Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

SEO Bazlı Site Nasıl Oluşur

SEO Bazlı Site Nasıl Oluşur

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizler için SEO bazlı siteler nasıl oluşur onun hakkında bazı kısa bilgiler vermek istiyorum. İlk olarak her zaman yapılması gereken bir adet domain ve iyi bir host firmasından hotsunuzla başlamaktadır. Daha sonra kendinize ait bir strateji çizmeniz gerekmektedir. SEO demek sadece backlink almak tanıtım yazısı satın almak ne bileyim sosyal medyada aktif olmak değildir. Kendinize özgü bazı eklemeler yapmak zorundasınız. Benim stratejimi sizlere örnek olarak göstereceğim sizlerde bu yol üzerinden giderek siteniz için daha sağlıklı bir SEO yapmış olursunuz.

SEO Bazlı Site Nasıl Oluşur
SEO Bazlı Site Nasıl Oluşur

Stratejimi sıralamak gerekirse ;

Özgün İçerik: Yazıların kopya olmadan bilgilerin derlenerek tamamen sizin hayal gücünüz ile yazılmış olması.

Doğallık: Makalelerinizi yazarken en önemli hususlardan bir tanesi de yazının doğal olmasıdır. Doğallık kısaca özgün içerikle doğru orantılıdır.

Uzmanlık: Yazı yazmak birazda uzmanlık ve bilgi gerektirir. Amatör yazılmış yazılar hem google nezdinde hem de ziyaretçiler nezdinde pek kabul görmez ve size eksi bir değer sağlar. Bunun için yazılarınızı uzman kişilere yazdırmanız sizin için bir artı olacaktır.

SEO’nun Tek Bir Formülü Var Mıdır?
SEO’nun Tek Bir Formülü Var Mıdır?

Sadelik: Yazılarınızı yalın ve anlaşılır olması hem ziyaretçiler için hemde google açısından önemlidir. Bunun için çok tekrara kaçmadan karmaşık cümlelerden kaçının.

Farklılık:  Sizi diğerlerin yazılardan farklı kılan terimler kullanın ve bunu tüm yazılarınızda alışkanlık haline getirin.

Uygun Anahtar Kelimeler:  Makalenizin başlığı ve konunuzun içeriği ile ilgili doğru anahtar kelimeleri seçmeniz her zaman sizi bir adım önde tutacaktır.

Backlink Ağı:  Backlink kısa tanıtımı ile siteniz için dışarıdan aldığınız bağlantılardır. Bir nevi referans da diyebiliriz. Onun için backlink alımı yaparken dikkatli davranmalısınız.

Sosyal Medya: Günümüzün vazgeçilmezi olan sosyal medya ile sitenizde yazdığınız makaleleri facebook,twitter gibi bir çok platformda paylaşarak insanların bilgilerinize kolayca ulaşmasına ve sitenizin belli bir trafik akışı sağlamasına ve sizi rakiplerinizden bir adım önde tutacaktır.

Yukarı da gördükleriniz benim SEO stratejimdir. Sizler de kendinize uygun ve ya yapabileceğiniz SEO stratejilerini seçmeniz gerekmektedir. Domain host almak hiçbir zaman yeterli değildir. Kişilere ve sitenize gelen ziyaretçilere uygun içerik ve doğru bilgi vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde siteniz için ne kadar çalışma yaparsanız yapın hiçbir işe yaramaz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir