Sitelerinizi Ekleyin Bizimle Yükselin

Yemek Tarifleri

Et nasıl terbiye edilir? sorusunun yanıtı kullanılan et çeşidine ve yapılmak istenen tarife göre değişir. Ayrıca marinasyon konusundaki tercihler yemekleri yapanlara göre de farklılık gösterir. Eti terbiye etmenin öncelikli amacı sertlik hissini azaltmak, yumuşatmak ve ağızda eriyen kıvama getirmektir.

Etin bünyesine farklı baharatlar ve soslar eklemek de diğer bir önemli amaçtır. Böylelikle yapılan tarifin tadına değer katılır.

Et Nasıl Terbiye Edilir? 
Et alanındaki en ünlü restoranlardan birinin şefi olan Nusret’in kendine özgü marinasyon teknikleri vardır. Nusret’in terbiye tekniğindeki en fazla bilinen yönlerinden biri soslara tuz eklemesidir. Çöp şiş türündeki etlerin marinasyonunda zeytinyağı, kekik, biber salçası, soğan ve sarımsak kullanmaktadır. Kebap terbiyesinde ise domates ve zeytinyağı sosuna yer vermektedir. Yemek Tarifleri 

Acılı sevenler için ise kırmızı biber salçasını önermektedir. Kuzu bonfile türündeki etlerin terbiyesinde ise yağ ve tuz kullanmaktadır. Ayrıca bonfileyi ortası bir miktar pembe kalacak şekilde hazırlar.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 yorum “Yemek Tarifleri”