Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Vegan Sertifikası

V-Mark, dünyanın önde gelen vegan sertifikasyon kuruluşudur. V-Mark vegan sertifikası, vegan güvencesi için bir referans noktasıdır. Vegan tüketicinin yaşam tarzına uygun, hayvansal içerik barındırmayan ürünleri bir bakışta güvenle seçebilmesini sağlar.
V-Mark, vegan ve vejetaryen konularında işletmelerin ürün kalitesini arttırmak ve uluslarası ticarette olası ticari risklerini önlemek amacı ile faaliyet göstermektedir. Vegan ve Vejetaryen ürünler söz konusu olduğunda, her sektörden ve her boyutta işletmeler için ürün değerlendirme hizmetleri vermekte ve sertifikalandırmaktadır.

https://www.v-mark.org/
https://www.v-mark.org/

Kendilerine Vegan Society (Vegan Birliği yada Vegan Topluluğu) adını veren bu topluluk, Vejetaryenler gibi etten kaçınmanın yanı sıra süt, yumurta veya diğer hayvansal ürünleri tüketmemeyi seçtiler.

“Vegan” kelimesi, “vegetarian” kelimesinin ilk ve son harfleri birleştirilerek seçilmiştir. Veganizm yada veganlık, şu anda her türlü hayvan sömürüsünü ve zulmünü yiyecek, giyecek veya başka herhangi bir amaçla dışlamaya çalışan bir yaşam biçimi olarak tanımlanmaktadır.

Veganlık, tüm hayvansal ürünleri dışlayan ve mümkün olduğunca hayvanların sömürülmesini sınırlamaya çalışan bir yaşam tarzıdır. Veganlık kavramı beslenmenin ötesinde bir kavramdır. Veganlar, hayvanlar üzerinde test edilen tüm kişisel ve ev ürünlerinin kullanımından da kaçınır ve deri, kürk ve yün gibi tüm hayvansal kaynaklı, gıda dışı ürünleri satın almaz ve kullanmazlar.

İnsanların büyük bir kısmı tarafından halen vejetaryenlik ile karıştırılan veganlık yalnızca bir beslenme biçimi değildir. Veganlık, insan, hayvan ve doğa ilişkisini adalet ve eşitlik ile birlikte ele alan, derin bir felsefi temeli olan bir kavram ve yaşam biçimidir.

Vegan felsefe, hayvan özgürlüğünü ve özgürleşmesini temel alır ve veganlar; insanın merkezinde olduğu bir dünya görüşüne ve faydacı yaklaşımlara karşı çıkarak tamamen bitki ve meyve bazlı bir diyet ile beslenmeyi, hayvan bazlı veya hayvanlar üzerinde test edilmiş herhangi bir malzeme yada ürün kullanmamayı ve hayvanat bahçeleri, hayvanlı sirkler, deniz parkları, tematik akvaryumlar gibi hayvanların tutsak ve istismar edildiği her türlü eğlence biçimini reddetmeyi, insan dışı canlılara yönelik ahlaki bir sorumluluk olarak görür.

Vegan Vejetaryen Sertifikası V-MarkHemen Başvur
VEGAN-VEJETARYEN
Vegan Ne Demektir?
Vejetaryen ve Vegan Arasında Ne Fark Vardır?
Vejetaryenlik Nedir?
Vejetaryen Kime Denir?
Vegan Kime Denir?
Veganlık Nedir?
VEGAN BELGELENDİRME
Vegan-Vejetaryen Logosu Nasıl Kullanılır ?
V-Mark Vegan – Vejetaryen Belgesinin Diğer Vegan – Vejetaryen Belgeleri ile Farkı Nedir ?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Denetimi Nasıldır ?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Sorumluluğu Kimdedir ?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Nasıl Alınır ?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Fiyatı Nedir?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Nereden Alınır ?
Vegan ve Vejetaryen Belgelendirme Süresi Nedir ?
Vegan ve Vejetaryen Belgesi Nasıl Ayırt Edilir ?
Vegan – Vejetaryen Belgesi Nedir ?
Vegan Vejetaryen Belgesi
VEGAN SERTİFİKASI
Vegan Sertifikası Nereden Alınır?
Vegan Sertifikası Nasıl Alınır?
Vegan Sertifikasını Kimler Almalıdır?
Vegan Sertifikası Nedir?
V-MARK
V-Mark Vegan Sertifikası Süreçleri
V-Mark Hangi Ürünler İçindir?
V-Mark Ne İşe Yarar?
V-Mark Nedir?

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir