Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Tabela

Kurumsal kimlik açısından tabelanın önemi çok büyüktür. Bir şirketi temsil eden çalışmaların tümü kurumsal kimlik olarak anılmaktadır. Bu kimlik aracılığı ile müşteriler söz konusu firmayı tanımaktadır. Kurumsal kimlik için en önemli araçlardan birisi de tabelalardır. Her zaman firmalar ile alakalı ilk olarak tabelalar dikkat çekmiştir. Müşterileri söz konusu kurumsal kimliğe dair fikir edinmesi bu tabelalar sayesinde olacaktır.

Bu nedenle iş yeri açarken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi tabela seçimi olacaktır. Bu tabelaları sık sık değiştirme imkanımız da bulunmamaktadır. Ayrıca sık sık değiştirmeniz de kurumsal kimliğin zedelenmesine sebep olacaktır. Bu yüzden tabela hizmeti aldığınız firmalarında kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tabelada kurumsal kimlik aynı zamanda firmaların daha profesyonel bir izlenim bırakmasına sebep olacağı için bu yönü itibari ile de çok önemlidir. Kurumsal kimlik hem B2B hem de B2C pazarlama alanında firmanın bilinirliğini artırması açısından da çok mühimdir. En iyi reklam tabela yöntemleri arasında sayıldığı için kurumsal kimlikten yoksun bir firmanın büyümesi ve gelişmesi beklenemez. Büyük oranda kurumsal kimlik sayesinde büyümekte ve gelişmektedir.

Kurumsal kimlikten bahsedebilmek için logo, çalışan kıyafetleri, tabelalar hatta ofis dizaynı bile çok önemlidir. Bir kurumun ya da firmanın kurumsal kimlik sistemini içinde barındıran kılavuza ise “Kurumsal Kimlik Kılavuzu” ismi verilmiştir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir