Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Sağlıklımısın?

Sence Sağlıklımısın?

Şimdiye kadar, yaşamınızda ulaşmak istediğiniz hedeflerinizde, ne elde ettiyseniz bunların olmasına izin veren tek şey bedeninizdi.

Sağlık toplum için önemlidir, çünkü bireyler hastalanır, aksilikler olur, acil durumlar ortaya çıkar ve hastanelerin çeşitli hastalıkları analiz etmeleri, tedavi etmeleri ve yönetmeleri beklenir. Henüz herhangi bir sağlık problemi yaşamamış kişiler, sağlıklarının önemini fark etmeyebilir. Sağlıklı olmak sadece hastalık semptomlarının yokluğundan ibaret değildir. Sağlık, organizmanın sağlamlığı ve bütünlüğüdür. Bu, sürekli canlılık hali ile kanıtlanan pozitif bir iyilik halidir.

Sağlık kavramının tanımı, yalnızca sağlık biliminin ilerletilmesi ve uygulanmasıyla değil, aynı zamanda bireyin ve toplumun çabaları ve akıllı yaşam tarzı seçimleriyle de sürdürüldüğü ve iyileştirildiği giderek daha fazla kabul görmektedir. Sağlığın elde edilmesi ve sürdürülmesi, hem sağlık hizmeti bilgi ve uygulamalarının evrimi, hem de sağlıklı kalmak için kişisel stratejiler ve organize müdahaleler tarafından şekillendirilen ve devam eden bir süreçtir.

Sağlığın çeşitli varoluş halleri durumlarında İnsanları aşağıdaki kategorilere ayırabiliriz:

1- Kesinlikle hasta olan insanlar.

2- Hastalığın sınırında olan insanlar.

3- Görünüşe göre sağlıklı olan insanlar.

4- Üst düzey sağlıktan mutlu olup, bundan zevk alan insanlar.

İlk üç grup nüfusumuzun büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Belki de gençlerimizden sadece bir avuç sayıda olanlar son kategoriye girebilir. Canlılık ve sürdürülebilir refah hissi Ülkemizdeki insan popülasyonumuzda oldukça nadirdir. Sağlık, yaşayan bir organizmanın işlevsel veya metabolik etkinliğinin kapsamıdır. Sağlıklı yaşam, bir kişinin davranışını ve bir duruma yönelik tepkisini doğrudan etkiler. İnsanlarda, toplulukların bedensel, entelektüel veya sosyal zorluklarla uğraşırken adapte olma ya da kendi sağlığını manipüle etme kabiliyeti vardır.

Sağlığınızı korumak, geliştirmek veya yeniden inşa etmek konusunda kime güvenebileceğiniz sorusunu sormak akıllıca olacaktır. Sagliklimisin.com bir çevrimiçi, sağlık medya yayıncılığı şirketidir. Özgün, kullanıcı dostu, etkileşimli web sitesi aracılığıyla tüketiciler için okunması kolay, derinlemesine ve güvenilir bir tıbbi bilgi sağlıyoruz.

Sagliklimisin.com insanların yaşamları ile ilgili en önemli bilgileri, sağlığı bağlam içine alan jargonsuz bir dilde sunar. Gerçek hayattan örnekler kullanarak, tıbbi içerik konuları hakkında anlaşılır bir Türkçe dilinde, en çok merak edilenleri uzman kişilerden gelen iç görüler ve güncel son dakika haberleri ile cevaplar.

İçeriklerimiz, tüketicilere doğru, güvenilir, güncel sağlık ve tıbbi bilgiler sunmaya adamış editörler ve araştırmacılar tarafından üretilmektedir. Karmaşık, sıkıntılı ve stresli zamanlarınız da karar vermenize yardımcı olmak için problem çözme içeriğine odaklanıyoruz. Motivasyonumuz, ister topluluğumuzun bir üyesi olun, isterse bizi ilk kez duymuş olun, sizi olabildiğince sağlıklı kılmaktır. Amacımız en güncel sağlık bilgilerini ve en çok fayda sağlayacak kaynakları sizlere sağlamaktır.

Öncelikli hedef kitlemiz, sağlık durumlarını iyileştirmek, korumak veya sürdürmek isteyen insanlardan oluşmaktadır. Sagliklimisin.com aracılığıyla, bizim gibi, modern sağlık paradigmasını değiştirmeye kararlı, eğitimli ve açık fikirli bireyler topluluğu oluşturmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, yalnızca kanıta dayalı ve dış etkenlerden arındırılmış tarafsız ve çığır açan içerikler sunulmasını sağlamak için iyi eğitimli editoryal ekiple çalışıyoruz.

Sizlere, kaliteli sağlık bilgileri sağlamayı ve editoryal sürecimizin bütünlüğünü korumayı taahhüt ediyoruz. Güvenilirlik açısından kadar ciddi olmamız gerektiğini bildiğimiz kadar, sağlık bilgilerinin zaman zaman ilgi çekici, heyecan verici ve eğlenceli olabileceğini ve olması gerektiğini de çok iyi biliyoruz. Hayatınızı daha konforlu hale getirmek, sağlık hizmetleri kararlarıyla karşılaştığınızda yolunuzu bulmanıza yardımcı olmak, sağlığınız hakkında daha iyi hissetmenize aracı olmak için daha fazla topluluk içerikleri ve hizmetleri yayınlamaya devam edeceğiz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 yorum “Sağlıklımısın?”