Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Teknosofts – Güncel Teknoloji Haberleri

Teknosofts donanımsal yazılımsal güvenlik ve teknolojiyle ilgili olan bir haber sitesidir.

HP, Omen serisi oyuncu bilgisayarları ile pazarda uzun süredir bulunuyor. Omen serisi bilgisayarları ile oyuncuları hedefleyen HP, yeni hamlesi ile birlikte oyuncu ekipmanları pazarındaki payını büyütmeyi planlıyor. Bu planını ise HyperX ile gerçekleştirecek.

HP, HyperX’i 425 Milyon dolara satın aldı
HP bu hamlesi ile oyuncu ekipmanları pazarında söz sahibi olmayı hedefliyor. HP, HyperX’in sadece PC çevre birimlerinin haklarını aldı. Bu da HP’nin HyperX RAM, FlashDisk ve SSD‘lerinde söz sahibi olmayacağı anlamına geliyor. HP, HyperX oyuncu klavyeleri, fareleri ve kulaklıklarından kar elde edebilecek.

Microsoft’un kurucusu olan ve son dönemde “asılsız” koronavirüs suçlamaları ile gündemden düşmeyen Bill Gates, ABD’nin eski başkanı Donald Trump hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Donald Trump’ın görevini teslim etmeden önce kongre binası baskına neden olması ve daha sonra sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar yapması sonrasında birçok platform harekete geçti. İlk etapta Trump’ın sosyal medya hesapları askıya alındı ve sonrasında bazı platformlar tamamen kapatma kararı aldı. Başkanlık sürecinde de Trump ile çekişmeli bir sürecin içerisinde olan Twitter hesabı tamamen kapattıklarını ve Trump yeniden ABD Başkanı olsa bile açmayacaklarını duyurdu.

Trump’ın kampanya uygulaması yayından kaldırıldı
Bill Gates: Trump sosyal medya hesaplarına kavuşmalı
Independent’in haberine göre: Squawk Box sunucusu Andrew Ross Sorkin, Bill Gates ile yaptığı röportajda “Facebook’un denetim kurulunda olsaydınız Trump’ın sosyal medya hesaplarına erişmesine izin verir miydiniz?” diye bir soru yöneltti. Trump’ın hiçbir kanıt yokken seçimde hile yapıldığına dair iddiaları ortaya atmasından birçok insan ile benzer şekilde rahatsızlık duyduğunu dile getiren Gates, yine de ABD’nin eski başkanına hesaplarını geri teslim ederdim dedi. Buna ek olarak Bill Gates, Trump’ın hesaplarının bir şekilde teslim edileceğini düşünüyor ve bunu şu şekilde dile getiriyor: Ama bahse girerim geri dönmesine izin verecekleri bir yol bulacaklar.

 

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir