Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Sosyal Aglar

 Sosyal Medya

Sitenizin sosyal medyalarda bulunmaoranı, doğrudan sitenizinhitini ve site dışıseosunu etkiler. Bu sebeple ilk sitenize ait twitter hesabı,friendfeed hesabı ve facebook fansayfasının
oluşturulmasıdır. Aynı zamanda bu sosyal platformlar üzerinden takipçi ve abone sayınız ne kaar fazla
ise paylaşımlarınız o düzeyde etkili olur.
Sitenizdeki son yazılarırss kaynağını friendfeed ve facebook fansayfasına ilişkilendirerek, son yazılarınız ototmatik olarak bu platformlarda yayınlanabilir. Facebook profil ile twitterprofili de birbiriyleilişkilendirerek son yazılarınızı da twitterdan paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.
Sosyal medyada en önemli faktör,takipçi sayısıdır. Bizi kimse takip etmiyorsa bu yapılan çalışmaların Seo açısındanetkisi kayda değer olmayacaktır. Önemli olanpaylaşımlarımızın başkalarının da profillerinde paylaşılmasını sağlamaktır.
Twitter’da takipçi sayınızı arttırmanın en kolay ve güvenilir yolu başkalarını takip etmektir. Tabi ki
takip ettiğinizherkes sizi takip etmeyebilir. Eğer alakasız ilgi alanlarına sahip kişileri takipederseniz sizi takipetme oranı azalırken, ilgi alanıyakın kişileri takipederseniz bu oranoldukça artmaktadır. Bu sebeple doğrudan ilişkiolduğunuz sektörden kullanıcıları takip edin.
FriendFeed’de takipçi sayısıarttırmak nispeten daha zordur, ancak iletinizin daha fazla kişi tarafından görümesi daha kolaydır. Bir çelişkigibi görülebilir ancak bu durum, iki sitenin yapılarının farklı
olmasından kaynaklanıyor. FriendFeed’de bulunan Grup oluşumu, daha çok kitley e ulaşmanızı kolaylaştırmaktadır. Friendfeed’de aynı ilgi alanlarına sahipkullanıcıların bulunduğu üye sayısı çok gruplara abone olarak gönderdiğiniz iletinin bu gruplarda yayınlanmasını sağlayabilir ve kısa sürede büyük topluluklara ulaşabilirsiniz.


Facebook’da sitenize ait sayfada hayransayısını arttırarak, paylaşılan içeriğinonların sayfasında görülmesini sağlayabilirsiniz. Ancakhayran sayısını arttırmak oldukçazordur. Bunun için öncelikle arkadaşlarınıza sayfalarınızı önermeli ve onların da başkalarına önermesini sağlamalısınız. Aynı zamanda paylaşımlarınızın kalitesi hayransayınızı arttıracaktır.
Genel olarak sosyalmedya profillerinin abone sayısınıarttırmak için, profillinklerini sitenizdegörünür bir yere, dikkat çekicibir yere ekleyin. Sitenizde ki yazar hakkındabölümlerine bu profillinklerini ekleyebilirsiniz. Başka sitelere yaptığınız yorumlarda site urlsi yerine profil linkini kullanabilirsiniz.Bunun dışında üye olduğunuz ve mesaj sayınızın yüksek olduğu forumlarda, profilinize ait imza bölümüne sosyalmedya profillerinizin linkini topluolarak ekleyebilirsiniz.
 1. https://github.com/
 1. http://www.behance.net/
 1. http://www.lastfm.com.tr/
 1. http://dribbble.com/
 1. http://pinterest.com/
 1. http://www.youtube.com/
 1. http://vimeo.com/
 1. https://twitter.com/
 1. https://tr.gravatar.com/
 1. https://plus.google.com/
 1. http://www.dailymotion.com/
 1. http://www.panoramio.com/
 1. http://chime.in/
 1. https://www.facebook.com/
 1. http://friendfeed.com/
 1. http://www.flickr.com/
 1. http://www.linkedin.com/
 1. http://grooveshark.com/
 1. http://spring.me/
 1. https://soundcloud.com/
 1. https://www.openstreetmap.org/
 1. http://www.good.is/
 1. https://www.zotero.org/
 1. http://intensedebate.com/
 1. http://newsvine.com/
 1. http://www.slideshare.net/
 1. https://www.bloglovin.com/

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum “Sosyal Aglar”