Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

TÜKETİCİ HAKLARI ÜZERİNE BLOG

Tüketici hakları bireyler için son derece önemli bir alandır. Bu alandaki bilgi azlığı firmalar ile yapılan alışverişlerde sorun yaşanmasına ve yaşanılan sorunların çözümsüz kalmasına neden olmaktadır. Sonuç olarak da zayıf konumdaki tüketiciler ciddi mağduriyetler yaşamaktadır.

Yukarıda belirtilen başlıca nedenden dolayı alışverişlerimiz öncesinde bilgi sahibi olmak doğru adımlar atmamızı ve minimum sorun yaşamamızı sağlayacaktır.

Tüketici Biliyor blogu da bu amaçla tüketicilerin faydası için kurulmuş bir sosyal blog sitedir.

 • Gönderenin Adı: Tüketici Biliyor
 • Gönderenin E-postası: tuketicidostuplatform@gmail.com
 • Gönderen URL’si: http://www.tuketicibiliyor.com
 • http://www.tuketicibiliyor.com
  http://www.tuketicibiliyor.com

  Merhaba Değerli Ziyaretçimiz,

  Tüketici hakları, ülkemizde tüketiciler tarafından maalesef tam olarak bilinen bir alan değildir. Bu alanda bilgi kirliliği oldukça fazladır. Sitemizi oluştururken bu sorunu gidermek ve bilinçli tüketim yaklaşımına bir nebze de olsa katkıda bulunmak istiyoruz.

  Buradaki yapılmaya çalışılan asıl şey, tüketici hakları ile tüketicileri ilgilendirdiğini düşündüğümüz güncel gelişmeler hakkında bilgi verebilmektir. Bunun yanında ilginç gelebilecek sosyal konular noktasında da ziyaretçilerimize hitap etme amacını taşıyoruz.

  Ayıplı mal satın almak, abonelik cayma bedeli sorunu, azami tamir süresinin aşılması, kargonun kaybolması veya zarar görmesi gibi tüketiciler için başı çeken konularda haklarımızı bilerek ilerlemek, her türden tüketimlerimizde bizi düşebileceğimiz zor durumdan kurtarmak için oldukça önemli bir unsur. Bu sebeple konuların belirlenmesi ve yazılarımızın hazırlanma sürecinde sosyal medyadaki tüketici şikâyetlerini de göz önünde bulundurarak konular hakkında yasal düzenlemelere bağlı kalıp tüketicilere gerekli olan en değerli bilgileri vermeyi hedefliyoruz.

  Bizi takipte kaldığınız süre boyunca tüketici olarak var olan yasal haklarımızı tam anlamıyla bilmemiz konusunda oldukça yararlı bilgiler edineceğinizi ve bilgi ile tüketimin gerçekleşmesi amacımıza katkıda bulunmuş olacağınızı gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

  Web sitemizi sürekli güncel tutma isteğiyle, içeriklerimizin yararlı olmasını diliyoruz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir