Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Türkiye’nin En İyi Kripto Para Blogu

Güncel Kripto Para Haberleri

 

Güvenilir bir platform üzerinden takip etmek isteyeceğiniz güncel kripto para haberleri sizinle olacaktır. Böylelikle yatırımlarınızı pratik biçimde gerçekleştirebileceğinizin altını çizmekteyiz. Sizler de Bitcoin nedir? Hangi altcoinler var? Layer 1 coinleri nelerdir ? Gibi soruların yanıtlarını bulabilmek ve daha fazla haberi takip edebilmek için ideal bir platformda yer alabileceksiniz. Ethereum haberleri, Ripple haberleri veya diğer coin haberleri için doğru bir adrese giriş yapmış olacaksınız. Değer artışlarını hemen gözlemleyebileceğiniz platformda kripto paralara yönelik alışveriş yapan kişilerin fikirlerine göz atmış olacaksınız. Alım satım işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenmek ve hangi teknolojilerin tercih edildiğini görebilmek için adım atabilirsiniz. Çok daha fazla bilgiye ulaşabilmek için ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz kripto para blogumuza giriş yapmanız yeterli olacaktır.

 • Gönderenin Adı: deniz
 • Gönderenin E-postası: f9dewill@gmail.com
 • Gönderen URL’si: https://www.kriptobest.com
 • Gönderenin Adı: deniz Gönderenin E-postası: f9dewill@gmail.com Gönderen URL'si: https://www.kriptobest.com
  Gönderenin Adı: deniz
  Gönderenin E-postası: f9dewill@gmail.com
  Gönderen URL’si: https://www.kriptobest.com

  İçindekiler
  Bugün sizlere Cosmos(ATOM) Ekosistemi’ nde bulunan potansiyeli yüksek ancak tam olarak kendisi kanıtlayamamış bazı kripto paraları tanıtacağız. Ancak ilk önce Cosmos nedir ona bir bakalım.

   

  Cosmos (ATOM) Nedir? Cosmos Ekosistemi Nedir?​
  Birbirine bağlı blockchain ağlarından meydana gelen bir ekosisteme sahip olan Cosmos, blockchain’in en büyük sorunlarından olan ölçeklenebilirlik ve enerji tüketimine çözüm bulmak için geliştirilmiştir.

  Bitcoin ağının is ispatı(Prof Of Work, PoW) konsensüs algoritması kullanmasından dolayı ağın yavaş ve pahalı olduğu söyleyen Cosmos geliştiricileri, sektöre seçenek sunmak istediklerini belirtiyorlar.

  Yeniden düzenlenmiş hisse ispatı(Prof Of Stake, PoS) konsensüs algoritması kullanan Cosmos’ un ilk teknik makalesi 2016 yılında yayınlandı ve 2017 yılında da ATOM satışları başladı.

  Ağın yerel tokeni ATOM, en fazla 279.709.323 adet çıkarılabiliyor.. Bu kripto para birimleri, PoW(Prof Of Work) sistemlerinde olduğu gibi madencilik yapılarak çıkarılmıyor, bunun yerine stake etme yoluyla kazanılıyor.

   

  Cosmos protokolü, PoS(Prof Of Stake) konsensüs algoritması ile çalıştığını yazmıştık. Yani en güçlü bilgisayara sahip olanın değil, en fazla birikimi olanın sözü geçiyor.
  Elinde en fazla ATOM bulunan, işlem doğrulama ve ödül kazanma açısından en fazla şansa sahip oluyor.

  Cosmos Ekosistemi’ndeki Potansiyeli Olan Kripto Paralar
  Persistence (XPRT) Nedir?​
  XPRT Sahipleri Persistence zincirinde ki güvenliği sağlamaya yardımcı olurken, stake ödülleri kazanmak için ellerinde bulunan XPRT’ lerini stake ederek kazanıyorlar.

  Not: XPRT Toplam arzı sabit değildir.

  XPRT Fiyatı : 3.55$
  XPRT Piyasa değeri : 340,069,769$
  XPRT Toplam Arz : 133,109,732
  XPRT Dolaşan Arz : 95,738,318 XPRT

   

  Band Protocol (BAND) Nedir?​
  Bant Protokolü, gerçek dünya verilerini alıp zincir üzerindeki uygulamalara yükleyebilen ve aynı zamanda zincir içi ve zincir dışı arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırmak için API’leri akıllı sözleşmelere bağlayabilen bir çapraz zincir veri oracle platformudur. Band Protocol bir web 3.0 coinidir.

  BAND Fiyatı : 4.99$
  BAND Piyasa değeri : 175,592,053$
  BAND Toplam Arz : 100,000,000
  BAND Dolaşan Arz : 35,191,821 BAND

   

  IRISnet (IRIS) Nedir?​
  Kamu ve konsorsiyum zincirlerinin yanında eski sistemler dahil olmak üzere heterojen sistemler tarafından sunulmuş olan iş hizmetlerinin(PoS) entegrasyonu hizmetini sağlar.
  IRIS Fiyatı : 0.07138$
  IRIS Piyasa değeri : 88,654,735$
  IRIS Toplam Arz : 2,064,553,165
  IRIS Dolaşan Arz : 1.24 milyar IRIS

   

  Kira Network (KEX) Nedir?​
  Kullanıcıların kripto para birimi, stablecoinler ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) gibi herhangi bir dijital varlığı stake ederken blok ve ücret ödülleri kazanmalarını sağlayan bir zincirler arası değişim protokolüdür.
  KEX Fiyatı : 0.2708$
  KEX Piyasa değeri : 3,397,787$
  KEX Toplam Arz : 300,000,000
  KEX Dolaşan Arz : 12,532,083

   

  Aleph.im (ALEPH) Nedir?​
  Dosya depolama, bilgi işlem ve merkezi olmayan kimlik (DID) çerçevesi dahil olmak üzere merkezi olmayan veritabanı içeren açık kaynaklı bir çapraz zincir ağıdır.
  ALEPH Fiyatı : 0.3121$
  ALEPH Piyasa değeri : 61,907,039$
  ALEPH Toplam Arz : 500,000,000
  ALEPH Dolaşan Arz : 198,383,073

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir