Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Yabancı Forum Siteleri

Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Yabancı Forum Siteleri

Evet arkadaşlar ücretsiz olarak üyelik oluşturup site tanıtımlarınızı yapabileceğiniz birbirinden güzel ve kaliteli forumları sizler için derledik. Umarım işinize yarar.

Peki Forum tanıtımı ne işe yarar ?

Forumlardan Tanıtım Yazısı
Birçok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonra bu bölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan linkler, etkisi neredeyse en az olan linklerdir. Çünkü forumlarda yapılan paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle, konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.
Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki linkler gösterilmez. Bu backlink konusunda bir artı sağlamadığı için, sadeceforum üyeleri tarafından site hitini arttıracaktır. Ancak bu gibi forumlardan da elde edebileceğimiz reklam ve seo adına ufak faydalar vardır.
Link paylaşımı bulunmayan forumlardan reklam yapmak için,paylaştığınız site tanıtım konusunun üstüne sitenize ait logonuzu yerleştiriniz. Bu şekilde foruma üye olmayan kişiler tarafından site adı görülerek reklam yapmış olacaksınız ve siteye direk girişler yaptırarak dolaylı yoldan sitenin seosuna katkı sağlamış olacaksınız. Aynı zamanda site url sini konu içerisinde yazınız ancak buna link
vermeyiniz. Aksi taktirde yine sadece üyelere gösterilecektir.

Yukarıdaki örnek forum yazısına baktığımızda, sarı alan içerisinde gösterilen bölümler, seo ve reklam açısından sitenize katkı sağlamaktadır. Bu yöntemle url göstermeyen forumlardan da maksimu m katkı sağlamış oluyoruz.

Forumlara konu açarken sitenize daha fazla fayda sağlamak istiyorsanız, konu başlığında site url si kullanarak, Google aramalarında gösterilen sonuçlarda url adresiniz görüleceği için yine küçük çaplı da olsa bir reklam yapmış olacaksınız. Aynı şekilde etiket bölümüne sitenizin urlsini ekleyerekbu katkıyı daha da arttırabilir ve bu şekilde sitenin indexsiz url sayısını da arttırmış olursunuz.

Forumlardan alınan tanıtım yazısını ayda 50 – 100 sayı arasında uygulayabilirsiniz. Bu işlemi forumlara üye olarak ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz gibi, webmaster forumlarında ilgili bölümlerden 10 – 15 tl karşılığında yapacak kişiler de bulabilirsiniz. Her forumda tanıtım yazısında ufak çaplı da olsa değişiklik yapmanız alacağınız faydayı daha da arttıracaktır.

 

 1. http://ultimate.ro/forum/
  http://www.rockhousemethod.com/forum/
  http://quanticode.com/forum/phpBB3/
  http://www.msqb.fr/archive_forum/
  https://frgn.proboards.com/
  https://buttoj.proboards.com/
  https://callmistry.proboards.com
  https://writershaven1.proboards.com/
  https://djspeziale.proboards.com/thread
  https://richmondacademy.proboards.com/
  http://www.crpsc.org.br/forum
  https://m.mydigoo.com
  https://v4-bootstrap.phpfox.com/forum/
  https://pop.wi.pb.edu.pl/forum
  http://ontariocrimestoppers.ca/crimeforum/
  http://www.billiardsport.ru/forum

Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Yabancı Forum Siteleri, Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Yabancı Forum, Site Tanıtımı Yapabileceğiniz , Yabancı Forum Siteleri

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 yorum “Site Tanıtımı Yapabileceğiniz Yabancı Forum Siteleri”