaşlar yarı resmi kombin modelinde; blazer ceketler, chino pantolonlar veya kumaş pantolon, sade veya çizgili tek renk veya en fazla 2 renk barındıran gömlek, mutlaka klasik ayakkabı giyim parçaları ile oluşturulmuş kombin modeli olmalıdır. Bu kombin modelinde tamamen resmi olmazsınız; ama gündelik bir giyiminizde de olmamış olursunuz. Yarı resmi, ortama ayak uyduran bir kombininiz olmuş olur.

Bu kombin modelinde eğer katılacağınız nişan çok yakınınız olan abi, kardeş, çocuğunuz gibi bir tanıdığınıza ait değil ise sizlere benim önereceğim bir kombin modelidir. Atıyorum yeğeninizin bir nişanı var ve o nişana bu şekilde, yani yarı resmi bir kombin ile de katılabilirsiniz. Ortamda hiçbir şekilde sırıtmaz çok resmi, ciddi bir görünümüz de asla olmaz.

Ayrıca bu kombin modelinde takım elbise kombin modelini gibi sizi rahatsız etmez çok rahat olursunuz.

Nişanda ne giyilir ?
3. Erkek Spor Nişan Kombini
Erkek Nişanda nasıl giyinir ?
Şimdiye kadar sizlere nişan organizasyonuna resmi ve yarı resmi şekilde nasıl katılabileceğinizden bahsettim. Ancak diyelim ki spor bir giyim tarzı kombin ile katılmak istiyorsun ve “nasıl spor giyim kombini ile katılabilirim?” diye sordun, bu tip bir soruya karşı sizlere ilk başta şunu belirtmeliyim ki nişan veya düğünlere spor giyim kombini ile katılıyor olmak bir kot pantolon ve tişört kombini ile katılmak demek asla değildir.

Spor giyim tarzının da bu tip organizasyonlara katılırken kendine göre bir çok kuralları vardır.

Bu kurallardan ilki bir blazer ceket kullanmaktan geçer. Sonrasında blazer ceket içinde gömlek veya polo yaka bir tişört giyebilirsiniz. Pantolon kısmına gelecek olur isek pantolon olarak; chino, keten, kot gibi pantolonları tercih edebilirsiniz arkadaşlar. Ayakkabı olarak ise sneaker ayakkabı modellerinden birini tercih edebilirsiniz önereceğim imalattan uygun fiyatlı yerlerden birisi temizsoy ayakkabı‘ dır. Yani düğün veya nişan gibi organizasyonlara katılırken oluşturacağınız spor kombini, yukarıda anlattığım yarı resmi kombininin daha spor olan bir halidir.

Tabii burada şunu da belirtmek gerekiyor ki; bir nişana spor kombin bakımından tişört veya pantolon ile katılabilirsiniz. Bu kabul edilir. Ancak bu nişan yaz ayında oluyor ve katılacağınız nişan gerçekten uzak bir tanıdığınızın nişanı olursa o zaman pantolon ve tişört bir kombin ile katılabilirsiniz. Diğer türlü pantolon tişört kombini ile abinizin veya kardeşinizin ve buna benzer çok yakın bir arkadaşınızın nişanına katılmak oldukça abes kaçacaktır. Bu doğrultuda yakın bir tanıdığınızın nişanı için spor kombin oluşturarak katılabilirsiniz.

4. Erkek İçin Ceketsiz Nişan Giyimi
Ceketsiz nişan giyimi
Ceketsiz nişan giyimi
Arkadaşlar nişana katılırken oluşturabileceğimiz bir diğer kombin modeli ise ceketsiz; gömlek ve pantolon ile kombini ile oluşturabileceğiniz bir kombin modelidir.

Bu kombin modeli resmiyetten uzakt olup sizlere gündelik bir görünüm vericektir. Ancak diğer kombin modellerine göre biraz daha rahat olucaktır.

Nişana katılırken bu kombin modelini tercih ederseniz ve bu kombin modelini daha da spor hale getirmek isterseniz gömlek olarak “polo gömlek” pantolon olarak ise “kot” veya ” chino” ayakkabı olarak ise sneaker ayakkabı modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Bu kombin modelinde biraz da olsa resmi bir görünüm oluşturmak için pantolon olarak kumaş pantolonu gömlek olarak ise beyaz gibi sade tek renk gömlekleri tercih edin. Tabii ayakkabı olarak klasik ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Nişanda ceketsiz erkek giyimi
5. Damat Nişan Kombini
Nişanda damat giyimi
Nişanda damat giyimi
Nişan’ da damat kişisinin ne giyeceğine dair açıklama bile yapmamıza gerek yok heralde, tabi ki takım elbise giyecek 🙂 Yani damat kişisinin “yaa bende nişanımda business casual rahat bir giyim tarzı veya kombini ile katılayım” diyebilme gibi bir lüksü yok. Çünkü damat olan o ve dolayısıyla en şık ve en resmi şekildeonun gözükmesi gerekecek. Bu yüzden de kesinlikle takım elbise giymesi gerekmektedir.

Damat kişi takım elbise olarak siyah, gri ve mavi veya koyu bir tonda takım elbise modellerini rahatlıkla tercih edebilir.

Erkek Nişan Kombin için S.S.S

Arkadaşın nişanında erkek ne giyer?

Arkadaşınızın nişanında ilk olarak diğer aynı yakınlıktaki arkadaşlarınızın ne giyeceğine dair bir fikir edinebilirsiniz ve onlar nasıl kombin oluşturacak is sizde o şekilde bir kombin oluştursanız iyi olur. Ancak ortak bir arkadaşınız yok ise ve ne giyeceğinize karar veremediyseniz o zaman sizlere yarı resmi bir kombin oluşturmanızı önereceğim. Yarı resmi kombini nasıl oluşturabileceğinizi yukarıda detaylı olarak anlattım.

Nişanda giyilebilecek kıyafetler erkek için nelerdir?

Nişanda eğer damat iseniz o zaman takım elbise giymeniz gerekiyor. Siyah, gri, mavi veya koyuı bir tonda takım elbise kombinlerinden birisini tercih edebilirsiniz. Ancak nişana konuk olarak katılıyorsanız yarı resmi, spor veya gömlek pantolon kombinlerinden biriyle gitmelisiniz. Bu kombinleri nasıl oluşturacağınızı yukarıda çok detaylı anlattım.

Nişanda erkek spor olarak ne giyer?

Nişana spor kombin oluşturarak gitmeye kararlıysanız o zaman ceket olarak blazer ceket olabilir gömlek olarak polo gömlek, pantolon olarak kot veya chino pantolon, ayakkabı seçimi ise sneaker ayakkabı modellerinden herhangi birisini tercih ederek gidebilirsiniz. Yani spor kombin için bu saydığım kıyafetleri kombinleyin. Bu sayede şık bir spor kombin elde etmiş olabileceksiniz.

“Erkek nişan kombinleri nelerdir?Erkek Nişan Kombinleri! Nişanda Nasıl Giyinilir?” başlıklı yazımın sonuna geldim. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtirseniz çok hızlı cevap atarım.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]etiketlerETİKETLERErkek İçin Ceketsiz Nişan GiyimiErkek Nişan KombinleriErkek nişanda nasıl giyinirErkek Spor Nişan KombiniErkek Yarı Resmi Nişan GiyimiResmi Erkek Nişan kombini

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum “Sadece erkekler için genel blog”