Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Tatil Blog Sitesi

konakliyo.com tatil gezi blog sitesinde soru&cevap panosu, gezilecek yerlertatil gezi önerileri gibi turizm içerikli yazılar bulunmaktadır.

  • Gönderenin Adı: tatil blog sitesi
  • Gönderenin E-postası: denizkumru@ymail.com
  • Gönderen URL’si: https://www.konakliyo.com

Tatil Blog Sitesi
konakliyo.com tatil gezi blog sitesinde soru&cevap panosu, gezilecek yerler, tatil gezi önerileri gibi turizm içerikli yazılar bulunmaktadır.
Mini yerel rehber bölümünde listelenmek isteyen turizm işletmeleri (bungalov, kamp yeri, glamping, pansiyon, otel, aktivite vb.) işletme ekle sayfasındaki formu doldurarak tanıtım sayfasında listelenir, misafirler direkt işletmeyle iletişim kurar, sitede rezervasyon satış gibi çalışmalar yapılmamaktadır.

6 Eylül’de okulların açılmasıyla birlikte, önümüzdeki ara tatil dönemlerini değerlendirmek, sömestr tatilini eğlenceli bir şekilde geçirmek isteyenler için hazırladığımız tatil fikirlerinden kendiniz için en iyi olanı seçebilirsiniz.

Ara tatil ve yarı yıl tatili ne zaman?
2021-2022 dönemi ara tatilleri:

1.dönem ara tatili 15 – 19 Kasım
Yarıyıl tatili 24 Ocak – 4 Şubat
2. dönem ara tatili 11-15 Nisan tarihlerinde, karneler ise 17 Haziran 2022’de dağıtılacak.

Bu doğrultuda hem öğrenciler hem de öğretmenler sömestr tatilinde mükemmel bir plan yaparak eşsiz bir deneyim elde edebilirler. Şimdi gelin, sömestr tatili önerilerini hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Kültür Tatili
Kültür tatili en az deniz tatili kadar yoğun bir şekilde talep gören bir tatil türüdür. Marmara’nın çeşitli şehirleri, Ege Bölgesi’nde ki tarihi güzellikler sömestr döneminde bir tatil planı yaparak görülmeye değer yerlerdir. Bunun yanı sıra Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ki tarihi mirası yakından görmeye gitmediyseniz bu kış sizin için bir fırsat olabilir. İnsanlardan uzak ve kafa dinleyeceğiniz bir kültür tatili planlayarak mükemmel anılar oluşturabilirsiniz.

Kültür tatilini dilerseniz tatil turlarına katılarak dilerseniz de tek başınıza yapabilirsiniz. Kendi aracınızla ve sevdiklerinizle Türkiye’nin kültürel miraslarını yakından keşfetmek için yola çıkın ve bu mükemmel güzelliklerin tadını çıkartmaya başlayın.

Müze & Ören Yerleri
Bulunduğunuz şehirde veya çevre yerlerde bulunan müze ve ören yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Çocuklar için öğretici ve keyifli bir etkinlik olabileceğini düşünüyoruz. Müze kart ile girilen yerlerde, giriş ücreti 18 yaş altı öğrenciler için ücretsiz.

Doğa Tatili
Ülkemiz kültürel ve tarihi güzellikleri ile olduğu kadar doğal güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Örneğin, Karadeniz bölgesinde ki mükemmel yeşillik adeta bir doğa harikasıdır. Karadeniz’in mükemmel yaylalarında eşsiz ve unutulmaz bir tatil planlayarak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Karadeniz’in yanı sıra Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde de birbirinden güzel doğal harikalar yer almaktadır. Akdeniz bölgesinde ki yaylaları da gezebilir ve şelaleleri yakından görebilirsiniz. En az kültür tatili kadar popüler olan tatilinde yapabileceğiniz çeşitli aktivitelerde bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü, paraşütle atlama ve rafting gibi doğa aktivitelerini tercih edebilirsiniz. Doğa yürüyüşü için Likya Yolu’nun mükemmel bir alternatif olduğunu söylememiz mümkündür. Ancak Şubat döneminde hava durumuna göre gerekli ekipmanları yanınıza almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Okuma Önerisi: Alanya’da Gezilecek Tatil Yerleri
Kamp Tatili
Kış aylarında kamp mı yapılır demeyin. Çünkü yapılır! Kampçılık en iyi tatil planları arasında yer almaktadır. Üstelik kafa dinleyebileceğiniz en iyi tatil seçeneğinin kampçılık olduğunu ifade edebiliriz. Dilediğiniz doğal alanda mükemmel bir şekilde kamp yapabilirsiniz.

Kamp esnasında etrafınızda deniz ya da göl olmasına gerek yoktur. Herhangi bir doğal güzelliğin bulunduğu yerde kamp yapabilirsiniz. İstanbul’un ya da büyük şehirlerin kalabalığından sıkıldıysanız size en yakın ormanda kamp çadırınızı kurarak mükemmel bir tatilin kapılarını aralayabilirsiniz. Kamp esnasında da uyku tulumları, kış ayları için uygun çadır tercihlerini en iyi şekilde gerçekleştirmelisiniz.

Karavan ile Seyahat
Kampçılık kadar özgür ve rahat bir tatil seçeneği olan karavan hem konaklama hem de seyahat ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılıyor. İnsanlar ile çok yakın temas kurmanızı gerektiren durumlar dışında sosyal mesafeye uyarak en iyi şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ailenizle ve sevdikleriniz ile dilerseniz otel tatili dilerseniz kış tatili yapabilirsiniz. Hangi tatili seçmeye karar vermeniz durumunda planınızı erken yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

Kayak Tatili
Sömestr tatili dendiğinde akla ilk olarak kayak ve dağ tatilleri gelmektedir. Kış aylarında gidilebilecek en güzel tatil de şüphesiz ki kayak tatilidir. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan kayak merkezlerinden birini tercih ederek mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Uludağ Kayak Merkezi, Erciyes Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi, Erciyes Kayak Merkezi gibi kayak merkezleri Türkiye’de gidebileceğiniz en iyi kayak merkezleri arasındadır.

Yurtdışı Tatili
2 haftalık sömestr tatilinizi yurt dışında geçirebilirsiniz. Dilerseniz Avrupa ülkelerini dilerseniz de Balkan ülkelerini ziyaret ederek mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Avrupa ülkelerine gitmek isterseniz Schengen vizesi almanız gerekir. Balkan ülkelerinin bir kısmı vize talep ederken bir kısmı vize talep etmeyebilir. Bosna Hersek, Arnavutluk, Gürcistan, Azerbaycan, Brezilya, Tayvan gibi vize istemeyen ülkeleri ziyaret edebilir ve sömestr tatiline farklı bir soluk getirebilirsiniz.

Çocuklarınıza bir tatil hediye etmek istiyorsanız yukarıda bahsedilen alternatif tatil önerilerini tercih edebilirsiniz. Konu ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde araştırma yaparak kendiniz ve çocuğunuz için en uygun tatil deneyimini yaşayabilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir