Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Uzman Webmaster Platformu

Gelişmiş Google Analiz Sonuçları, Link , Seo, Sunucu ve Site Araçlarıyla En Doğru Sorgular. Dünyanın En Aktif Webmaster Forumu, Google, Tasarım, Sosyal Medya , Seo ve Daha Fazlası. Server-Side Programlama. Teknoloji ve Oyun. Google Ads. Sunucu & Web Hosting. Freelancer, Yazılım, Uygulama, Sosyal Medya Hizmetleri, Çok daha fazlası…
  • Gönderici Adı: Uzman Webmaster
  • Gönderici E-postası: azizkaynar@gmail.com
  • Gönderici URL’si: https://uzmanwebmaster.com
Uzman Webmaster Platformu
Uzman Webmaster Platformu

Loginizer
WordPress Keyword Finder
Alt Text Tools
IP2Location Country Blocker
AdUnblocker

Dünyadaki internet sitelerinin neredeyse üçte biri WordPress altyapısını kullanıyor. Siteler için bu sistemi bu kadar ilgi çekici kılan şeyler arasında başı çeken faktörlerden birisi de eklentilerdir dersek hata yapmış olmayız. Peki, on binlerce kullanışlı eklenti arasında hangi yıldızların parıltısı gözümüze çarpmıyor?

Öncelikle site hızlarımız için daha az eklenti kullanmaya çalış gerekiyor. Dolayısıyla aşağıdaki örneklere ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsanız kurmasanız da olur. Ancak belki bir eklentinin yaratacağı yük belki de sizin için göze alınabilir olabilir. Sonuçta her site farklı sorunlarla mücadele edebiliyor. Gelin listelemeye başlayalım.

Loginizer
Site güvenliğinize önem veriyor musunuz? Buna aramızda “hayır” diyecek birisi olmadığına göre Loginizer sitenizde yüklü değilse hemen kurulumunu gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Çeşitli şifre çözücülere karşı oldukça etkili bir savunma yolu olan Loginizer, aynı zamanda verdiği ayarlama olanaklarıyla da öne çıkıyor. Yanlış şifre kaç kere girildiğinde tekrar giriş engellenecek gibi kontrolleri size vermesiyle birlikte giriş kayıtlarını da kendi içerisinde tutarak erken tedbir şanslarını da tanıyor. Aslında birazdan bahsedeceğimiz diğer eklentilerden farklı olarak Loginizer 1 milyonun üzerinde indirme almış durumda. Ancak bu görevi gören başka eklentiler kullanmıayan siteler oldukça Loginizer ‘underrated’ olmuş olacak diyebiliriz.

WordPress Keyword Finder
Eğer bir içerik yazarken önce kelime araştırması yapacak kadar SEO öğrendiyseniz, bu eklentinin hangi aşamayı hızlandırdığını da tahmin edebilirsiniz. Anahtar kelime belirlemenizi ve ardından bu kelimeyle benzer kelimeleri de seçmenizi ve metninizi güçlendirmenizi sağlayan bu eklenti yalnızca Google için de çalışmıyor. Bing ve Yahoo arama motorlarında da elinizden tutan bu eklentinin verdiği hizmeti veren siteler olduğunu da söyleyelim. İşinizi pratik yapmak için eklentiyi kullanmak istemezseniz bu sitelerden de faydalanabilirsiniz.

Alt Text Tools
NerdPress tarafından hazırlanan bu eklenti de oldukça kullanışlı. Google için görsellerimizin alternatif metinlerinin önemli olduğunu sık sık dile getiriyoruz. İşte Alt Text Tools bu görselleri kolayca teşhis etmemize ve alternatif metinlerini düzenlememize olanak sağlamakta. Özellikle haber sitelerinde ve birden fazla editörlü sitelerde dönem dönem kurularak sorunların giderilmesini öneririz. Önemli parametreler arasında bulunan bu sorundan, bu sayede kurtulabilirsiniz.

IP2Location Country Blocker
Bu eklenti basit bir şekilde seçtiğiniz ülkelerden sitenize erişilmesini engellemeye yarar. “Ee neden siteme girişleri engellemek isteyeyim?” diyorsanız, çok şanslısınız. Zira bot ataklarıyla henüz karşılaşmamışsınız. Bu ataklar çoğunlukla belirli lokasyonlardan gerçekleştirildiği için bölgesel engellemeler yapmak sitenizin sağlıklı kalmasına olanak sağlar. Ancak bir dezavantajını belirtelim. Eğer bir ‘cache’ eklentisi kullanıyorsanız bu yazılım sitenizde çalışmayacaktır.

AdUnblocker
Gelir kaynağı reklamlar olan bir internet siteniz mi var? Bugün maalesef ki internet kullanıcılarının çoğunluğu reklam engelleyici tarayıcı eklentileri kullanmakta ve reklamları engelliyorlar. Bu durumla mücadele etmek istiyorsanız AdUnblocker ve benzeri bir eklenti kullanabilirsiniz. Bu eklentiler reklam yayınınızı kesen kullanıcıları teşhis ediyorlar ve bu kullanıcılara sitenizi beyaz listelere eklemeleri için bildirim yolluyorlar. Hatta dilerseniz reklam engelleme eklentisini durdurdukları ana kadar içeriğinizi görüntüleyememelerini de sağlayabiliyorsunuz.

Peki, sizin kullandığınız ve diğer kullanıcılar tarafından pek bilinmeyen başka bir eklenti var mı? Yorumlarda bizimle paylaşırsanız çok seviniriz.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir