Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Sequ’nun Seyahatnamesi

Yurt içi ve yurt dışı gezilecek yerler, gezi notları, gezi videoları, ulaşım, konaklama, vize, havalimanı prosedürleri ve genel bilgiler içeren gezi rehberi.

  • Gönderen Adı: Sequ’nun Seyahatnamesi
  • Gönderen E-postası: info@seqununseyahatnamesi.com
  • Gönderen URL’si: http://www.seqununseyahatnamesi.com/

 

Anasayfa » Hakkımda
Hakkımda
Merhabalar ben Serkan,

23 Temmuz 1987’de İstanbul’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi bulunduğum ilçe olan Üsküdar’da tamamladım. Yüksek öğrenimde ise Sakarya Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümününden başarıyla mezun oldum. 5,5 yıl turizm sektöründe çalıştım. Şu anda uluslararası fuarcılık sektöründeyim.

Seyahat Blogu Fikri Nereden Çıktı?
Bu seyahat blogunu kurmadan çok önce de kişisel blogumda çeşitli yazılar yazıyordum. Daha sonra turizm işine girip, turistler ile kaynaşınca “Ben neden seyahat etmiyorum” diye düşündüm.

Yurt dışı seyahatlerime ilk olarak 2012 yılında başladım. Her ne kadar tur ile gezmeyi sevmesem de ilk yurt dışı tecrübem, bir arkadaşım ile birlikte tur acentesi ile olmuştu. Döndükten sonra bu tecrübelerimi hem bilgi hem de anı olsun diye seyahat blogu tadında bir oluşum ile ortaya koyma kararı alıp yazı yazmaya başladım. Zamanla gittiğim ülkeler ve gezdiğim şehirler artınca artık kesin olarak yoluma bu kategoriden devam etim.

Seyahat Tarzım
İlk yurt dışı gezimden sonra yaptığım tüm seyahatlerde yalnız gezdim. Rezervasyonlarımı, gezi planlarımı hep kendim yaptım. Daha çok tecrübe kazandım.

Blogumun Amacı
Son olarak blogumun amacına gelirsek; kurmuş olduğum Sequ’nun Seyahatnamesi, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleri paylaşarak Türkiye’de daha bilinçli bir gezi kültürünün oluşmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Son Söz
“Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” [St. Augustine]

“Seyahat etmek, henüz bitiremediğim bir kitabı okumaya devam etmektir” [Serkan ÖZDEMİR – Skyscanner Seyahat Yarışması 1.si]

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 yorum “Sequ’nun Seyahatnamesi”