Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Yatirimcidestek

Yatırıma destek, hibe ve teşvik

2013 Yılından başlayarak süre gelen ve kendimizi sürekli geliştirdiğimiz bu alanda kullanıcılara bilgi vermek amacı ile oluşturulan Yatirimcidestek.com blog sitesi olarak hizmet vermektedir.

Başta yatırım alanında olacak şekilde bir çok konuda bilgilendirici makaleler bulunan sitemizde en büyük amaçlarımızdan biride kendimizi geliştirmek. Atom sayısı 79, atom ağırlığı 196,9 olan, 1064 °C’de eriyen, kolay işlenen, yüksek değerli, paslanmaz bir elementir. Altına doğada genellikle alüvyonlu dere yataklarında kumla karışmış parçacıklar ve kuvars kayalar içinde dağılmış ince damarlar hâlinde rastlanır. Altın havadan ve sudan etkilenmez. Bu yüzden hiçbir zaman paslanmaz, kararmaz ve donuklaşmaz. Bir başka özelliği de saf haldeyken çok yumuşak olmasıdır.

İzmir İlan Merkezi Ücretsiz. Satılık,kiralık, ikinci el, iş ilanları Tamamı ücretsiz Şimdi ücretsiz üye olmak için hemen tıklayınız Ücretsiz İlan Ver           Alın Satın Kiralayın Web Sitemize kaydını tamamlayan herkes limitsiz ilan verebilecek. Dilerse mağaza oluşturup daha geniş kitlelere ulaşabilecek. Gönderici Adı: izmir ilan Gönderici E-postası: destek@izmirilan.com Gönderici URL'si: https://izmirilan.com
İzmir İlan Merkezi
Ücretsiz. Satılık,kiralık, ikinci el, iş ilanları Tamamı ücretsiz
Şimdi ücretsiz üye olmak için hemen tıklayınız
Ücretsiz İlan Ver
          Alın Satın Kiralayın
Web Sitemize kaydını tamamlayan herkes limitsiz ilan verebilecek. Dilerse mağaza oluşturup daha geniş kitlelere ulaşabilecek.
Gönderici Adı: izmir ilan
Gönderici E-postası: destek@izmirilan.com
Gönderici URL’si: https://izmirilan.com

Altın Çeşitleri?
1. Cumhuriyet Altını – Ata Altını: Kulpsuz para şeklinde olan altındır. T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmış olan cumhuriyet altını 22 ayardı. Cumhuriyet Altını22mm çapında ve 7,20gr ağırlığındadır.

2. Yarım Altın: Cumhuriyet altının yarısı olarak bilinir.

3. Ziynet Altın: Kulplu Altındır. Çeyrek Altının 4 tanesine eşittir.

4. Çeyrek Altın: Çeyrek altın 22 ayardır.Çeyrek altın 18 mm çapında ve 1,75 gr ağırlığındadır.

5. Gram Altın: İstanbul Altın Rafinerisi’nin üretmekte olduğu 0.5, 1, 2.5 ,5 ,10, 20, 50, 100 gram şeklinde olan sertfikalı külçe altındır. Gram Altın 24 ayar ve 22 ayar altın olmak üzere iki çeşit altın saflığında üretilmektedir. 24 ayar altın 0.995 saflığında has altından, 22 ayar altın ise 0.916 saflığında has altından oluşur. Gramaltın‘ın tasarlanması ve üretilmesindeki amaç bir mübadele aracı olan altının, diğer mübadele aracı olan para gibi birimlere ayrılması ve bu yolla kullanımının kolaylaştırılmasıdır.

6. Külçe Altın: Altını eritip külçe şekline dönüştürülmesidir. Bu işlemi genelde altın şirketleri yapar.

7. Reşat Altını: Osmanlı altınıdır. Cumhuriyet altınından biraz daha değerlidir ve piyasada cumhuriyet altını gibi alınıp satılarak işlem görür. Yaklaşık 7,2 gram ve 22 ayardır.

8. Hamit Altın: Osmanlı altınıdır. Sultan ikinci Abdülhamid döneminde çıkarılmıştır. Hamid altın ve reşad altın arasındaki tek fark görünüş özellikleridir. Bunun dışında gram ve ayar özellikleri aynıdır. 2.5 ve 5’liği vardır.

Hamit altın yaklaşık 7.2 gram ve 22 ayardır.

Altın Alımı veya Yatırımı Nasıl Yapılır?
Altın alımı genellikle kuyumcularda yapılır ancak son dönemlerde özellikle gram altın başta olmak üzere aracı kurumlar üzerinde de altın alımı satım yapılabilmektedir. Aracı kurumlar olarakta genellikle bankalar yer almaktadır

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir