Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

UPS Tamircisi

UPS TAMİRCİSİ; UPS Tamiri alanında deneyimli genç dinamik kadromuzla birlikte 7/24 Teknik servis hizmeti vermek amacıyla mühendis, teknisyen ve tekniker arkadaşlarımızla beraber teknik servis hizmeti vermek amacıyla kurulmuştur.

 • Gönderici Adı: Hakan
 • Gönderici E-postası: upstamircisi@protonmail.com
 • Gönderici URL’si: https://www.upstamircisi.com
 • https://www.upstamircisi.com
  https://www.upstamircisi.com

  UPS Bakımı
  “Ups bakımı” denildiğinde öncelikle bilinmesi gereken, en önemli detay her akünün bakım gerektirmediğidir. Jel aküler haricinde güç kaynaklarının bakımı yapılabilir. Eğer güç kaynağınız mevcut ise belirtilen güç kaynaklarının bakımı en iyi şekilde yapılmalıdır. Aksi halde çalışma performansı düşen akülerin ups bakım işlemi gerçekleşmez ise bu durum karşısında akülerin çalışma hızı ve performans durumu düşecektir.
  UPS Bakımı İçin Neler Yapılmalıdır

  UPS sistemi bakımı her zaman aküleriniz için önleyici ve onarıcı bakımdan oluşmaktadır. Önleyici bakımın yapılması için planlanmış faaliyetler listesi ele alınır. Kesintisiz güç kaynaklarının düzenli incelemesi yapılarak ve değiştirilmesi gereken sarf malzemelerin değişime uğrayarak düzenlenmesi konu alınır. Sarf malzemeler değiştirilmediği takdirde, kesintisiz güç kaynağınızda arızalanma devam eder. Bu çalışmaların gerçekleştirilmesi, akülerin çalışır durumda kalmasına imkan tanır. Böylelikle arıza durumunun da Ups bakım ile bu durumun önlenmesi sağlanmaktadır.

  UPS Bakımı Fiyatları

  Ups bakımı yapılması için akünüzde herhangi bir bozulma yaşanmadan da bakım sürecine alınabilir. Bakımın amacı bozulma yaşanmaması içindir. Bu sebeple de her zaman bakım yapılarak bozulmalarının engellenmesini sağlamak mümkündür. Bakım süreçlerinde birçok kişinin merak ettiği konulardan biri de Ups bakım fiyatlarıdır. Uygun maliyete yapılması ile birlikte müşteri memnuniyeti sağlanması da en çok dikkat edilen detaylar arasındadır. Müşterilerin güvenilir olan teknik servislere bırakarak güç kaynaklarının bakımını yaptırabilir. Ups bakımı için gereken aşamalar ise,

  UPS Çalışma Ortamı,
  Dış ve İç Bölgesi Hasar Kontrolünün bakılması
  Tozlanma ve Kirlenmeye Karşı Bakım Kontrolü
  Hava Akışının ve Fanlarının Kontrol Edilmesi
  Elektriksel Bağlantı Noktalarının ve Elemanlarının Kontrolünün Yapılması
  Kablo ve Devre Kesicilerin Kontrolünün Yapılması
  Alarm Kayıtlarının İncelenmesi
  Dahili ve Harici Akü Bağlantı Noktalarının Kontrolünün Yapılması
  Akü Sıcaklıklarının Kontrolünün Yapılması
  UPS ekranındaki Değerler ile Ölçülen Değerlerin Kontrolü ve Kalibrasyonunun Yapılması
  Aküden Performans Testlerinin Yapılması
  Akü Şarj Devresinin Gerilim ve Akım Kontrolünün Sağlanması
  Dahili Statik Bypass Testinin Yapılması
  Elektrolitik Kondansatörlerin Kontrolünün yapılması
  UPS’in Tüm Çalışma Modlarında Giriş, Çıkış ve Akü Voltajlarının Kontrolünün Yapılması
  Yukarıda verilen detaylar dahilinde bakımı yapılmaktadır. Bu sebeple de kısa sürede ups bakımı işlemi tamamlanır.
  Kesintisiz Güç Kaynağı Servisi
  “Kesintisiz güç kaynağı servisi” tercihiniz durumunda en yakın servisin bozulan akünüzü tamir etme imkanı oldukça önemlidir. Bu sebeple de serviste yapılacak bakım işlemleri bozulmamış cihazlarda yapılır. Belirli bir regüle de tekrarlayan bakım işlemi sayesinde akünüz de herhangi bir bozulma yaşanmaz. Bu sebeple de her zaman düzenli olarak yapılması gereken işlemleri kapsar.

  Kesintisiz Güç Kaynağında Bozulma
  Kesintisiz güç kaynağınızda bozulma olması durumunda teknik servis tarafından bozulma sebebi teşhis edilir. Bu şekilde güç kaynağında meydana gelen arızanın çözümü sağlanır. Her zaman çözümlenen arıza sebepleri bazı zamanlarda çözümlenemeyecek sorunlardan kaynaklı olabilir. Bu gibi durumlarda yeni ürün kullanımı sağlanmalıdır. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için akü bakımı oldukça önemlidir. Kesintisiz güç kaynağı servisi sayesinde hem akü performansı eskisi kadar iyi olmakta hem de bozulma riski ile karşılaşmamak için önemli bir çözümdür.

  Kesintisiz Güç Kaynağı Bakımı
  Akü alımlarında model çeşidi olması sebebi ile tercih edilecek alanlarda dikkat edilmesi gerekir. Uyum sağlayabilmesi için oldukça önemli bir ayrıntı olan modellerde iç kapasitesinde sınırsız enerji olmasından dolayı elektrik kesintilerinde oldukça aktif çalışma sağlar. Bu sebeple de önemli bir bakım sürecinden geçmesi gerekir. Bu durumun sebebi ise her zaman akülerde meydana gelen arızalanma olarak görülür. Birçok sebepten bozulma sağlayan aküler için kesintisiz güç kaynağı servisi sayesinde kısa sürede çözüm sağlanır. Bozulma sağlamaması için yapılan bakımda belirli detaylara dikkat edilmelidir. Direnç kontrolü yapılarak filtrede meydana gelen bir kopmanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Fanlarda veya anakartta sorun yaşanmaması ile bakım işlemleri yapılmalıdır. Eğer sorun mevcut ise arıza çözümüne gidilmelidir.

  Kesintisiz Güç Kaynağı Tercihi

  Kesintisiz güç kaynağı için tercih edilen modeller her zaman bakımı yapılan modeller olmayabilir. Exide akü seçeneği gibi jel akülerde oldukça revaçtadır. Fakat bakımı sağlanan akülerin belirli periyodlarda bakım süreçlerinin yapılması gerekir. Bu şekilde bakımı yapılan akülerin her zaman kullanım performansı da yüksek olur. Tercih dahilinde enerji kapasitesi değişen birçok model mevcuttur. Kesintisiz güç kaynağı servisi sayesinde bakım kontrolleri ile akülerde yüksek performanslı bir çalışma sağlanır.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir