Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Site Tanıtımının Faydaları

Site Tanıtımının Faydaları

İster niş bir site olsun ister blog veya forum, internet üstünde erişim sağlanabilen her alan adı büyük bir rekabetin içinde. Uzmanlığınız veya ilginiz dahilinde paylaşım yapıyor ve bundan maddi bir beklenti içine girmiyorsanız akışına bırakmak son derece makul bir çözüm. Buna karşın çeşitli reklam verenlerin banner gösterimlerinden veya tıklamalarından gelir elde ediyorsanız, doğrudan bir ürün veya hizmet satışı yapıyorsanız ya da link paylaşımı ve tanıtım yazısı gibi çeşitli yollarla gelir sağlıyorsanız site tanıtımına özen göstermeniz gerekiyor.

Ana gelirinizi bir siteden sağlıyor olabilirsiniz veya sitenizden yan gelir sağlıyor da olabilirsiniz. Her iki koşulda da hedef kitlenize ulaşmak ve sitenize giriş sayılarını artırmak sizin için oldukça önemli bir durumdur. Sitenizin tasarımı, okunabilirliği, özgünlüğü, farklılığı, kullanıcı (ziyaretçi) odaklı olması kadar ziyaretçilerin sayfalarınızda gezmesi ve duruma göre kendi çevreleriyle paylaşması da bir o denli önemlidir. Tüm bunların dışında siz de kendinizce veya bir profesyonel destekle sitenizi tanıtmanın yollarını bulmalı ve bunun için adım atmalısınız.

Site tanıtımı demişken, öncelikle Google, Yandex ve Bing gibi arama motorlarında üst sıralara ve ön sayfalara gelebilmeniz için de gerekli olduğunun altını çizelim. “Site tanıtımının faydaları” şeklinde yapılan bir sorgulamada onlarca siteyle rakipsiniz; ancak sitenizin iç ve dış SEO çalışmasının bir parçası olarak tanıtımını da iyi yapmışsanız ilk sayfada çıkabilme olanağınız artacaktır. Bu da daha fazla ziyaretçi ve daha fazla gelir demek olacaktır.

Site tanıtımı doğrultusunda yapabileceğiniz birkaç basit işlem var. İçeriklerinizi sosyal medyada paylaşabilir, sitenizle örtüşen forum, blog ve sitelere tanıtım yazısı verebilir, konunuzla ilgili içeriklere sitenizin linkinin de olduğu yorumlar yapabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyaya veya arama motorlarına reklam vermeyi de özellikle bir satış yapıyorsanız düşünmenizi öneririz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 yorum “Site Tanıtımının Faydaları”